види та відмінності, поради щодо вибору та фото в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види та відмінності, поради щодо вибору та фото в інтер’єрі


Не варто недооцінювати роль змішувача в ванній кімнаті. Крім функціонального призначення, змішувач може вигідно підкреслити загальний стиль дизайну ванної кімнати або його просто занапастити. Сучасні змішувачі мають такий асортимент, що можна мимоволі розгубитися при виборі. Тому поговоримо про деякі особливості.

Відмінності за функціями

Кульові змішувачі

Кульові змішувачі мають всього одну ручку-важіль, яка в залежності від повороту вліво або вправо, регулює температуру води, що подається. Поворот вгору чи вниз визначає натиск потоку або перекриває воду.

Кульові змішувачі

Вентильні змішувачі

Вентильні змішувачі — дуже знайомі і найпопулярніші. Оснащуються двома вентилями, які і регулюють температуру та напір подачі води.

Вентильні змішувачі

Змішувачі-термостати

Змішувачі-термостати – наймолодший вид змішувачів, де подача та температура води регулюється автоматично.

Змішувачі-термостати

Дизайнерські змішувачі

Також існую різні дизайнерські змішувачі.

види та відмінності, поради щодо вибору та фото в інтер'єрі
 • Кульові змішувачі здатні економити воду, тому що не вимагають тривалого часу для налаштування потрібної температури напору, проте якщо використовується вода з солями або важкими металами, такий вентиль швидко вийде з ладу, і доведеться замінити весь кульовий механізм.
 • Вентильні змішувачі є найдешевшими та легко ремонтуються, але для досягнення потрібної температури та напору доведеться злити багато води, тому вони є неекономічними.
 • Змішувачі-термостати мають масу переваг, у тому числі й привабливий зовнішній вигляд, проте їхня вартість дуже висока.

Форма виливу та довжина змішувача

види та відмінності, поради щодо вибору та фото в інтер'єрі

Основними є 2 форми – каскадна і традиційна.

Вибираючи довжину змішувача, всі майстри рекомендують орієнтуватися виключно на особисті уподобання покупця і відповідність обраного змішувача дизайну кімнати. За довжиною та видом змішувачі можна розділити на:

 • довгий, його довжина може бути понад 30 см;
 • середній – завдовжки від 20 до 25 см;
 • фіксований;
 • укорочений;
 • поворотний;
 • дизайнерський.

Довгі змішувачі зручно використовувати, коли ванна та раковина розташовані поруч один з одним, і змішувач можна встановити як загальний. Крім того, відрізняється форма виливу змішувача. Головною відмінністю таких змішувачів буде форма перерізу підводки. Існують і різні форми труб змішувача, найпопулярнішими можна назвати круглі, овальні та трикутні.

Топ 10 найоригінальніших змішувачів

Відмінності за типом кріплення

За типом кріплення змішувачі відрізняються місцем встановлення. Вони можуть бути:

 • для ванної;
 • для душу;
 • для раковини;
 • для біде.

Змішувачі для ванни та раковини можуть бути встановлені двома способами – на стіну або безпосередньо на предмет – ванну або раковину. Найчастіше вважають за краще встановлювати змішувачі на стіну. Душові змішувачі передбачають встановлення виключно на стіну. У таких моделях немає виливів, є тільки регульовані ручки для подачі води та кріплення для душу. Змішувачі для біде, як правило, кріпляться на борт виробу. Дизайнерський варіант може бути будь-якого типу до вбудованих і навіть навісних.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *