Міжкімнатні пересувки в кімнаті: оригінальні способи зонування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Міжкімнатні пересувки в кімнаті: оригінальні способи зонування


У 80-х роках минулого століття на Заході з’явилася тенденція поєднувати кімнати у велике приміщення, розділяючи їх лише перегородками. Така ідея зонування простору швидко знайшла своє застосування на вітчизняному ринку міжкімнатних дверей. Зазвичай, такий елемент інтер’єру використовується для оформлення великих просторів.

Головною властивістю розсувної перегородки є можливість вибирати між ізольованим приміщенням та великою територією, яка не обмежена зайвими стінами. Найпопулярнішим варіантом є об’єднання вітальні та кухні, розділених межами розсувних перегородок. При цьому загальне планування житла не буде значно порушено.

Відповідну перегородку необхідно вибирати, виходячи із загальної атмосфери та дизайну приміщення. Такий елемент може злитися із загальною картиною, повторюючи текстуру та кольори інтер’єру. Або його можна зробити центральною фігурою та виділити особливим матеріалом.

Серед матеріалів, що використовуються для таких конструкцій:

  1. Скло;
  2. ДСП;
  3. бамбук;
  4. дерево;
  5. шкіра;
  6. пластмас;
  7. метал та їх комбінації.

У конструкції перегородки може бути використаний профіль роздільний з матеріалу, відмінного від основного. Оздоблювальні матеріали та фурнітура також підбираються виходячи з основного кольору вибраної перегородки.

Готовій поверхні можна надати ефекту старіння і розтріскування. Імітація натурального каменю, перламутру чи навіть сусального золота зроблять зовнішній вигляд перегородки винятковим.

Скло дає, мабуть, широкий спектр можливостей для декорування. Багато способів обробки і виготовлення скляних поверхонь підійдуть для створення міжкімнатної перегородки. Розмежування простору, виконані з вітражного скла, здатні перетворити будь-яке приміщення на казкове царство. Гра променів, що переломлюються в кольорових уламках, не можна ні з чим порівнювати.

Використання дзеркального покриття подарує відчуття безмежного простору. Воно вдвічі візуально збільшить і висвітлить кімнату, відбиваючи в собі кожний наявний у приміщенні джерело світла.

Цифровий фотодрук на склі та інші способи нанесення зображення допоможуть гармонійно вписати перегородку в інтер’єр, витриманий у будь-якому стилі та кольоровій гамі. Всі ці можливості скла у поєднанні з надзвичайною міцністю сучасних виробів роблять такий матеріал одним із найпопулярніших у сучасному дизайнерському мистецтві.

Розсувні міжкімнатні перегородки надають безмежні можливості для зонування приміщення. Кімнати можна зробити максимально ергономічними, а розподіл корисного простору економним. Крім того, таким простим способом можна освіжити інтер’єр, не вносячи до нього радикальних змін.

Важливою перевагою таких дверей є те, що вони не вимагають відкривання додаткової площі, що збереже дорогоцінні сантиметри вільного простору. При цьому ситуація стане більш оригінальною та цікавою.

Розсувні перегородки або двері-купе складаються зазвичай з кількох полотен, які закривають отвір, зміщуючись щодо стіни. Якщо закрити необхідно дверний отвір, використовується одне полотно і називається воно розсувними дверима. Якщо потрібно відокремити один від одного кілька приміщень, замінивши стіну, це буде міжкімнатна розсувна перегородка.

Якщо виконати перегородку з матеріалу, схожого на покриття інших стін, то відвідувачі навіть не здогадуватимуться, що за такою стіною є ще приміщення. Зворотного ефекту можна досягти, якщо зробити перегородку із цілісного скляного полотна. Тоді розмежування буде символічним, а функціональне навантаження полягатиме лише в обмеженій шумоізоляції.

Одним із недоліків таких перегородок є те, що абсолютно виключити проникнення запахів і звуків не вдасться, оскільки між перегородкою, підлогою та стелею завжди залишатимуться зазори, необхідні для вільного функціонування механізму переміщення.

За допомогою перегородок простір можна розширити чи сформувати. Такий витончений спосіб може використовуватися в будь-якому приміщенні, яке покликане виконувати відразу кілька функцій. Наприклад, вітальня може перетворитися на їдальню, поєднану з кухнею, де вся родина почуватиметься затишно під час урочистих заходів. Дитяча кімната, розділена тимчасово на зону для навчання та зону для сну, перетвориться на великий простір для гучних дитячих ігор. Також у спальні такою перегородкою можна відокремити будуар або вбиральню. Поєднаний санвузол може легко перетворитися на роздільний, не втративши при цьому жодного сантиметра вільного простору.

Розсувна перегородка для зонування

Крім практичності ефектні перегородки можуть стати відображенням смаку господаря будинку та надати приміщенню легкості та витонченості. Легкі напрямні з алюмінію та міцні ролики не будуть перевантажувати конструкцію. Підбір необхідного матеріалу та фурнітури краще довірити професіоналу, так як такі великі конструкції потребують надійного кріплення та високої якості механізмів.

Для міжкімнатних перегородок передбачено специфічну фурнітуру. Зазвичай ручки втоплені в полотні, інакше сенс всього пристрою втрачається. За кольоровим рішенням краще, щоб фурнітура зливалася із загальним кольором конструкції.

Розсувні міжкімнатні перегородки останнім часом стали найпопулярнішим прийомом в арсеналі модних дизайнерів. Функціональне та естетичне навантаження, покладене на цей елемент оформлення приміщення, складно переоцінити. Виробники пропонують широкий спектр різноманітних варіантів. Справа за малим – вибрати відповідний саме для конкретного інтер’єру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *