види, нанесення, догляд, переваги та недоліки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, нанесення, догляд, переваги та недоліки


Одним з різновидів матеріалів, що застосовуються в обробці приміщень, є рідкі шпалери. Вони представляють суху суміш, що складається з шовкових, синтетичних, бавовняних волокон, целюлози, сполучної речовини та барвника. Також для оригінального дизайну інтер’єру до складу додають елементи екзотики – деревну крихту, сухі водорості, слюду різних відтінків.

Рідкі шпалери — це суміш з дрібних шпалер, просочених клейкою речовиною. У суміш можуть додавати барвники, деревну стружку та інші декоративні елементи. Перед використанням суміш замочують, і вона набуває кашоподібного стану. А після висихання шпалери стають шорсткою поверхнею стелі чи стіни.

У продажу рідкі шпалери є в сухому чи готовому вигляді. Суха суміш міститься у пакетах, готова – у відрах.

Види рідких шпалер

  1. Шпалери з шовку. Відрізняються стійкістю до сонячних променів, довго зберігають первісний вигляд, але мають високу ціну.
  2. Шпалери із целюлозного волокна. Мають найнижчу вартість, оскільки є найбільш недовговічними.
  3. Целюлозно-шовкові шпалери. Складаються із суміші волокон. Є чимось середнім медом першими двома варіантами.

Основні переваги та недоліки

  • Частковий ремонт

    За допомогою даного матеріалу можна легко оновити “шматок” стіни, а через відсутність швів не потрібно підбирати малюнок.

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Кути та вибоїни не завада

    Рідкі шпалери якнайкраще підходять для не зовсім рівних поверхонь

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Стійкість

    Стійкі до впливу ультрафіолету, не піддаються впливу перепаду температур, морозостійкі, мають хорошу звукоізоляцію, і теплоізоляційні властивості

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Не бояться води та довговічні

    Мають підвищену вологостійкість, а термін служби становить до 10 років

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Ще кілька плюсів

    Не вимагають точних розрахунків (обмірів) і мають чудову адгезію;

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Простота та різноманітність

    Всі види рідких шпалер мають різноманітну колірну гаму та простоту у використанні та монтажі.

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Виправляють дефекти стін

    Прекрасно усувають нерівності та тріщини, заповнюючи будь-які щілини.

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • М’якість

    Матеріал утворює рівну, гладку та м’яку поверхню

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Чудовий декоратор

    Дозволяють створити практично будь-які малюнки та візерунки на стіні

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

  • Легкість у всьому

    Рідкі шпалери легко наносити, зручно використовувати та частково замінити

    види, нанесення, догляд, переваги та недоліки

До недоліків відносять швидке змивання водою, що зручно для демонтажу, але не в повсякденній експлуатації. Для захисту від води рідкі шпалери покривають спеціалізованим безбарвним лаком. При такому покритті можливе застосування вологого збирання. Це зазвичай роблять у таких приміщеннях, як ванна, туалет, кухня. В іншому випадку, чищення стін проводиться пилососом або сухою ганчіркою. Догляд за ними досить приємний і простий.

Ціни та якість залежать не тільки від виду шпалер, а й від виробника. Звичайно, висока якість своєї продукції відрізняється фірмою SENIDECO (Франція), яка є першою компанією з випуску рідких шпалер. Але зараз і багато турецьких фірм (наприклад, Silkcoat і Bayramix koza) не поступаються своїм французьким конкурентам, але при цьому пропонують прийнятні ціни. Крім того, на російському ринку є і вітчизняні марки Стенол та «Датська декоративна штукатурка», які відрізняються натуральними компонентами та екологічністю матеріалів. Ціна за кілограм рідких шпалер становить від 150 до 400 крб. Цієї суміші вистачить для обробки приблизно 6 кв. м.

Нанесення рідких шпалер своїми руками

Наносити рідкі шпалери можна одноосібно, що дуже зручно. Поверхня стінки очищають від різних забруднень, покривають антисептиком і підсушують. При роботі з рідкими шпалерами температура в приміщенні повинна опускатися нижче 15°С.

Насамперед готують поверхню. Для цього не потрібне використання спеціальних технологій. Достатньо просто очистити поверхню від старих матеріалів, бруду, пилу та загрунтувати (це можна зробити, використовуючи алкідну ґрунтовку). Якщо є великі тріщини, їх потрібно зашпаклювати перед нанесенням рідкої ґрунтовки.

Якщо використовується готова суміш у відрах, то приступають безпосередньо нанесення її на поверхню. Якщо ж використовується суха суміш, її необхідно попередньо підготувати. Для цього потрібно взяти пластикову ємність і змішати в ній суміш із водою, як зазначено в інструкції на упаковці. «Кашу», що вийшла, залишають на 12 годин для набухання, потім додають ще деяку кількість води і розмішують.

Наносити шпалери можна як ручним, так і механічним способом. При ручному методі знадобиться звичайний шпатель або валик. Механічний метод має на увазі використання спеціального пістолета, який розпорошує суміш на поверхню і спрощує роботу. Після просихання можна надати поверхні потрібну структуру структурним валиком.

Після нанесення шпалери повинні добре висохнути. Час залежить від вологості приміщення та товщини нанесеного шару. В середньому це 48 годин. Коли поверхня повністю висохне, шпалери можна покрити спеціальним акриловим лаком для захисту від впливу вологого середовища.

Догляд та реставрація

Рідкі шпалери відрізняються досить простим доглядом: іноді потрібно просто пилососити поверхню. Якщо на рідких шпалерах є шар захисного лаку, їх можна обробляти вологою ганчіркою. Реставрувати шпалери також досить просто. Там, де поверхня була пошкоджена, потрібно видалити шпалери за допомогою води та гострого шпателя. Далі на цю ділянку знову наносяться шпалери. Після висихання не утворюється стиків та швів.

Рідкі шпалери — дуже зручний матеріал, який може нанести навіть дитина, за ним дуже легко доглядати і можна використовувати в будь-якому приміщенні. Крім того, багатство відтінків та можливість створення малюнків та панно дають можливість для розкриття творчого потенціалу. Всі види рідких шпалер не горять, не накопичують пил, не виділяють токсинів, не мають запаху та є екологічно чистим продуктом. А не висока вартість матеріалу приємно порадує вас. Стати дизайнером власної квартири, покажіть усім свій унікальний стиль і не бійтеся експериментувати!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *