Вікторіанський стиль у дизайні інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вікторіанський стиль у дизайні інтер’єру


Сучасний світ рясніє безліччю стилів інтер’єру і людині, часом, важко визначитися, який стиль їй більше подобається. В одному стилі його приваблює класична палітра кольорів, в іншому – елементи екзотики, у третьому – предмети «давно минулих днів». І в такій ситуації інтер’єр у вікторіанському стилі допоможе йому поєднати воєдино всі його забаганки. Однак є одне «але»: людина, яка бажає виконати інтер’єр своєї квартири у вікторіанському стилі, повинна мати чималі кошти, т.к. квартира у вікторіанському стилі – дороге задоволення. Що це за оригінальний вікторіанський стиль?

Історія виникнення вікторіанського стилю в інтер’єрі

Друга половина ХІХ століття вважається початком формування вікторіанського стилю. Назву «вікторіанський» стиль отримав на честь періоду правління англійської королеви Вікторії, яка царювала в цей період. Його поява пояснюється тим, що саме в цей період англійська буржуазія завдяки стрімкому розвитку промисловості в країні стала прискореними темпами багатіти. Багатство народжувало природну потребу у розкішних квартирах, дорогому інтер’єрі. Можливість подорожувати, що з’явилася в цей період, надала англійцям шанс познайомитися з різними культурами, життям, побутом і мистецтвом інших народів. Іноземні стилі інтер’єру будинків, що сподобалися, англійці із задоволенням впроваджували у себе, що було ознакою гарного тону господаря, його солідності і достатку. Внаслідок цього і виник вікторіанський стиль інтер’єру.

Інтер'єр у вікторіанському стилі

Інтер’єр у вікторіанському стилі та його характерні риси

  1. висока якість, надійність та дорожнеча предметів інтер’єру
  2. присутність в інтер’єрі старовинних класичних предметів
  3. поєднання в інтер’єрі елементів кількох стилів – класичний, екзотичний (китайський, індійський), готичний та рококо
  4. респектабельність, відчуття міри у всіх деталях інтер’єру
  5. інтер’єр кожної кімнати виконаний в окремому стилі, але найчастіше це виконання предметів інтер’єру одночасно в декількох стилях.
  6. меблі червоно-коричневого кольору та світло-коричневих тонів виготовляються з дерева цінних порід.
  7. присутність квітів, рослин, не обов’язково живих
  8. наявність багатої бібліотеки
  9. важкі портьєри, виконані з кращих портьєрних тканин, які обов’язково гармоніюють з тюлевими мереживними фіранками

Правила оформлення інтер’єру у вікторіанському стилі

Щоб правильно оформити квартиру у вікторіанському стилі, її власнику слід мати хоча б уявлення про елементи тих стилів інтер’єру, які він хотів би бачити у цій квартирі. Використовуючи елементи екзотичних стилів, не зробити їх переважаючими, інакше це вже буде квартира на вікторіанському стилі.

Як правильно оформити стіни у вікторіанському стилі

Вікторіанський стиль у частині оформлення стін відрізняється від інших стилів інтер’єру. Він передбачає оздоблення стін лише тканинами чи шпалерами. При цьому вони повинні мати певний малюнок: смужки, зображені реалістично квіти, птахи, тварини. Набагато рідше використовуються об’ємні орнаменти як барельєфа.

Оздоблення стін тканиною

Використовуються дерев’яні панелі із цінних порід, прикрашені різноманітними орнаментами. Має бути не більше третини висоти стіни. Часто використовується такий елемент готичного стилю, як кольорові вітражі як арок. Вітражі — найяскравіший і легко відомий елемент готики у вікторіанському стилі.

Елементи готики у вікторіанському стилі

Класичний стиль передбачає шанобливе ставлення до сімейних реліквій і цінностей. Це проявляється у картинах, портретах. Портрети, картини із живописом підвішуються на спеціальні рейки.

Класика у вікторіанському стилі

Палітра кольорів стін небагата. В основному перевага надається темним червоно-коричневим тонам та світло-коричневому кольору. Світло-сірий колір стін використовується частково та рідко.

Кольорова палітра стилю

Нерідко в інтер’єрі в одній кімнаті можна зустріти одночасно кілька стилів. Так у стилі рококо вітаються великі дзеркала. Перевага надається дзеркалам на весь зріст, але це трапляється рідко. Готичний стиль може бути представлений у вигляді вітражі, каміна з різьбленим обрамленням

Готика у вікторіанському стилі

Оформлення підлоги у вікторіанському стилі

Вікторіанський стиль не передбачає великої різноманітності в оформленні статі. Найчастіше віддається перевага паркетній підлозі, виконаній з натуральних порід дерев. В даний час застосовується лінолеум з малюнком паркету. Колір підлоги повинен поєднуватися із кольором стін, меблів.

Туалетна кімната

Як підлогове покриття можливе застосування і художньої керамічної плитки.

Підлога з керамічної плитки

Однак останнім часом популярним стало покриття підлоги ламінатом. При цьому підлога може бути покритою вставками іншого малюнка і кольору, що природно поєднуються з навколишнім колірним фоном.

Гармонія кольору

Безперечний інтерес для шанувальників вікторіанського стилю представить покриття підлоги ковроліном. Червоний колір ковроліну непогано поєднується із класичним кольором цього стилю – світло-коричневим.

Червоний колір в інтер'єрі

Особливості оформлення інтер’єру кімнат у вікторіанському стилі

Вікторіанський стиль на перших етапах свого розвитку представляв досить громіздкий інтер’єр з масою химерних візерунків та орнаментів. Меблі також мали досить масивний вигляд і безліч різьблених прикрас. Але згодом цей стиль став відрізнятися почуттям міри, хоча відлуння колишніх мотивів все ще можна зустріти.

Вітальня у вікторіанському стилі

Обов’язковим атрибутом інтер’єру є камін. Його присутність обов’язково у вітальні. Добре вписуються елементи стилю рококо. Вони представлені у вигляді меблів, виготовлених з червоного дерева. Ніжки меблів обов’язково вигнуті, самі меблі мають різьблені прикраси.

Камін – обов'язковий атрибут стилю

Меблі виготовляються із натурального дерева цінних порід: горіх, червоне дерево, морений дуб. Часто меблі мають різьблені прикраси, іноді інкрустацію з дорогоцінного каміння та металів.

Меблі з горіха

Вікторіанський стиль немислимий без бібліотеки, при цьому її вміст не повинен залишити байдужим будь-якої небайдужої до літератури людини.

Бібліотека – гордість англійця

Оскільки інтер’єр у вікторіанському стилі увібрав елементи кілька стилів, то тут існує певна залежність цих стилів від призначення кімнати. Елементи готичного стилю можна знайти у фігурній ліпнині, величезних вікнах, високій стелі, в обов’язковому атрибуті для готики – каміні. Наявність килима з химерними малюнками свідчить про присутність індійського стилю.

Килим - ознака індійського стилю

Вікторіанський стиль чудово поєднується з елементами рококо, якому характерні пастельні кольори, меблі із вигнутими, різьбленими спинками. Тут можна знайти готику у вигляді масивної металевої люстри, ручок шафи з металу.

Елементи рококо в інтер'єрі кухні

Пастельні тони, присутність у кімнаті квітів та рослин, масивні канделябри над столом видають елементи індійського стилю.

Палітра кольорів на кухні

Дизайн вікторіанського стилю будується на поєднанні стін, стелі пастельних кольорів (кремових, блідо-жовтих, світло-зелених тощо) з теплими тонами паркету, меблів, характерними для класичного стилю.

Елементи класичного стилю

Інтер’єр кухні у вікторіанському стилі визначає, перш за все, наявність масивного столу в центрі кімнати. Освітлення кухні забезпечують масивну люстру та кілька додаткових світильників. І звичайно, стіни, меблі мають бути м’яких, спокійних тонів. На вікнах щонайменше текстилю.

Інтер'єр кухні у вікторіанському стилі

Оскільки вітальня в англійців здебільшого призначалася лише для зустрічей із членами сім’ї за скромною вечерею (англійці не люблять присутність сторонніх людей у ​​своїй квартирі), то ця кімната й виглядала відповідно. Стіл – круглої форми. Навколо нього розставлені стільці чи м’які дивани. І, звичайно ж, масивний канделябр у центрі столу. Англійська квартира без канделябрів неможлива. Адже без нього неможливо створити в кімнаті затишок та теплоту атмосфери, відчути подих минулих століть.

Вітальня у вікторіанському стилі

Вікторіанський стиль є зразковим стилем для любителів домашнього затишку, для любителів збиратися вечорами біля каміна у вітальні за сімейною традицією. Якщо ви входите до їх числа, якщо ви досить багата людина, то цей стиль напевно для вас.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *