Види керамічної плитки Якою може бути плитка для стін та підлоги
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Види керамічної плитки Якою може бути плитка для стін та підлоги


Керамічна плитка ― обпалена суміш глини, мінералів та піску, покриту глазур’ю, яка дає можливість отримувати вироби будь-якого кольору, фактури, текстури з різноманітними орнаментами, малюнками. Керамічна плитка є найпоширенішим оздоблювальним матеріалом.

Керамічну плитку поділяють на два види:

Види керамічної плитки
 1. Неглазурована плитка — майже однорідна по всій товщині і найчастіше не має декоративних малюнків;
 2. Глазурована плитка — має верхній, відносно тонкий шар склоподібної структури — поверхня відрізняється від основи плитки і забезпечує візуальний ефект (глянець, орнамент, колір). Також поверхні притаманні механічні властивості, наприклад, такі як водонепроникність, твердість.

Внаслідок застосування різних вихідних матеріалів, від різних технологічних процесів, виробляють різні види керамічної плитки.

Широко застосовувані види керамічної плитки

 • Метлахська

  Зазнає дворазового випалу і покривається глазур’ю. Ця плитка чудово виглядає на стінах ванних кімнат та кухнях. Досить міцна, має стійкість до зовнішніх впливів.

  Види керамічної плитки Якою може бути плитка для стін та підлоги

 • Майоліка

  Традиційно застосовуються плитки дворазового випалу. Застосовується для облицювання стін туалетів, ванних кімнат, кухонь та передпокоїв.

  Майоліка плитка

 • Коттофорте

  Отримують на основі паст (спосібом екструзії). Завдяки подвійному випалюванню при зниженій температурі, ця плитка має значну міцність і стійкість до навантажень, тому її частіше використовують для підлоги.

  Коттофорте плитка

 • Котто

  Відрізняється пористою структурою. Зазвичай ця плитка не покривається емаллю. Має різну форму: прямокутники, квадрати, ромби, шестикутники

  Плитка котто

 • Клінкер

  В основному клінкерні види керамічної плитки отримують способом екструдування, в результаті матеріал набуває високої міцності і з’являється можливість отримання клінкеру складної геометричної форми. Застосовується для підлог, внутрішніх та вуличних, цоколів, оздоблення басейнів. Залежно від експлуатаційних навантажень використовують плитку підвищеної товщини. Завдяки високим індексам стирання, опору атмосферним впливам та перепадам температур, деякі види клінкеру використовуються для облицювання терас та вхідних груп на вулиці

  Клінкер плитка

 • Керамограніт

  Ця плитка має стійкість до морозів, перепадів температур, агресивних хімічних середовищ. Широко використовується для внутрішнього облицювання в житлових та виробничих будівлях, для облицювання фасадів. Не потребує спеціального догляду. Має широкий спектр кольорів, фактур, типорозмірів. Цей оздоблювальний матеріал завдяки своїм характеристикам прослужить значно довше інших видів. Це одна з найкращих керамічних плиток

  Керамограніт плитка

Як вибрати найкращу керамічну плитку

Кахель, що має низьку водопроникність і нековзна поверхню, відмінно підійде для ванної кімнати і кухні. Керамічна плитка може бути не найдорожчою, але обов’язково якісною. Наприклад, для облицювання ванни стандартний показник поглинання води не повинен перевищувати 7 %, стійкість до хімічних засобів ― А, АА. При розгляді плитки для підлоги для ванної кімнати слід врахувати, що показник зносостійкості не є головним, так як прохідність і навантаження підлогового покриття у ванній мінімальні, отже, стирання для цієї плитки може бути першого або другого класу.

До розряду найкраща керамічна плитка можна віднести такі лідируючі марки, як «Нефрит-кеаміка», «Керамін», «Керама Марацці» ― білоруське виробництво. «Сокіл» — Російська плитка. Більш детально про те, як вибрати плитку, читайте тут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *