дизайн та оформлення квартири та будинку
Здавалося б, немає нічого простішого, ніж серед безлічі дизайнів інтер’єру вибрати варіант, що найбільш сподобався. Проте саме величезна кількість дизайнерських прийомів може застати нас зненацька, адже все це настільки красиво і цікаво, що часом буває нелегко визначитися. Безсумнівно, кожен ультрамодний сучасний стиль по-своєму оригінальний і прекрасний, але, на жаль, скороминущий. А облаштувати будинок хочеться не на рік і не на два, і класика є чудовою альтернативою будь-якому сучасному дизайну.
Класичний стиль в оформленні будинку завжди залишається популярним, адже він пройшов перевірку різними модними течіями та поколіннями. І не випадково престижні організації найчастіше застосовують класику в дизайні інтер’єру, тим самим наслідуючи усталені традиції і підкреслюючи міцність солідного бізнесу.
Органічне наповнення
Класика в інтер’єрі не терпить нагромаджень, тому потрібно бути вкрай вибірковим до дрібниць. На цей раз професіоналам необхідно ретельно продумати, як вписати в елітний багатовіковий дизайн сучасну техніку, щоб вона не виглядала якимось чужорідним предметом, порушуючи загальну гармонію. При цьому всі побутові прилади розміщуються у спеціальних блоках, висувних конструкціях та глибоких нішах. Тут важливо спроектувати дизайн так, щоб чарівні скульптури, мальовничі картини, підлогові вазони, витончена лампа та дорогий посуд були у всіх на увазі, але ніяк не величезний плазмовий телевізорщо зовсім не вписується в навколишню красу.
Канони класичного інтер’єру
У світі класичний інтер’єр майже ідентичний тієї розкоші, яка панувала у будинках у 17-18 століттях. І насамперед, це:
- розкішна архітектура у вигляді колон, скульптурних елементів, каміна в обрамленні натурального чи штучного мармуру;
- ефектний дорогий текстиль у вигляді атласу, шовку, якісної віскози та бавовни в одному тоні або з ледь помітним візерунком;
- шляхетна палітра кольорів – поєднання білого з позолотою, пастельні тони, а іноді і суворі чорні вкраплення.
Класика у вітальні: приклад для наслідування
Безперечно, класичний стиль у вітальні – свідчення вишуканої елегантності та буржуазного устою господарів будинку. Інтер’єр, немов справжній витвір мистецтва, відрізняється дорогими матеріалами та ексклюзивними меблями. Розкішні дзеркала в дорогих фактурних рамах, чайний дизайнерський столик з натурального цінного дерева, невисокі м’які крісла – ознаки справжньої класичної вітальні.
Для обідньої зони краще вибрати меблі з різьбленими витонченими ніжками та добротною оббивкою, що гармонує із загальним дизайном. Лампи, бра та торшери як ювелірні вироби прикрасять елітну вітальню, а кришталева люстра з натуральним дорогим камінням стане головним об’єктом милування довгоочікуваних гостей. Як не дивно, але для класичного інтер’єру цілком підійде й точкове освітлення. Тут важливо грамотно поєднувати красу та практичність.
Прекрасна ідея – надати вітальні напівкруглої форми, а у всьому плануванні особливу увагу приділити функціональності. Таким чином, можна досягти максимум вільного простору, об’ємності та виразності всіх поверхонь.
Прикрасять вітальню полички з ексклюзивними сувенірами, розкішний текстиль з бахромою, пензлями або плетеними нитками, дорогий посуд із тонкої порцеляни.
Шикарна спальня у класичному стилі
Класика для спальні несумісна із зайвою помпезністю та ошатністю, а ось скромний натяк на багатство та благородне свято дуже доречний.
Загальна атмосфера повинна мати комфортний відпочинок і максимально захищати від повсякденної метушні і проблем. Так, у колірному оформленні надається перевага спокійним благородним тонам. Пастельна палітра кремових, оливкових, блакитних, світло-жовтих відтінків у поєднанні з теплими фарбами паркету та меблів – чудове рішення для класичної спальні.
Чудовим доповненням стилю стане гризайль – унікальний настінний розпис у сіро-білих тонах, що імітує скульптуру.
Добре, коли проект будинку спеціально продуманий для традиційного стилю, це дозволить прикрасити кімнату колонами та іншими цікавими предметами. Стіни можна обтягнути спеціальною тканиною, а можна обшити панелями або дерев’яною вагонкою. Найкращим варіантом покриття для підлоги стане паркет з справжнього дерева.
Форми та обриси меблевого гарнітура в класичному дизайні спальні необхідно підбирати відповідно до усталених традицій. У ньому немає натяку на метал, пластик та мінімалізм у будь-якому його прояві. Хаотичне розташування предметів тут також не доречно, а ось симетрія, навпаки, стане ще однією важливою ознакою гармонії у класичній опочивальні.
Благородний дизайн для кухні
В міру святкова витонченість і водночас затишна атмосфера на кухні, виконаній за мотивами класики, підкреслить вишуканий смак та найкращі сторони господарів будинку.
Її дизайн наповнений невипадковими елементами, що створюють гармонійну цілісність та неповторну естетичність. Така традиційність – втілення найкращих звичаїв різних епох та країн.
Але незважаючи на свою самобутність та дорожнечу, в першу чергу кухня має бути функціональною. Сьогодні професійні дизайнери майстерно приховують сучасну техніку за розкіш класичних апартаментів. Справжньою родзинкою може стати шикарне сховище для вин, вбудований з тильного боку великого столу по центру.
М’які відтінки стін, керамічна плитка на підлозі, вікно в обрамленні милих підв’язаних шторок з бахромою обов’язково ушляхетнюють традиційний стиль.
Незамінними атрибутами класичної кухні є натуральне дерево та мармур.
Ванна з класичним акцентом
Завершеність статного інтер’єру надасть ванна в класичному оформленні. Невеликі подіуми, колони, стільниці та раковини овальної або округлої форми, граціозні крісла, дорогі люстри та навіть розкішні художні полотна – основа стилю для ванної кімнати. Особливої ваги набувають такі дрібниці, як золоті, бронзові або мідні ручки і петлі, змішувачі витонченої форми, різьблені ніжки біля ванної.
Характерна риса класичної ванної кімнати – симетрія в інтер’єрі. Об’ємна кругла ванна по центру навпроти вікна, по обидва боки якої симетрично розташовані елегантні апартаменти з ідентичними дзеркалами, створюють єдність стилю, почуття рівноваги, спокою та комфорту.
Непідробна аристократична розкіш ванної кімнати представлена нижче на фото. Благородна сіро-блакитна кольорова гама, смугастий текстиль під стать, витончений візерунок на стінах майстерно доповнюють дизайнерські елементи — витончене крісло, ексклюзивне дзеркало в дорогій позолоті та милі ванни.
Елегантне поєднання чорного з білим – давно відома традиція класичного інтер’єру. Такий дизайн чудово виглядає і у ванних кімнатах. Чорні акценти у вигляді ламп, світильників та акуратних буфетів вдало розбавляють біле тло, вносячи свою родзинку у звичний традиційний стиль.
Неокласика – сучасне бачення традиційного стилю
Сама назва стилю говорить за себе: «нео» — означає «новий». Це своєрідне переосмислення та ностальгія за класикою. Самобутній інтер’єр тепер набуває дещо іншого, нового образу.
У такому дизайні знаходять своє місце сучасні матеріали та предмети. Тут важливий баланс між витонченим декором, вишуканими формами, лініями, характерною симетрією та раціональною функціональністю, новими технологіями у правильних пропорціях.
В оформленні інтер’єру так само використовуються традиційні класичні елементи — колони, пілястри, арки, чудові картини, вазони, дорогі дзеркала. Але водночас декор не повинен перевантажувати приміщення.
Нижче представлена типова неокласика у спальній кімнаті. Ті самі поєднання форм – витончених округлих зі строгими прямими, і кольорів – білого, коричневого із золотистими вкрапленнями, зберіг у собі оновлений стиль. Але на відміну від звичної класики, тут немає кричущої ошатності та надмірної дорожнечі.
Яскравий образ неокласичного дизайну виражений у гармонійному контрасті: пишна кришталева люстра з позолотою, шикарний камін в обрамленні фігурної ліпнини, витончені вази, традиційне панно на стіні відмінно поєднуються з простими формами м’яких меблів та журнальним столиком із овальною скляною поверхнею. Єдність стилю вдало підкреслять пастельні тони.
Класика по-англійськи
Традиційна стриманість в інтер’єрі – основна особливість англійською класики. Ненав’язливий декор, мінімум дорогого кам’яного оздоблення, багато дерев’яних апартаментів, оригінальні аксесуари і, звичайно ж, натуральні тканини – все це незамінні атрибути стилю.
У декорі обов’язково повинні переважати рельєфні фактури – шерсть, оксамит, гобелен, шкіра, льон, поєднання тканин із вінтажними вкрапленнями. Малюнок може бути різним — від ніжних троянд на шторах, покривалах або меблевій оббивці у вітальні, грайливого горошку на ситці в кухні до різнокольорового кашеміру в спальній кімнаті. Не менш актуальні і розкішні балдахіни, чохли на стільцях і кріслах, чудові абажури.
Особливе місце в англійському класичному інтер’єрі займає оздоблення стін. Іноді їх обшивають дубовими панелями, обклеюють рельєфними шпалерами із вишуканим орнаментом, традиційною смужкою чи квітковими малюнками. Ще одна яскрава ознака дизайну – покриття для стін з імітацією дорогого шовку, оксамиту чи парчі.
Незамінними аксесуарами в оформленні стін є старовинний годинник з римськими цифрами та характерним боєм, картини в шикарних рамах із позолотою, мальовничі гравюри.
Але які б якості не приписували справжньому англійському дизайну, тут немає чітких кордонів та канонів, адже він уособлює дух різних часів та епох, по-своєму витончених та своєрідних.
Дань традиції у французькому інтер’єрі
Саме палацова розкіш стала причиною зародження французькою класики. Цей стиль ідеально підійде для просторих кімнат з великими гарними вікнами та високими стелями. Родзинка французького інтер’єру – у присутності характерних оригінальних елементів, що надають дизайну національний шарм.
Мабуть, тільки французькі будинки вітають безліч туалетних, чайних або квіткових столиків на низьких витончених ніжках. Квадратні та круглі, з дерева або металу, мармурові або скляні, вони зустрічаються і в спальній, і у передпокої, і у вітальні.
Французький декор — це велика кількість ексклюзивних сувенірів, чудові керамічні вазочки, квіткові горщики, свічники, шкатулки на столах і на полицях.
Особливістю стилю є благородне поєднання кольорів. Гармонія досягається з допомогою використання подібних відтінків з плавними переходами. Найчастіше зустрічаються білі, сірі, зелені та бузкові тони. Ідеальне поєднання фісташкового та бежевого, а також приглушені відтінки охри та теракоти створюють особливу теплу атмосферу.
Незамінні атрибути інтер’єру Франції – бержер (низьке крісло для комфортного відпочинку); дресуар (оригінальна старовинна шафа для посуду, яка є гідністю їдальні) та геридон (граціозний обідній стіл).
Нерідко зустрічаються і плетені меблі. Витончені плетені крісла у поєднанні з традиційними класичними апартаментами вигідно доповнять французький інтер’єр.