Види ламінату за класами, способом укладання та верхнього шару
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Види ламінату за класами, способом укладання та верхнього шару


Ламінат відноситься до оздоблювального покриття для підлоги, для того щоб оцінити всі його переваги і недоліки потрібно докладніше з ним ознайомитися. Залежно від критерію, ламінат ділиться на кілька видів:

Види ламінату за класами

21, 22, 23 – У країнах СНД ламінат такого маркування використовується рідко. Термін служби у середньому становить 5 років. Використовується тільки в квартирах та інших приміщеннях з низьким навантаженням.

31 вважається найбільш поширеним класом. Чудово підходить для квартири. Рідше використовується в офісах та інших громадських приміщеннях зі слабким навантаженням на підлогу.

32 – зазвичай використовуються у невеликих кафе, ресторанах із середнім навантаженням.

33- міцніший матеріал, використовується в приміщеннях з великою прохідністю: кінотеатри, їдальні, лікарні.

34-найміцніший клас. Застосовується у приміщеннях із максимальним навантаженням на підлогу: нічні клуби, вокзали, аеропорти, великі комерційні приміщення.

Види ламінату

При правильному доборі ламінат може прослужити не один десяток років. З усіма секретами вибору ви можете ознайомитись тут.

Види ламінату за способом укладання

Ламінат безклеєвий. Замковий (він же безклеєвий) ламінат укладається шляхом з’єднання панелей один з одним. Для укладання такого ламінату немає необхідності у використанні будь-яких спеціальних інструментів, отже, таку роботу можна зробити самотужки. Його без особливих фізичних зусиль можна буде демонтувати для заміни часткової чи повної ділянки. Панелі мають особливу форму нарізки – пази та шипи, які достатньо зафіксувати між собою. Такий ламінат не варто укладати у приміщеннях, де є висока вологість. Волога за дуже короткий термін приведе в непридатність ламінат у місцях з’єднання швів.

Клейовий ламінат. Основна перевага представленого ламінату полягає в тому, що він підходить для облицювання підлоги у приміщеннях з підвищеною вологістю. Це тому, що клей не дає проникати волозі між швами. Клей при монтажі цього ламінату використовують спеціальний водовідштовхувальний. Клеєм змащуються торці панелей і стикуються. Надлишки клею потрібно видалити до його висихання. Недоліком клейового ламінату є складний демонтаж для повної або часткової заміни.

Види ламінату по верхньому шару

  1. Традиційний – має рівну гладку поверхню;
  2. Натуральний — якісніший ніж традиційний за рахунок чого дуже схожий з натуральним деревом;
  3. Глянець — відмінною особливістю є відсутність пір і блискуча поверхня;
  4. «Вощений» — легкий блиск і гладка, рівна поверхня характерні для даного матеріалу;
  5. Текстурний- має нерівності ніж на вигляд нагадує деревні волокна.
Види ламінату

Ламінуючий плівка (оверлей) виготовляють з акрилової або меламінової смоли, покриває поверхню ламінату, оберігає цей оздоблювальний підлоговий матеріал від стирання. Це покриття буває як одношарове, так і багатошарове з гладкою або текстурною поверхнею. Декоративний шар складається з обробленої та просоченої меблевої фольги або паперу з імітацією під дерево та інші можливі фактури. Деревно-волокниста плита — це основа плити, що ламінує. Для виготовлення основи вибирають ДВП чи ДСП матеріал. Плита має бути обов’язково жорсткою, міцною, мати постійні геометричні параметри, не піддаватися спотворенню під впливом вологи. Вологостійкий шар служить для захисту основи від вологи. Цей шар виготовляють шляхом просочування смолами нерафінований папір.

Також ламінат може бути вологостійким та водостійким. При подібній назві ці види ламінату все ж таки має деякі відмінності.

Що можна порадити

  1. Придбавши ламінат, потрібно враховувати рекомендаційні поради виробника, наприклад, з монтажу даного виду ламінату, або який вид клею і в якій кількості потрібно використовувати.
  2. Зберігають ламінат у сухому приміщенні без протягів при температурі не менше 180. Перед укладанням пластини ламінату повинні перебувати в приміщенні не менше 2-3 днів, щоб матеріал та приміщення мали однакову температуру. Пакування з матеріалом розпаковують безпосередньо перед монтажем.
  3. Монтаж ламінату виробляють тільки на рівній основі.
  4. Ламінат, покладений паралельно падаючому світлу, матиме не яскраво виражені шви.
  5. Краще не мити ламінат великою кількістю води, пам’ятайте, що хімічні миючі засоби залишають білі сліди на ламінаті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.