Жалюзі для кухні - 6 кроків вибору та 45 сучасних фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Жалюзі для кухні — 6 кроків вибору та 45 сучасних фотоПовісивши жалюзі на кухні ви зможете:

 • Завісити вікна, приховавши кухню від сторонніх очей, при цьому затінивши приміщення рівно на стільки, як ви самі забажаєте.

Жалюзі

Для тих, хто планує оформити вікна на кухні цим видом штор, ми склали покроковий гід на вибір жалюзі, включаючи способи перевірки їх якості в магазині та встановлення, а також зібрали 45 фото жалюзі в сучасних інтер’єрах.

Крок 1. Горизонтальні чи вертикальні?

Спочатку варто визначитися, які жалюзі вам потрібні – горизонтальні та вертикальні?

 • Горизонтальні жалюзі — це жалюзі з ламелями (планками з яких складаються фіранки), розташованими горизонтально. Відповідно вони можуть не тільки закриватися-розкриватися, а й спускатися та підніматися вгору-вниз. Горизонтальні жалюзі бувають різних розмірів і можуть бути виготовлені з пластику, алюмінію, дерева або бамбука. Про це поговоримо докладніше трохи нижче.

Мінуси: на жаль, конструкція горизонтальних моделей менш міцна і зручна в управлінні, ніж у вертикальних штор — їх планки часто заламуються, скриплять, шумлять на вітрі та ін.

Плюси: у цій категорії жалюзі більше вибору щодо матеріалів — від економічних пластикових моделей до добротних дерев’яних. Як і всі горизонтальні лінії, ламелі таких фіранок візуально розширюють простір. Крім того, ви можете вибрати моделі, які встановлюються безпосередньо на стул вікна. Ну а якщо ваша кухня витримана в класичному чи середземноморському стиліУ стилі еко, прованс або кантрі, горизонтальні штори дуже органічно впишуться в її інтер’єр.

Горизонтальні жалюзі в інтер'єрі кухні

Горизонтальні жалюзі в інтер'єрі кухні

Горизонтальні жалюзі в інтер'єрі кухні

 • Вертикальні жалюзі – це штори, ламелі яких звисають зверху донизу. У верху ламелі закріплені до карнизу, а знизу з’єднані ланцюжком. Вертикальні жалюзі можуть бути виготовлені тільки з тканини або скловолокна. Відкриватися вони можуть праворуч-ліворуч, ліворуч-праворуч або від центру в обидві сторони.

Плюси: головна перевага вертикальних штор полягає в тому, що робляться вони з тканини, а значить і виглядають набагато краще за пластикові або алюмінієві моделі. Ви можете вибрати різні дизайни і декори ламелів, більше того, ви можете самостійно їх змінювати за настроєм або потребою. Існують навіть мультифактурні жалюзі, декоровані та зібрані у вигляді арки або драбинки. Про вибір дизайну жалюзі поговоримо трохи нижче, а поки що відзначимо інші важливі переваги горизонтальних моделей – це їхня міцність, практичність і довговічність. Такі жалюзі не деформуються від вітру, прості в управлінні, практично не брудняться і не вигоряють.

Приємні бонуси: вертикальні ламелі візуально піднімають низькі стелі кухні і менше «шумлять» на вітрі та при складанні. У наступному фото-слайдері представлені вертикальні жалюзі в інтер’єрі кухні та їдальні.

Вертикальні жалюзі в інтер'єрі їдальні

Різнокольорові жалюзі в інтер'єрі кухні

Крок 2. Вибираємо матеріал

Як правило, горизонтальні ламелі можуть виготовлятися з:

 • Пластика – пластикові фіранки найлегші за вагою, невибагливі у догляді, коштують дешевше за будь-які інші види штор, але вони дуже швидко ламаються і згодом вигорають або зовсім деформуються через перегрівання від сонячних променів. Термін їхньої служби найчастіше становить лише 1 сезон. До того ж, пластикові штори мають трохи «офісний» вигляд, проте сучасні жалюзі з ПВХ можуть імітувати фактуру та колір дерева;

Пластикові жалюзі

 • алюмінію – якщо ви вибираєте жалюзі на кухню, зверніть увагу саме на цей варіант штор. Так, алюмінієві фіранки коштують дорожче пластикових і тканинних, вони більш «шумні» і у багатьох асоціюються з офісними шторами, зате вони значно міцніші, довговічніші і легші у догляді, волого- і вогнестійкі, не вигоряють на сонці;

Алюмінієві жалюзі

 • Дерева — Найдорожчий, але і найкрасивіший варіант жалюзі. Дерев’яні ламелі будуть екологічні, відносно міцні, але все-таки пожежонебезпечні і трохи вибагливіші у догляді;

Дерев'яні жалюзі

 • Бамбука – бамбукові жалюзі легші у догляді та практичні, ніж дерев’яні. Добре виглядають та розсіюють світло, коштують дешевше, але згодом трохи розтягуються під власною вагою.

А ось з яких матеріалів ви можете вибрати горизонтальні жалюзі:

 • З тканини – це чудовий варіант жалюзі на кухню, адже вони, по-перше, красиві, а по-друге, практичні та довговічні за рахунок своєї конструкції та матеріалу. Справа в тому, що тканинні ламелі обробляються спеціальним просоченням (акриловим або полівінілхлоридним) для того, щоб тканина не покривалася пилом, не вбирала запахи, жир і побутові забруднення, не вигоряла на сонці і була міцнішою. Тканинні жалюзі дуже легко стираються, менше «шумлять» на вітрі, за бажання ламелі можна змінювати самостійно і навіть коригувати їхню висоту. Дизайн тканинних штор безмежний — вони можуть бути з малюнком, візерунком, фотодруком, мати різну фактуру, колір та декор. Сучасні тканинні жалюзі можуть бути різнорівневими, шикуючись драбинкою або аркою.

Тканинні жалюзі

 • Зі скловолокна (склотканини) — Це альтернативний варіант тканинним жалюзі, теж добре підходить для кухні. З точки зору протипожежної безпеки вони навіть кращі за тканинні, тому що скловолокно не горить у вогні, а як би запікається, не виділяючи при цьому жодних шкідливих речовин і диму, адже це повністю екологічний матеріал, який на відміну від тканих ламелів, не обробляється просоченнями. Ще одна особливість – чистити їх потрібно лише сухим способом.
 • Мультифактурні жалюзі – це різнорівневі вертикальні штори з тканих та декоративних пластикових ламелей у верхній частині, які своїм виглядом нагадують арку, завісу чи ламбрекен. Нижня частина ламелей мултьтіфактурних штор може бути виготовлена ​​з будь-яких тканин.

Мультифактурні жалюзі

Але майте на увазі, що тканинні жалюзі (без просочення) можна чистити лише сухим способом, а складні забруднення краще довірити хімчистці. Тому такі штори більше підходять для їдалень та віталень. З погляду дизайну інтер’єру з одного боку — це чудовий вибір, адже ви можете скласти комбінацію, що підходить саме до вашого інтер’єру. Але з іншого боку, надто складний дизайн мультифактурних штор може перевантажити простір і швидко набриднути.

Щодо вибору карнизу, то тут все просто:

 • Вибирати краще карнизи з алюмінієвим корпусом, а не пластиковим.

Крок 3. Вибираємо дизайн та колір штор

Вибирати дизайн штор потрібно, виходячи з колірної гами інтер’єру. При цьому майте на увазі, що оформлення вікна в інтер’єрі кухні може відігравати роль:

 • Акценту – тоді штори вибираються контрастного чи яскравого кольору, вони можуть мати малюнок, фотодрук, цікаву фактуру та різні рівні. Найчастіше, цей варіант допустимо лише в тому випадку, якщо весь інтер’єр кухні оформлений стримано, в інших випадках – такі самодостатні штори потрібно обирати з обережністю.

Жалюзі в інтер'єрі кухні

 • Врівноважуючий або нейтральний елемент обстановки — У цьому випадку штори вибираються в базовому білому, кремовому, сірому, бежевому кольорі або в стінах кухні.

Жалюзі в інтер'єрі кухні

Ви можете вибрати штори у колір посуду, декору та кухонного текстилю – скатертини, оббивки меблів, подушок на стільцях, серветок тощо. Як показано на фото нижче.

Блакитні жалюзі в інтер'єрі кухні

І, звичайно, потрібно враховувати стиль інтер’єру кухні. Так, на кухні у стилі класика, кантрі або прованс будуть доречні горизонтальні дерев’яні або алюмінієві жалюзі, що нагадують ґратчасті віконні віконниці.

Горизонтальні жалюзі в інтер'єрі кухні

На фото нижче є приклад того, як можна обіграти вертикальні жалюзі в класичному інтер’єрі.

Вертикальні жалюзі у класичному інтер'єрі

А у сучасних інтер’єрах у стилі мінімалізм, хай тек, модерн та ін будуть доречні будь-які жалюзі.

Якщо жалюзі здаються вам надто нудними та строгими, то ви можете скомбінувати їх із звичайними шторами, ламбрекенами, портьєри як показано на фото.

Жалюзі зі шторами

Жалюзі зі шторами

Крок 4. Вибираємо розмір штор та спосіб кріплення

Перед походом в магазин або перед замовленням жалюзі потрібно зробити виміри вікна, щоб зрозуміти, які розміри мають бути майбутні штори. Розміри жалюзі, а відповідно і ціна на них залежать від того, як ви хочете встановити їх:

 • На стіну;
 • На стелю;
 • У віконний отвір.

У перших двох випадках все просто – вимірюємо габарити вікна, якщо воно є стандартним, то, швидше за все, ви зможете купити жалюзі стандартних розмірів у магазині. Стандартні розміри – це 1,60 см або 1,80 см за довжиною (вона може регулюватися), та 100, 110, 120, 130 та 140 см за шириною.

 • Ширина вашого вікна має бути на 10 см, а краще на 20 см менше ширини жалюзі.
 • Для нестандартних вікон, наприклад дуже маленьких, панорамних або дуже високих, жалюзі потрібно замовляти в спеціалізованих магазинах.
 • Висота жалюзі має бути такою, щоб їх нижній край у розпущеному вигляді відставав від підлоги або підвіконня на 2 см.

Жалюзі, встановлені всередині віконного отвору

Якщо ж ви хочете встановити жалюзі на кухню у віконну нішу як на фото вище, то шукайте жалюзі шириною на 1-2 см менше ширини віконного отвору.

А ось відео як можна своїми руками змінити висоту жалюзі:

 • Що ж до розмірів самих ламелей, їх ширина стандартна: у вертикальних – це 8, 9 чи 12,7 див, а й у горизонтальних – 16, 25 чи 50 мм.

Крок 5. Тестуємо якість жалюзі у магазині

Якщо ви плануєте купити жалюзі на кухню в магазині, то ви матимете можливість перевірити якість вітринних зразків:

 • Спочатку спробуйте швидко 10-15 разів зібрати та розпустити штори. Якщо механізм не видає скрипу та скрегота, відкривається плавно, а ламелі за весь час тесту жодного разу не перекинулися, то це чудові жалюзі. Далі можна продовжити тестування — проведіть по горизонтальних моделях (у розправленому, але закритому стані) ручкою знизу вгору — якісно зібрані ламелі не будуть перевертатись і стопоритися. В іншому випадку, жалюзі в закритому вигляді пропускатимуть світло і неправильно закриватимуться-відчинятимуться;
 • Горизонтальні тканинні жалюзі також можна перевірити: спробуйте швидко відкрити-закрити їх 10-15 разів, повертайте ламелі у різні боки – якщо механізм почне заїдати, а ламелі складатися не рівно, то від таких штор краще відмовитись. Якісний механізм жалюзі працюватиме плавно, без скреготу, а ламелі збиратимуться рівномірно та синхронно.

До речі, майте на увазі, що добрі жалюзі можна знайти і у вітчизняних виробників за невисоку ціну, а погані можна зустріти у дорогих європейських брендів, ціна на які, до того ж, зросла в 2015 році.

Крок 6. Установка жалюзі

Установка жалюзі своїми руками – це тема для окремого матеріалу, хоча кріпити їх не так вже й складно. У наступному відео ви можете побачити, як встановити горизонтальні жалюзі безпосередньо на вікно. Детальну інструкцію читайте у нашому матеріалі: Установка жалюзі за 1 годину – покрокові інструкції для всіх видів штор.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,85 із 5)
Жалюзі для кухні - 6 кроків вибору та 45 сучасних фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *