14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Кімнатна пальма — це рослина, що ідеально підходить для декорування приміщень, особливо якщо необхідно заповнити порожній простір. Різновидів дуже багато, і буде неважко підібрати потрібну, виходячи з розмірів та вартості рослини. Найчастіше вони не дуже вибагливі і добре приживаються в домашніх умовах. Завдяки своїм розмірам і великому красивому листю ця тропічна рослина дуже широко використовується при створенні різних дизайнів кімнати.

Декоративна пальма є одиночною рослиною, яка не потребує особливих умов. Їй тільки потрібно взимку прохолоду, а влітку багату вологість і захист від сонця. Багато видів є листяними рослинами і легко вписуються в будь-який декор.

Дизайн: Катерина Бичкова

Дизайн: Катерина Бичкова

Чим хороші домашні пальми

З’явившись у квартирі, домашня пальма може стати головною прикрасою. Чим же заслужила популярність ця кімнатна рослина?

  • Пальма — елегантна одиночна рослина. Щоб прикрасити нею інтер’єр, не потрібно розводити цілий розплідник. Одне таке деревце заповнить порожнечу в кутку, стане повноцінним декором у будь-якій кімнаті, на балконі, коридорі.
  • Рослина невимоглива до умов вирощування. Не потрібно розумітися на тонкощах ботаніки, щоб виростити гарну кімнатну пальму.
  • Велика рослина – більше кисню.
  • Існує безліч різновидів цієї рослини, серед яких можна вибрати ту, яка найбільше підходить під конкретні умови вирощування. Це пальми для теплих приміщень, помірно теплих та прохолодних. Якщо площа дозволяє, можна вибрати більшу рослину і вище. Якщо ні, є види розмірами скромнішими.

Пальма домашня підходить для вирощування та розмноження у будь-якому кліматичному поясі. Навіть узимку їй не потрібно створювати особливих умов, лише оберігати від посушливого повітря. Вона тіньовитривала, тому необов’язково розміщувати горщик з квіткою лише біля вікна.

Дизайн: Світлана Кириллова

Дизайн: Світлана Кириллова

Різновиди кімнатних пальм із фото та назвами

Кімнатні рослини — пальми — є жителями тропіків, але вони чудово почуваються і в звичайних квартирах при дотриманні правильного догляду. Пропонуємо ознайомитися з видами кімнатних пальм: назви та фото.

Брахея

Часто можна зустріти у квартирі чи будинку. Вона швидко росте, має гарне віялоподібне листя і невибаглива у догляді. Брахея любить піщано-глинистий ґрунт без зайвого зволоження.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Бутія

Домашня рослина досить примхлива: довго росте, для неї небезпечні пересихання, надмірний полив, недостатнє освітлення. Їй знадобиться часте обприскування та зволожене повітря. Але, при належному догляді, бутія обдарує господарів своєю розкішною красою.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Вашингтонія

Має дуже гарну віялоподібну крону. Любить яскраве освітлення, тепло та постійне зволоження повітря. Не вимагатиме частого рясного поливу.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Гіофорба

Щодо маленька, але дуже «видна» домашня пальма. Добре росте у приміщенні з високою вологістю, яскравим світлом та постійним теплом, але не потерпить прямого сонця. Гіофорбу необхідно щодня обприскувати водою з невеликою концентрацією вапна.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Говія

Вигляд популярний завдяки своїй красі поряд із покірною невибагливістю. Поливати її потрібно один раз на кілька днів, підгодовувати раз на місяць і утримувати в температурному режимі від 16 до 22°С.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Каріота

Досягає невеликих розмірів, має оригінальний зовнішній вигляд. Це один із небагатьох видів, які цвітуть. Щоправда, трапляється таке нечасто — лише раз на рік. Каріота приймає яскраве освітлення, достатнє зволоження та вміст у ґрунті гумусу, але потребує захисту від прямого влучення променів сонця.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Лівістона

Цей вид завоював популярність серед творців інтер’єру житлових кімнат. Лівістона радуватиме око за умови дотримання наступних заходів: гарного поливу, достатньої освітленості, високої вологості, теплого приміщення, обприскування та протирання листя.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Рапис

Це невеликий різновид кімнатних пальм, який легко переносить убоге освітлення і недостатнє зволоження в кімнаті, але дуже повільно зростає.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Ропалостиліс

Має хитромудрий зовнішній вигляд. Необхідний рясний полив і щорічне підживлення.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Сабаль

Невисока рослина, що росте у субтропіках США. Для її змісту необхідно дотримуватися всіх загальних порад щодо догляду.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Трахікарпус

Дуже красива, тому ідеально підходить для декору кімнати. Її особливість — це запашні жовті квіточки, що утворюють суцвіття. Трахікарпус добре почувається при висадженні у відкритий грунт, але температура повинна бути не нижче 5-7°С.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Фінікова пальма

Незвичайна тропічна рослина, яка чудово почувається в домашній обстановці. Рослині знадобиться рясний полив і регулярне обприскування листя, особливо в спекотний сезон.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Хамедорея

Дуже популярний вид серед домашніх рослин. Просте розведення та нескладний догляд не становитимуть жодних проблем.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Хамеропс

Дуже повільно зростатиме, зате невибаглива. При створенні бездоганних умов здатна досягти п’яти метрів заввишки. Хамеропс любить розпушений ґрунт, помірний регулярний полив, сонце і періодично потребує пересадки.

14 видів кімнатних пальм і як їх доглядати

Як доглядати за домашніми пальмами

Незважаючи на те, що квітка не потребує особливого догляду, потрібно дотримуватись деяких правил вирощування. Якщо створити оптимальні умови, пальма буде здоровою, давати гарне зростання і довго тішити своїм декоративним виглядом.

Дизайн: Duderhof

Оптимальні умови для домашніх пальм

  1. Температура. Комфортною температурою для рослини є 16–22°С. Взимку вона повинна бути ще нижчою: 8–10°С. Деякі теплолюбні види пальм (каріота, арека, кокос, хамедорея, акантофенікс) віддають перевагу умовам утримання в зимовий час при 14–16°С.
  2. Полив. Поливати квітку потрібно своєчасно, часто, не допускаючи пересихання ґрунту. Взимку частота поливу скорочується до 2-3 разів на тиждень, влітку щодня. Якщо рослина знаходиться в прохолодному приміщенні з температурою повітря 5-7 ° С, поливати його слід не частіше 1,5-2 разів на місяць, іноді замінюючи полив обприскуванням. Щоб вода не застоювалася на дні горщика, обов’язково треба укласти туди дренаж. Поливати слід відстояною водою. Після поливу верхній шар ґрунту потрібно періодично розпушувати.
  3. Вологість повітря має бути підвищеною, не менше 40–50%. Посушливого літа потрібно щодня обприскувати рослину теплою водою, навіть влаштовувати душ. Ті ж умови створюють узимку, якщо повітря в кімнаті пересушене через центральне опалення. За недостатньої вологості повітря в зимовий час не потрібно збільшувати частоту поливу, проблему це не вирішить. Найкраще поруч із горщиком поставити контейнер із водою, встановити зволожувач повітря або завісити радіатори вологими рушниками. Листя двічі на місяць протирають вологою ганчіркою.
  4. Освітлення. Пальма домашня — тіньовитривала, але це не означає, що вона тіньолюбна. Їй потрібне добре, розсіяне освітлення, але без прямих сонячних променів. З віком вона стає тінішою. Але деякі різновиди пальм, наприклад, неанта та ховея, чудово почуваються в умовах постійної півтіні.
  5. Розміщення. Рослина потрібно розташовувати там, де немає протягів та потоків холодного повітря. Біля горщика має бути досить багато вільного місця, щоб ніщо не заважало зростанню квітки. Якщо горщик з квіткою стоїть біля вікна, краще завішувати його світлими шторами, щоб запобігти попаданню променів полуденного сонця. Розміщувати на лоджії можна лише в тому випадку, якщо вона утеплена. Ставити горщик на холодну підлогу не допускається, тому що коріння дуже чутливе до холоду.

Дизайн: SVOYA studio

Дизайн: SVOYA studio

Пересадка

Пальму пересаджують навесні. Для хорошого зростання потрібний дуже поживний ґрунт. Її склад має містити:

  • глинисто-дерновий ґрунт (дві частини);
  • перегнійно-листовий ґрунт (дві частини);
  • торф’яний ґрунт (одна частина);
  • перепрілий гній (одна частина);
  • пісок (одна частина) та невеликий вміст деревного вугілля.

Молоді різновиди пальм віком до трьох років пересаджують щороку, старші рослини — раз на 3–5 років.

Перед пересадкою на дно горщика потрібно насипати шар дренажу впереміш з деревним вугіллям. Під час процесу потрібно бути дуже акуратним із корінням. Іноді, щоб не пошкодити їх під час пересадки, доводиться розбивати старий горщик, щоб вийняти рослину. Ємність для пересадженої пальми вибирають виходячи з розміру та форми кореневища, часто потрібний високий горщик.

Після пересадки квітку підгодовують органічними добривами. Це потрібно для його вкорінення та гарного зростання.

Дизайн: Анастасія Заркуа

Дизайн: Анастасія Заркуа

Розмноження

Висівають квітку насінням у лютому чи березні. Домашню пальму розмножувати непросто. Але при виконанні всіх рекомендацій можна досягти успіху:

  1. У спеціалізованому магазині купують насіння. Якщо вони свіжі, рослини зійдуть через 20-30 днів. Якщо ні, час на схожість займе 2-4 місяці.
  2. Дрібне насіння заливають теплою водою і залишають на 3-4 дні. Великі треба надрізати.
  3. Для висіву насіння використовують дрібні горщики з отворами для виходу зайвої вологи. На дно укладають дренаж, засипають родючим ґрунтом.
  4. Насіння заглиблює в землю на 2-3 см з проміжком 3 см. Ємності із землею зволожують, накривають плівкою.
  5. Коли сіянці досягнуть висоти 10 см, їх знову пересаджують.

Пророщування повинне проводитися при температурі 20-22 ° С (для субтропічних різновидів) або 28-30 ° С (для тропічних видів).

Кущові види пальм (наприклад, рапіс та каріоту) можна розмножувати кореневим способом. Квітку акуратно витягають із землі, від неї відокремлюють відросток з повноцінним власним корінням гострим ножем. Місце зрізу обробляють активованим вугіллям. Відросток висаджують в окремий горщик на таку саму глибину, яка була спочатку.

Обрізка

Листя біля кімнатної пальми не можна зрізати, інакше вона занедужає. Їх видаляють лише в тому випадку, якщо вони пожовкли та засохли. При природному зростанні квітки жовтіють і підсихають тільки нижнє листя, в інших випадках можна говорити про неправильний догляд або розвиток захворювання.

Оскільки практично всі види пальм мають одну точку зростання, обрізати верхнє листя, формувати або укорочувати крону не рекомендується. Ці дії можуть призвести до хвороби рослини та її загибелі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *