Сучасний та екстравагантний інтер'єр у клітинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сучасний та екстравагантний інтер’єр у клітинку


Клітку велику, дрібну, косу, багатобарвну тощо можна побачити не тільки на шотландських кілтах і пледах. Будь-який текстиль, кераміка, стінове оздоблення та архітектурні рішення багатьох будівель можуть мати «клітчастість» ліпного візерунка, текстури або орнаменту. Всесвітньо відомі кутюр’є теж не обминають увагою картаті елементи. За багато століть ці образотворчі мотиви не втратили ні стилю, ні популярності. Нижче названі і коротко описані характерні і чітко виражені прийоми «клітинного» оформлення.

яскраві картаті акценти

барвистий дизайн спальної кімнати

Шахові елементи

Варіант «шаховий» сподобається людям пунктуальним, які прагнуть порядку в усіх планах свого існування. Правда тут знадобляться тільки ідеальні форми і ніякої химерності у всіх елементах обстановки та аксесуарах. Чергування двоколірних квадратів буде добре поєднуватися зі строгими, сучасними та якісно зробленими меблями з пластику та металу. Сюди гармонійно впишуться сучасні аудіо та відео комплекси. Добре також вибрати загальну стилістику на кшталт хай-тека або мінімалізму.

грамотне поєднання ліній та форм

шахова підлога

шахова підлога - яскравий акцент на фоні білої кухні.

стильний дизайн кухні

Клітина за мотивами поп-арту

Мотив у дусі поп-арт відрізняється багатобарвною та різнорозмірною клітиною. Така тематика буде доречною у дитячій кімнаті або кухонному приміщенні. Втім, ті, світосприйняття яких близьке до подібної атмосфери, готові будуть побачити подібну яскравість, строкатість і спальний, і в вітальні. Завершеність такого оформлення нададуть яскраві предмети несподіваних форм (іграшки, світильники, скульптури). В ідеалі тут знадобляться меблі, які на замовлення будуть розфарбовані під решту інтер’єру.

клітинна підлога в поп дизайн

Клітчастий фон в інтер’єрі

Фонове оформлення виражається досить великою клітиною розмитих м’яких тонів. Поєднання бежевого з блакитним або рожевим, білого зі світло-сірим тощо не втомлює очі і добре заспокоює. Атмосфера стриманості та умиротворення є тут головною.

пастельна ніжність інтер'єру

Сільський колорит

Сільський тип — це чітко розмежована колірна пара червоного з білим або білого з насичено-блакитним або синім. Така гама передбачає різноманітність оборок і рюшок в оздобленні кімнати, розшиті подушки та мереживні завіси. Для кухні це один із найбільш підходящих варіантів. Нарочито грубуваті дерев’яні меблі, плетені вази та кошики, строкаті доріжки ручної роботи на підлозі доповнять загальну картину затишку сільської хати. Герань і безсмертник в акуратних глиняних горщиках стануть завершальним штрихом.

елементи сільського стилю

Мозаїчна розкіш

Стиль «розкішний» буде гарним при оформленні мозаїкою та керамічною плиткою. Викладена таким чином підлога та стіни, багатобарвні скляні. вітражі на стелі можуть вразити найвибагливішу уяву. Секрет тут у поєднанні кольорів та матеріалів. Такий дизайн чудово виглядає, наприклад, у високих холах котеджів. Потрібний результат досягається за наявності міри та гармонійних пропорцій.

благородна класика з мозаїчною стінкою

Етнічна концепція

Етнічна концепція оформлення приміщень невіддільна від характерних для тієї чи іншої народності видів орнаментів. Азіатські чи єгипетські ієрогліфи, арабська в’язь, стиль японської гравюри чи африканські маски – все це на тлі підібраного картатого малюнка на стінах та стелі передасть настрій та дух тієї чи іншої культури. Ебеновий, нефритовий, бірюзовий або теракотовий відтінок у різноманітних поєднаннях доповнять загальний вигляд. Завершеність такого дизайну додадуть елементи та атрибути, які виконані у дусі певної національної культури (африканські маски, японські нецке тощо)

африканські мотиви

Клітина в іронічному втіленні

Іронічне виконання передбачає нанесення картатого малюнка на різні предмети (посуд, рами для картин, годинник, освітлювальні прилади). Такий орнамент можна розбавляти смужками. Клітчасто-смугастий халат і тапочки можуть продовжити загальну стилістику.

клітина в іронічному виконанні

Ностальгічна нотка

«Ностальгія» являє собою дружній шарж на обстановку радянських часів. Шпалери в клітку, така ж клейонка на столі і оббивка м’яких меблів разом з фото предків у дерев’яній рамці і скляним графином створять якесь подобу оздоблення минулих років.

ностальгія за радянськими часами

Англійський дизайн

Англійський дизайн виражається в прагненні відтворити картину внутрішньої обстановки по фільмах про батька Брауна або Шерлока Холмса. Характерний елемент – клітина на пледах, одязі, шторах, в обробці підлоги та стелі. Безліч предметів у такому виконанні пропонується, наприклад, бутиком Burberry, що відкрився у московському ГУМі.

клітка в англійському дизайні

Морська тематика

Морська концепція приваблює всю відповідну атрибутику (компас, ринда, штурвал та ін.) Вона чудово виглядає в сауні та ванній з прикрасами з раковин та коралів.
Взагалі оздоблення «в клітку» створити неважко і не так вже й затратно. Воно може легко оновлюватися та змінюватись, оскільки більшість промислових виробів мають прямокутну форму. При всій варіативності такий дизайн несе в будинок певну гармонію.

незворушна оригінальність

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *