30 ідей ландшафтного дизайну для приватної присадибної ділянки на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

30 ідей ландшафтного дизайну для приватної присадибної ділянки на фото


Кожна присадибна ділянка або заднє подвір’я приватного домоволодіння заслуговує на увагу господарів. Створити унікальний, практичний і при цьому приємний зовнішній вигляд простору поряд з вашим будинком не так складно, як здається на перший погляд. В даний час необов’язково бути затятим агрономом-аматором, щоб втілити в життя своє уявлення про те, як має виглядати приватне подвір’я чи ділянка на дачі. Сучасні технології, у тому числі й у сфері агрокультури, і велика кількість інформації щодо облаштування земельних ділянок можуть допомогти розставити пріоритети та спланувати організацію присадибного простору. Сподіваємося, що нижченаведена добірка з прикладами останніх віянь у світі ландшафтного дизайну надихне вас на здійснення та реалізацію ідей на вашому земельному наділі.
Ділянка перед будинком

Усю ландшафтну стилістику умовно можна поділити на три основні напрямки: геометричний, пейзажний та східний стиль. Безумовно, ніхто не стежитиме за канонічним виконанням елементів кожного стилю, і ці течії можуть гармонійно перегукуватися в рамках одного проекту.

Кільця на паркані

Зелень всюди

Штучні водойми у приватних дворах

Присутність води на присадибній ділянці, у тому чи іншому вигляді, додає простору умиротвореного та розслаблюючого настрою, привносячи ще один елемент зв’язку людського житла з природою.

Чаша з водою

Чаша з водою, з якої безперервно тече вода, поміщена на майданчик, що імітує шахівницю, за допомогою бетонних плит, темного галькового каменю та газонної трави. Перебіг води візуально пом’якшує геометрію всієї композиції.

Гірка з водоспадом

На те, як тече вода, можна дивитися вічно. А якщо вона тече з акуратної кам’яної гірки у вигляді невеликого водоспаду, можна насолодитися ще й естетичною стороною дії. М’яку зону відпочинку в цьому випадку вдалося організувати за допомогою дерев’яних садових меблів у світлих пастельних тонах.

Невелика водойма

Невеликі резервуари, викладені каменем з безперервним перебігом води – чудовий спосіб прикрасити будь-який дворик, утихомирити і одночасно надати динамізму загальну атмосферу.

Персиковий кут

Облицювання штучного водоймища збігається з плиткою на доріжках та майданчику для відпочинку, створюючи гармонійний ансамбль.

Креатив

Цікаве оформлення доріжок на присадибній ділянці

З утилітарного елемента ландшафтного дизайну, призначеного лише для переміщення ділянкою, ваші доріжки можуть стати родзинкою оформлення присадибної ділянки. Доріжки дуже зручно використовувати для зонування простору приватного двору.

Гравійна доріжка

Різних відтінків

Напрямні

Доріжки з дрібного насипного гравію, сформовані за допомогою металевих чи металопластикових напрямних, прості з точки зору облаштування та економічно вигідні. За допомогою гравію різних відтінків можна зонувати ділянку та освіжити її зовнішній вигляд.

Похила гірка

Звичайна гравійна доріжка чудово поєднується зі складносурядною похилою гіркою з рослинами та камінням.

Кам'яна плитка

Комбінація каменю

Світлі доріжки

Доріжки, сформовані з кам’яних плит, обійдуться значно дорожче, але прослужать набагато довше, що окупиться в кілька разів.

Дорога до гаража

Дорога до гаража, вимощена каменем не тільки стійке та міцне покриття, яке прослужить довгі роки, але й чудове тло для акуратно підстрижених рослин у діжках та клумбах.

Контраст

Ще один спосіб формування доріжок – комбінування різних матеріалів та складових. Камені на газоні або великі плити серед гальки – не лише зручні, а й красиві. Такі композиції освіжають образ садової ділянки чи заднього дворика.

Чіткість ліній

Кола

Газонна геометрія

Контрастні плитки

Чіткість геометрії вражає уяву та створює неймовірно доглянутий вигляд присадибної ділянки.

Організація місця для відпочинку у дворі приватного домоволодіння

Мати можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі, щоб почитати книгу, поспілкуватися з сім’єю чи друзями, пообідати чи просто розслабитись – бажання будь-якого власника присадибної ділянки чи дачі. Для організації такого місця необхідно зовсім небагато – садові меблі на спеціально підготовленому майданчику, доріжка до них та зелень навколо.

Місце для відпочинку

Зелена стіна

Зелена стіна з живих кучерявих рослин стала чудовим тлом для організації затишного куточка для відпочинку.

Під дахом навісу

За допомогою альтанки незвичайного дизайну вдалося сформувати приємне місце для розслаблення, захищене від сонячних променів, але не позбавлене світла та простору.

Обідня зона

Невелика обідня зона під гілками старого дерева – чудове місце для сімейного обіду.

Шикарна їдальня

А ця розкішна їдальня зона на свіжому повітрі може вмістити не лише домочадців, а й гостей. Теплі, приємні персикові відтінки знайшли відображення в обробці всіх поверхонь, меблів та предметів сервірування.

У камені

Відкритий вогонь

Мало якийсь приватний двір або ділянка дачі обходиться без організації місця для барбекю або приготування страв у печі, на відкритому вогні. Якщо розміри ділянки дозволяють, то ансамбль з альтанки з обідньою зоною, кам’яна піч або мангал, м’яка зона відпочинку та барбекю стануть неймовірно практичним і красивим альянсом.

Садові скульптури

І останнім штрихом в оформленні ділянки біля будинку може стати встановлення садових скульптур. Гіпсовими гномами для клумб нікого вже не здивувати. Останнім трендом у садово-парковій скульптурі стали креативні варіанти виробів із різних матеріалів та їх комбінацій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *