дизайн інтер'єру, ідеї для ремонту
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

дизайн інтер’єру, ідеї для ремонту

Ідеї ​​дизайну комори в квартирі (70 фото)

Таке непомітне, на перший погляд, приміщення, як комора, є для квартирних мешканців компактним сховищем. Саме тут можна раціонально розмістити різноманітні побутові дрібниці, інструменти, знаряддя та засоби прибирання, облаштувати вбиральню, бібліотеку або продуктовий відсік. На відміну від приватних будинків, де місця зберігання розташовують на мансардах і в підвальних приміщеннях, квартири часто не мають достатнього метражу. У цій статті ми розглянемо найкращі ідеї облаштування комори в різних приміщеннях, а також проведемо фотоекскурс вдалих оформлень.

Де розмістити комору: ідеї планування

Знайти відповідне місце для зберігання різного домашнього начиння та речей у невеликих квартирах досить складно. Тим не менш, організація комори – це найкращий спосіб сховати від сторонніх очей і містити в порядку приладдя, що рідко використовується. Якщо добре озирнутися на всі боки і прикласти частку фантазії, то навіть у маленькій хрущовці можна викроїти пару квадратних метрів.

Ніша

Наявність ніші у житловому приміщенні значно полегшує вирішення питання про обладнання комори. Такі заглиблення в стінах часто можна зустріти у старих будівлях – вони знаходяться у передпокоях чи житлових кімнатах, мають різну квадратуру, але у будь-якому випадку успішно послужать для створення сховища. Залежно від форми міні-приміщення, в ньому можна розташувати полиці П-подібної або Г-подібної форми, встановити штангу для плічок або ж розмістити побутову техніку. Крихітна ніша стане вдалим місцем для розміщення пральної машини або холодильника, а великий простір можна оформити під вбиральню.

Де розмістити комору - Ніша

Тупик коридору

Якщо в квартирі відсутні ніші, не варто впадати у відчай — комору можна облаштувати, використовуючи порожній простір. Така можливість є, наприклад, у власників довгих коридорів, що закінчуються глухим кутом. У цьому випадку досить встановити гіпсокартонну перегородку або розсувні двері-купе, які обмежать місце комори. Усередині, як і у ніші, простір облаштовується залежно від призначення.

Де розмістити комору - Тупик коридору

Торець балкона

Не менш популярним місцем для створення системи зберігання є торець балкона. Тут теж часто господарі малогабаритних квартир облаштовують комори. Однак необхідно враховувати специфічний мікроклімат, який навіть на заскленому балконі сильно відрізняється – це і підвищена вологість, і різкіші перепади температури. З цього випливає, що комору, обладнану на балконі, не варто використовувати для зберігання продуктів харчування чи одягу – тут найкраще розмістити господарське приладдя.

Де розмістити кладовку - Торець балкона

На кухні

Будь-якій господині зручно мати систему зберігання продуктів безпосередньо на кухні, де можна розташувати різну консервацію, овочі, крупи та інші продукти. При цьому не обов’язково виділяти велику площу – приміщення комори може бути організоване вздовж однієї зі стін і мати глибину не більше 20 см. Для економії простору можна залишити сховище відкритим або встановити розсувну конструкцію дверей. У такій коморі, крім продуктів, знайдеться місце для зберігання кухонного начиння, що рідко використовується.

Де розмістити комору?

У ванні

У приміщенні ванної кімнати також можна облаштувати невелику нішу-комору, де впорядковано зберігатимуться гігієнічні, косметичні, миючі приладдя. Для цього цілком підійде простір кута, що пустує, що огороджується перегородками з вологостійкого гіпсокартону і шторкою. Іноді тут облаштують невелику пральню, встановлюючи пральну машинку, або розташовують прасувальну дошку.

Де розмістити комору - У ванній кімнаті

Види комор в залежності від призначення

Перед тим, як взятися за облаштування комори, необхідно точно визначитися з тим, що в ній зберігатиметься, оскільки від цього залежить внутрішнє оздоблення та обладнання. Залежно від призначення, можна виділити такі основні типи комор:

— Комірки для одягу. Таке сховище ще називають гардеробною та розміщують у передпокоях, спальнях, дитячих. Для зберігання різних типів одягу комору обладнають полицями, скриньками, стелажами або коробками для взуття, перекладинами з плічками. Якщо приміщення досить просторе, можна встановити настінне дзеркало та невеликий пуф для зручності перевдягання.

— Господарські комори. Як правило, такі комори не вимагають великої площі, тому для них просто знайти місце в малометражці. Тут, на стелажах, зберігаються різні засоби для чищення, миючі засоби, інвентар для прибирання або інструмент. У господарському приміщенні важливо підтримувати порядок, розкладаючи приладдя на відведені їм місця, інакше воно стане нефункціональним.

— Кладовки для побутової техніки. Нерідко власникам малогабаритних квартир доводиться ламати голову над тим, де знайти місце для пральної машини, пилососу та іншої габаритної техніки. Проблему може вирішити ніша, обладнана під комору, наприклад, біля коридору чи кухні. Для облаштування міні-пральні необхідно попередньо подбати про електропроводку та систему подачі-відведення води, а для решти приладдя достатньо обладнати місткі осередки.

— Сховища продуктів харчування. Такі комори розташовуються в основному на кухнях. Тут важливо облаштувати все таким чином, щоб простір між продуктами був чітко розмежований. Не рекомендується зберігати продукти з різким запахом (цибуля, часник) по сусідству з крупами або травами, оскільки останні будуть насичуватися небажаним ароматом. Найкраще обладнати для кожного виду продуктів окрему тару (можна підібрати контейнери різних кольорів).

— Домашня бібліотека. Книги, журнали, фотографії, пам’ятні вирізки з газет також потребують особливих умов зберігання, щоб якомога довше зберегти свою первісну свіжість. У коморі-бібліотеці важливо подбати про якісну вентиляцію та освітлення. Якщо приміщення досить просторе, можна встановити крісло або невеликий диван, обладнавши таким чином маленький читальний зал, де приємно провести час за прочитанням улюбленого роману або переглядом сімейного фотоальбому.

Крім розглянутих вище типів комор, існують також комбіновані системи зберігання, де є сусідні стелажі з одягом, кухонним начинням та іншими предметами побуту. Однак, як показує практика, це не найзручніша організація зберігання, оскільки часто утруднюються пошуки необхідної речі, і є можливість змішування різних запахів.

Види комор в залежності від призначення
Види комор в залежності від призначення
Види комор в залежності від призначення

Дизайн комірки у квартирі

Незважаючи на те, що комора – це приміщення, внутрішній простір якого в більшості випадків закритий від сторонніх очей, її внутрішнє оздоблення відіграє важливу роль. Насамперед це стосується планування, яке має дозволяти вмістити якнайбільше речей. Важливо вибрати відповідні матеріали для обробки та облаштування стелажів. І не треба забувати, що в коморі має панувати порядок – тільки тоді вона буде повноцінною системою зберігання, де кожна деталь має своє місце.

Планування та меблі

При організації комори, насамперед, необхідно визначитися з розміщенням стелажів. Полиці можуть розташовуватись лінійно (вздовж однієї стіни), Г-подібно (у вузьких довгих приміщеннях) або П-образно (у просторих). Далі потрібно уважно зробити виміри та створити креслення, де будуть позначені всі необхідні деталі конструкції.

Меблі для комори виготовляються з будь-яких матеріалів – це можуть бути полиці та ящики з натуральної деревини, але таке оформлення використовується вкрай рідко через дорожнечу сировини. Для сховища цілком підійдуть меблі із ДСП або МДФ. Також непоганим варіантом стануть металеві конструкції, сітки, які розміщують у продуктових нішах. Полиці та шухляди комори можуть бути виконані і з пластику, але цей матеріал не відрізняється високою міцністю і здатний витримати лише невеликі навантаження.

Речі на полицях комори мають таким чином, щоб найбільш затребувані знаходилися на середній висоті. Тут, крім стелажів, можна облаштувати різні висувні конструкції ящиків для різних дрібниць. На верхніх полицях зберігають предмети, що використовуються рідко, або одяг, не актуальний у цей сезон, а нижні, як правило, відведені під взуття.

Дизайн кладовки у квартирі - Планування та меблі
Дизайн кладовки у квартирі - Планування та меблі

Оздоблення комори

Вибираючи матеріали для оформлення стінових, підлогових та стельових покриттів, не варто зупиняти вибір на дорогих варіантах. Стіни можна просто пофарбувати силіконовою фарбою (не піддається впливу грибка та плісняви), обклеїти шпалерами або оформити стіновими панелями. Підлогу оформляють лінолеумом, ламінатом або плиткою, а стелю білять, фарбують або облаштують гіпсокартонним полотном із вбудованою системою освітлення.

Дизайн комірки у квартирі - Оздоблення
Дизайн комірки у квартирі - Оздоблення

Освітлення

Для маленького приміщення, де немає джерела денного світла, необхідно забезпечити яскраву систему освітлення. Часто з цією роллю справляються точкові світильники чи споти, хоча у просторому приміщенні можна встановити негроміздку люстру. Ефективно підсвітити глибинки сховища допомагають світлодіодні стрічки, розташовані вздовж стелажів.

Дизайн кладовки у квартирі - Освітлення

Двері

Вибір дверей у комору – один із важливих моментів, оскільки вони виступають фасадом сховища. У передпокої нерідко облаштують розсувні дверцята-купе із дзеркальними поверхнями, хоча не менш цікавий варіант оформлення стулок 3D-картинами з перспективою. Також зручний варіант дверей, що складаються гармошкою – вони значно економлять вільний простір.

При встановленні дверей можна замаскувати полотно тим же оздоблювальним матеріалом, що і фасад передпокою — тоді комора зовсім не буде привертати до себе увагу. Хоча розстібні конструкції і вимагатимуть наявності простору для вільного відкриття, зате внутрішня сторона також послужить для кріплення сховища. На дверцятах можна розмістити невеликі стелажі або конверти тканинні для інструментів та інших дрібних дрібниць.

Дизайн кладовки у квартирі - Двері
Дизайн кладовки у квартирі - Двері

Кладівка – фото-ідеї інтер’єрів

Щоб дізнатися більше про те, як можна зробити комору в квартирі, пропонуємо відвідати нашу фотогалерею, представлену далі. На знімках Ви побачите безліч варіантів облаштування як великих комор, так і компактних, але досить містких. Приємного перегляду!

Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото
Дизайн інтер'єру фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *