30 ідей ландшафтного дизайну для приватної присадибної ділянки на фото
Кожна присадибна ділянка або заднє подвір’я приватного домоволодіння заслуговує на увагу господарів. Створити унікальний, практичний і при цьому приємний зовнішній вигляд простору поряд з вашим будинком не так складно, як здається на перший погляд. В даний час необов’язково бути затятим агрономом-аматором, щоб втілити в життя своє уявлення про те, як має виглядати приватне подвір’я чи ділянка на дачі. Сучасні технології, у тому числі й у сфері агрокультури, і велика кількість інформації щодо облаштування земельних ділянок можуть допомогти розставити пріоритети та спланувати організацію присадибного простору. Сподіваємося, що нижченаведена добірка з прикладами останніх віянь у світі ландшафтного дизайну надихне вас на здійснення та реалізацію ідей на вашому земельному наділі.
Усю ландшафтну стилістику умовно можна поділити на три основні напрямки: геометричний, пейзажний та східний стиль. Безумовно, ніхто не стежитиме за канонічним виконанням елементів кожного стилю, і ці течії можуть гармонійно перегукуватися в рамках одного проекту.
Штучні водойми у приватних дворах
Присутність води на присадибній ділянці, у тому чи іншому вигляді, додає простору умиротвореного та розслаблюючого настрою, привносячи ще один елемент зв’язку людського житла з природою.
Чаша з водою, з якої безперервно тече вода, поміщена на майданчик, що імітує шахівницю, за допомогою бетонних плит, темного галькового каменю та газонної трави. Перебіг води візуально пом’якшує геометрію всієї композиції.
На те, як тече вода, можна дивитися вічно. А якщо вона тече з акуратної кам’яної гірки у вигляді невеликого водоспаду, можна насолодитися ще й естетичною стороною дії. М’яку зону відпочинку в цьому випадку вдалося організувати за допомогою дерев’яних садових меблів у світлих пастельних тонах.
Невеликі резервуари, викладені каменем з безперервним перебігом води – чудовий спосіб прикрасити будь-який дворик, утихомирити і одночасно надати динамізму загальну атмосферу.
Облицювання штучного водоймища збігається з плиткою на доріжках та майданчику для відпочинку, створюючи гармонійний ансамбль.
Цікаве оформлення доріжок на присадибній ділянці
З утилітарного елемента ландшафтного дизайну, призначеного лише для переміщення ділянкою, ваші доріжки можуть стати родзинкою оформлення присадибної ділянки. Доріжки дуже зручно використовувати для зонування простору приватного двору.
Доріжки з дрібного насипного гравію, сформовані за допомогою металевих чи металопластикових напрямних, прості з точки зору облаштування та економічно вигідні. За допомогою гравію різних відтінків можна зонувати ділянку та освіжити її зовнішній вигляд.
Звичайна гравійна доріжка чудово поєднується зі складносурядною похилою гіркою з рослинами та камінням.
Доріжки, сформовані з кам’яних плит, обійдуться значно дорожче, але прослужать набагато довше, що окупиться в кілька разів.
Дорога до гаража, вимощена каменем не тільки стійке та міцне покриття, яке прослужить довгі роки, але й чудове тло для акуратно підстрижених рослин у діжках та клумбах.
Ще один спосіб формування доріжок – комбінування різних матеріалів та складових. Камені на газоні або великі плити серед гальки – не лише зручні, а й красиві. Такі композиції освіжають образ садової ділянки чи заднього дворика.
Чіткість геометрії вражає уяву та створює неймовірно доглянутий вигляд присадибної ділянки.
Організація місця для відпочинку у дворі приватного домоволодіння
Мати можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі, щоб почитати книгу, поспілкуватися з сім’єю чи друзями, пообідати чи просто розслабитись – бажання будь-якого власника присадибної ділянки чи дачі. Для організації такого місця необхідно зовсім небагато – садові меблі на спеціально підготовленому майданчику, доріжка до них та зелень навколо.
Зелена стіна з живих кучерявих рослин стала чудовим тлом для організації затишного куточка для відпочинку.
За допомогою альтанки незвичайного дизайну вдалося сформувати приємне місце для розслаблення, захищене від сонячних променів, але не позбавлене світла та простору.
Невелика обідня зона під гілками старого дерева – чудове місце для сімейного обіду.
А ця розкішна їдальня зона на свіжому повітрі може вмістити не лише домочадців, а й гостей. Теплі, приємні персикові відтінки знайшли відображення в обробці всіх поверхонь, меблів та предметів сервірування.
Мало якийсь приватний двір або ділянка дачі обходиться без організації місця для барбекю або приготування страв у печі, на відкритому вогні. Якщо розміри ділянки дозволяють, то ансамбль з альтанки з обідньою зоною, кам’яна піч або мангал, м’яка зона відпочинку та барбекю стануть неймовірно практичним і красивим альянсом.
І останнім штрихом в оформленні ділянки біля будинку може стати встановлення садових скульптур. Гіпсовими гномами для клумб нікого вже не здивувати. Останнім трендом у садово-парковій скульптурі стали креативні варіанти виробів із різних матеріалів та їх комбінацій.