інтер'єр та дизайн дитячої в сонячних тонах на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн дитячої в сонячних тонах на фото


Дуже важливо, щоб кімната дитини була наповнена яскравими та позитивними кольорами. Серед таких особливе місце посідають відтінки жовтого.

Серед проявів жовтого відтінків особливу увагу слід звернути на різнобічний вплив кольору. Залежно від інтенсивності та площі покриття тону жовтого можуть нести як користь організму, так і негативно впливати на деякі його відділи.

Легкий, яскравий, золотий колір, максимально наближений до сонячного, прийнято асоціювати з радістю та щастям. Такий колір позбавить сонливості та відчуття втоми. Кімната, забарвлена ​​цим відтінком, викличе позитивні емоції. Крім того, вважається, що жовтий в інтер’єрі дитячої дозволить покращити пам’ять, активізувати мозкову діяльність та краще сконцентруватися на реалізації поставлених завдань. Школярам рекомендується під час підготовки до іспитів оточувати себе найбільшою кількістю предметів жовтого кольору.

Жовтий можна розглядати як поєднання червоного та зеленого кольорів. Завдяки цій особливості колір характеризується суперечливими властивостями. У спектрі жовтих тонів можна знайти холодний лимонний відтінок, так і теплий колір яєчного жовтка або сонця.

У хромотерапії жовтий використовують для лікування хвороб печінки, підшлункової залози та ШКТ. Крім того, жовта кімната сприяє очищенню шкіри і усуненню застоїв в організмі. Також активізується вегетативна нервова система та спазмолітичні процеси. Загалом перебування в оточенні жовтого несе відчуття тепла. У такому приміщенні простіше зігрітися.

Темна стіна у жовтій кімнаті

Однак варто уникати надлишку, оскільки надмірна кількість відтінків цього кольору провокує надмірне збудження та головний біль.

Головним при створенні необхідної атмосфери у дитячій є використання кольору в обмеженій кількості. Рівномірно розподілений по кімнаті відтінок зробить її теплою та затишною.

Поєднання із зеленим або блакитним подарують необхідний дитині заряд енергії та зроблять інтер’єр легким та свіжим. Жовтий добре виглядає з усіма відтінками синього. Залежно від бажаного результату можна використовувати будь-який тон із усього спектру:

 • бірюзовий;
 • небесно блакитний;
 • морська хвиля;
 • колір нічного піднебіння;
 • колір морських глибин та інші.

Поєднання червоного з жовтим здатне посилити бажання малюка пізнавати світ. Цей прийом можна використовуватиме оформлення робочого місця школяра. Надлишок жовтого в цій зоні буде надто нав’язливим. Такий інтер’єр відволікатиме від читання книги або роботи за комп’ютером.

Натомість у ігровій зоні жовтий буде доречним. Його вплив стимулює рухливі ігри, що дуже важливо у розвиток молодого організму. Жовті стіни та елементи обстановки сприяють підняттю настрою та активному використанню фантазії.

У спальній зоні відтінки жовтого слід застосовувати з особливою обережністю. Його збуджуючі властивості не поєднуються з основним призначенням спального простору. У яскравому жовтому інтер’єрі розслабитися практично неможливо, тому він може використовуватися лише в найблідіших його різновидах. Найкращим способом застосування кольору в спальній зоні буде оформлення ним лише деяких предметів. Наприклад, жовті подушки зможуть розбавити загальну атмосферу, не завдаючи шкоди настрою та стану дитини.

Також слід врахувати, що будь-яка зміна відтінку здатна значно посилити чи послабити прояв його основних властивостей. Тому за бажання можна використовувати жовтий у будь-якій зоні дитячої, лише грамотно підібравши тон.

Рішення про те, що у дитячій кімнаті буде жовтого кольору, необхідно ухвалити ще на стадії планування ремонту. Якщо змінити фіранки або килим можна в будь-який час, перефарбувати стіни вже не так просто.

Якщо жовтими мають стати великі поверхні:

 • підлога;
 • стеля;
 • стіни,

то краще, якщо відтінок буде ненав’язливим. Яскравий жовтий у такому разі буде недоречним, оскільки всі інші предмети обстановки на його фоні губляться, а сама кімната з часом почне гнобити своєю строкатістю. Поєднання, що кричать, на стінах і стелі можливі лише при помірному використанні яскравого жовтого.

Для великих поверхонь у дитячій підійдуть:

 • гірчичний:
 • шафран;
 • старе золото;
 • кукурудзяний;
 • хакі;
 • грушевий.

Яскравішими відтінками можна виділити штори, рамки фотографій, деякі предмети меблів та декору.

Цікавим буде поєднання кількох відтінків жовтого в одній кімнаті. При цьому яскравою може бути одна стіна чи великий предмет меблів. Решта ж предметів жовтого кольору має бути менш яскравих тонів. Такий метод дозволить максимально наповнити дитячу улюбленим кольором, не перенасичуючи її негативними проявами.

Після того, як основні поверхні будуть пофарбовані, можна буде поступово додавати, видаляти або переміщувати жовті аксесуари в кімнаті. Відмінним способом «висвітлити» темні куточки кімнати, буде розміщення у них «сонячних» предметів. Такий дизайнерський хід врятує дитячу кімнату, розташовану на північній стороні, від нестачі світла та тепла.

Поєднання жовтого та блакитного в оформленні дитячої

Окрему увагу необхідно приділити підсвічуванню. Найбільш природним для дитячої буде м’яке жовте світло, що струмує зі стелі. Таке освітлення підійде як гри, так роботи з підручниками. Додатково робоче місце можна обладнати настільною лампою з таким самим м’яким світлом, оскільки, на думку лікарів, саме цей варіант є найбільш підходящим для дитячих очей.

При виборі основного кольору оформлення дитячої насамперед слід зважити на думку її маленького господаря. При цьому не варто забувати і про властивості жовтого. Грамотно поєднуючи всі ці критерії можна отримати затишне приміщення, в якому малюк із задоволенням проводитиме час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *