Правильне освітлення дитячої кімнати  Поради та рекомендації на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Правильне освітлення дитячої кімнати Поради та рекомендації на фото


Дитяча кімната для дитини одночасно є і спальнею, ігровою, і творчою майстернею, і робочим кабінетом. І від грамотної організації освітлення у такій багатофункціональній зоні залежить загальне самопочуття малюка, його психологічний настрій та стан нервової системи. Так, у денний час, наповнена сонцем кімната, буває жвавою та галасливою, а ввечері м’яке світло сприяє більш спокійній, умиротвореній атмосфері.

Грамотна організація освітлення у дитячій для двох

М'яке освітлення

Крім нормальної життєдіяльності організму та певного життєвого тонусу, світло формує зір. А у дитини зір повинен формуватися при оптимальному освітленні, тому вкрай важливо не допустити занадто тьмяного або яскравого світла.

Умовно джерела світла ділять на природні та штучні.

Важлива функція природного освітлення

Безперечно, природне світло є оптимальним для дитини, тому для дитячої потрібно виділити найсвітліше приміщення в будинку. Уважно подивіться, в яку сторону спрямована кімната. Найсприятливіше розташування – східне чи південно-східне. В даному випадку вранці сонячні промені благотворно діють на ваше чадо, що дуже важливо у формуванні звичок, емоційного стану та способу життя.

Сонячна сторона для дитячої

Максимум світла для дитячої

Західна частина кімнати не підійде для дитини, тому що сонячне світло проникатиме сюди лише в другій половині дня, а ранок, навпаки, буде похмурим. Також і північна частина будинку потребує додаткового освітлення. Тут малюкові дуже не вистачатиме сонячного тепла і світла, від чого він стає примхливим і розсіяним.

Якщо природного освітлення не вистачає, замініть шторки на повітряніші та прозоріші. Оптимальними для дитини будуть сині, зелені та жовті тони при оформленні, а ось червоні та помаранчеві абажури несприятливо діють на дитячу психіку.

Підбираємо штучне освітлення грамотно

Основне правило, яке потрібно слідувати при виборі штучного освітлення — це обов’язкова наявність рівномірно розсіяного м’якого світла по всьому простору. У дитячій кімнаті не повинно бути різкого, надто яскравого освітлення, темних кутів – допускаються лише плавні світлові переходи.

Розташування та кількість світильників залежатиме від розмірів приміщення. Наразі дизайнери рекомендують умовно розділяти простір на зони. Відповідно до віку, кімната дитини ділиться на 3 головні зони – робочу, ігрову та зону відпочинку, і до кожної з них пред’являються окремі вимоги до штучного освітлення.

Ідеальним рішенням буде створення світлових рівнів: верхнє світло розподіляється над ігровою зоною, далеко від природних джерел; середній – у частині кімнати чи кутовому зміщенні, тобто. там, де є м’який куточок. Навпроти нього зазвичай мають комп’ютерний столик або телевізор. В даному випадку, проеціруя на звичайну кімнату, одна стіна має робоче світло, а інша залишається без світла. Третій рівень – це освітлення робочого куточка. Зазвичай тут використовують настільні лампи, підсвічування, світильники.

Багаторівневе освітлення

І останній рівень – світло над дитячим ліжком. Найчастіше його замінює освітлення робочого столу чи ігрової зони, і це завжди правильно. Адже індивідуальний нічник з обов’язковою наявністю регульованої потужності створить інтимну атмосферу над дитячим ліжечком, що особливо важливо в перехідному віці.

Найбільш інтенсивно має висвітлюватись ігрова зона. Просто над нею помістіть яскравий світильник, адже тут малюк проводить чимало часу. Якщо ж ігрова зона розташована в самому кутку дитячої, зробіть дворівневу стелю, повісьте над нею стельову лампу, а решту площі висвітлить за допомогою вбудованих галогенових світильників. Відмінна ідея – розмістити лампи по всій стелі: над ігровою зоною та по всій площі решти простору. Такий варіант чудово підійде для довгих кімнат.

Різнокольорові лампи по всій стелі

Світильники на стелі: гармонія кольору та форми

У кімнаті для двох або трьох дітей освітлення має бути організовано таким чином, щоб зона відпочинку, ігрова та робоча зона були чітко розмежовані. Наприклад, коли одна дитина зайнята уроками, а друга вже готується до сну, світло над робочим столом не повинне заважати повноцінному відпочинку.

Особистий простір

Індивідуальне освітлення

Безпека понад усе!

Облаштовуючи дитячу, особливу увагу приділіть безпеці. Важливо, щоб усі освітлювальні прилади були недоступні для дітей, адже допитливий малюк може почати вивчати внутрішній пристрій лампи.

Об’ємні люстри в дитячій можуть призвести до сумного результату, наприклад коли малюк грає в м’яч. У пластикових світильників є одна безперечна перевага: якщо така лампа розіб’ється, поранитися дитині навряд чи вдасться. Але якщо перевага все ж таки віддається скляним моделям, цілком підійдуть плафони з гартованого скла.

Уникайте довгих проводів – вони будуть доставляти масу незручностей маленьким непосидам. Тому розташування розеток необхідно продумати, враховуючи розміщення меблів. Торшери також не бажані: дітлахам потрібні рухливі ігри, в процесі яких подібні елементи можуть випадково перекинутися. Переносні моделі настільних ламп краще замінити такими, які можна прикріпити до стіни або столу. Відмінне рішення – дитячі світильники на кронштейнах або підвісна лампа, що легко переміщається в горизонтальному напрямку. Довгий шнур дозволяє використовувати її над робочою зоною, і біля ліжка, і в ігровому майданчику.

Слідкуйте за тим, щоб сама лампа була закритого типу. Так, займаючись уроками, дитина не торкнеться розпеченого приладу і не отримає опік, а якщо раптом світильник впаде, то уламки нікуди не розлетяться.

Розетки в кімнаті малюка потрібні як для підключення настільної лампи та каганця, так і для пилососа під час прибирання. Їх, як і вимикачі, слід розташовувати у недоступних місцях. Вибирайте розетки, захищені пластиковими кришками, або моделі з підвищеною безпекою, в яких захисні шторки відкриваються виключно при одночасному введенні двох контактів. Така безпека не дозволить навіть найдопитливішому маленькому досліднику нашкодити собі.

Отже, підбивши підсумки, хотілося б відзначити найважливіші моменти:

  1. Світильники повинні бути ретельно укріплені фахівцями за всіма правилами безпеки.
  2. Віддавайте перевагу моделям, що не б’ються.
  3. У кімнаті підростаючих малюків освітлювальні прилади повинні знаходитися в недоступній для них зоні: раптом маленький непосидить захоче подивитися, як же влаштований цей предмет, що світиться.
  4. Усі дроти необхідно приховати, а розетки підбирати зі спеціальними блокуючими пристроями.

Освітлювальні прилади: робимо правильний вибір!

Купуючи світильник для дитячої, насамперед зверніть увагу на такі показники:

  • енергетична потужність – світло не повинно бути тьмяним, але в той же час не надто яскравим;
  • міцність – плафони бра повинні легко зніматися та не нагріватися;
  • регулювання освітленості;
  • простота у догляді;
  • специфічне фарбування світла від приладу.

Купуючи скляну лампу, віддавайте перевагу моделям із матового скла, оскільки глянсові плафони, як правило, дають відблиски, що шкідливо для очей дитини. Оптимальний варіант – тканинний або паперовий абажур, ці моделі є найбільш безпечними.

Прості форми

Вибирайте невеликі світильники із простою конструкцією без будь-яких прикрас. За формою прилад обов’язково має бути плоским, що сприяє рівномірному розсіюванню світла.

Розрахувавши необхідну потужність, ви забезпечите правильне освітлення у дитячій: на 1 кв.м 10-15 ват, а для ігрової та робочої зони – 50-60 ват на 1 кв.м.

Організуйте в кімнаті нині модне так зване «периметральне» світло за допомогою галогенних світильників, коли по периметру стелі монтуються невеликі лампочки, що створюють м’яке, розсіяне і дуже сприятливе світло для вашої дитини. Таке освітлення ідеально підійде для маленької кімнати, щоб зорово збільшити простір. Для мініатюрної дитячої використовуйте настінні світильники і бра — вони дають спрямоване освітлення на певну зону.

Периметральне освітлення та настінні світильники

Периметральне освітлення у кімнаті малюка

Ще один варіант, спеціально призначений для дитячих, — це моделі на підвісні стелі. Круглі (засклені), у вигляді зірочок, скляних кульок, вони дають безліч оригінальних світлових ефектів. Такі світильники правильно розташовувати групами, розподіляючи вздовж стін, по кутах або по всій поверхні стелі. Великий їх достаток (1 прилад на 1 кв.м) цілком може замінити основне джерело світла.

Ошатна кімната з вишуканим світлом

Що стосується нічників, то до їх вибору можна поставитися більш лояльно. Сьогодні виробники випускають безліч цікавих і кумедних моделей у формі машинки, квіточки, метелика чи персонажа з улюбленого мультфільму. Намагайтеся підібрати світильники в єдиній стильовій та колірній композиції – це дасть оригінальний естетичний ефект.

Смішні абажури у формі дзвіночка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *