Географічні карти в інтер’єрі квартири: оригінальна прикраса стін
Географічні карти здавна привертали до себе особливу увагу людей. Карти є дивовижним винаходом людства. Це не тільки невід’ємна частина науки географії, а й магічний предмет, що змушує подумки переноситися в екзотичні країни, перепливати моря та океани, підніматися на круті вершини гір або просто мандрувати з метою пізнання навколишнього світу. У кожній людині живе мандрівник, який мріє про неймовірні пригоди, що розвивають емоції, розширюють кругозір, відкривають нові яскраві фарби. Однак мандрувати безперервно дозволити собі не може ніхто. Проте карти континентів, країн чи міст допоможуть переміщатися в інші місця, пізнаючи культуру і традиції різних народів. Тому географічні зображення в інтер’єрі мають величезне значення для людей, які прагнуть пошуку та пізнання таємниць всесвіту. Карти у внутрішньому оздобленні кімнат служать чудовим аксесуаром для будь-якого стилю:
Кожен із нас, отримуючи шкільні знання, вивчав фізичні, політичні чи економічні карти світу. Різноманітні дизайнерські рішення можуть поєднувати всі ці види зображень земної поверхні: це і фотошпалери, і картини, та принтовані текстильні аксесуари, та вишивки. Увійшовши таким чином у наше життя, вони зможуть стати нашими друзями та помічниками, особливо для дітей та підлітків.
Оформлення дитячої за допомогою географічних карт
Фотошпалери із зображеннями різних країн у дитячій кімнаті – це не лише прикраса приміщення, а й барвистий навчальний посібник, що допомагає навчанню, розвитку фантазії та уяви.
Шпалери із зображеннями земної поверхні можна обклеїти всю стіну від підлоги до стелі. Щоб такий варіант не був надмірно суворим і не нагадував шкільний кабінет географії, важливо продумати предмети декору та кольорову гаму у всій кімнаті. Наприклад, якщо ви вирішили використовувати фотошпалери з політичною або фізичною картою світу в насичених фарбах, необхідно підібрати яскраві аксесуари в дитячій: меблі, килим на підлозі, картини або естампи на стінах:
Географічні карти – це яскравий та самодостатній елемент інтер’єру. Тому дуже важливо спроектувати внутрішнє оздоблення дитячої так, щоб не перевантажувати різноманіттям інших декоративних елементів. Це дозволить сконцентрувати увагу саме на карті. Зображення континентів і океанів краще розмістити на одній стіні, а інші пофарбувати в нейтральні тони: білий, кремовий, ванільний:
В ігровій кімнаті для маленьких дітей замість фотошпалер дуже оригінально виглядатимуть зображення материків та країн, нанесені за допомогою трафаретів. Яскраві фарби привертатимуть увагу майбутніх мандрівників та сформують загальне уявлення про географічний устрій світу:
Варіанти використання карток
Звичайна карта, просто наклеєна на стіну, не стане оригінальною прикрасою та не створить бажаного ефекту. Існує безліч способів використати географічні зображення в інтер’єрі.
Картки як стильові композиції
У кімнаті невеликої площі найкраще використовувати двоколірну карту неяскравих пастельних відтінків. Це візуально розширить простір і гармонійно впишеться в інтер’єр класичного мінімалізму будь-якого приміщення: вітальні, спальні, передпокої, холу. Причому карти можуть бути не лише фізичними чи політичними. Не менш оригінально виглядають плани міст, метро чи окремих штатів:
У стилі хай-тек і в кімнатах для активних молодих людей чудовою прикрасою стануть нестандартні двокольорові карти, які не порушать стильової єдності:
Молодіжний стиль сьогодні відрізняється креативністю, простотою та функціональністю дизайну приміщень, тому карта з нанесеними контурами континентів якнайкраще підійде екстравагантному інтер’єру:
У спальній кімнаті, оформленій у стилі житла аскетичного мандрівника, зістарена карта, недбало прикріплена в узголів’ї ліжка, підкреслить саме екзотичну стриманість та невибагливість усіх аксесуарів:
Декоративні елементи із зображення Землі
Крім традиційного оформлення стін картами, можна виявити фантазію та використовувати географічні зображення як екстравагантні елементи декору. Своєрідний триптих, складений з карти світу, стане неповторним акцентом вітальні:
На кухні або в їдальні теж можна знайти застосування географічних карт. Наголошують на самобутності дизайну рулонні штори з надрукованим малюнком у вигляді континенту:
Фрагментом карти можна прикрасити опуклу стельову розетку. Для її декорування потрібно використовувати ті ж оздоблювальні матеріали, які використовувалися в основному інтер’єрі. Так ви збережете композиційну єдність, наприклад, у кімнаті з елементами колоніального стилю:
Перегородки для зонування простору можна обклеїти схематичними зображеннями нашої планети. Найкраще підбирати кольори, що поєднуються з предметами меблів або іншими аксесуарами:
Кабінет з атласом світу
Однією з найпоширеніших і доречних сфер застосування географічних карт як декоративного елемента, безумовно, є кабінет чи простір для занять. З різних розрізнених елементів атласу світу можна скласти надзвичайно незвичайне панно над письмовим столом. Для цього достатньо оформити прямокутні листи, різні за розміром та формою, з надрукованими картками та прикріпити їх на стіну в будь-якому порядку:
У зоні для розумових занять стіну з книжковими стелажами чи полицями доречно оформити географічними шпалерами. Це дасть особливе інтелектуальне посилання приміщенню:
Органічно вписуючись у дизайн інтер’єрів, карти стають не лише красивим його доповненням або акцентом, вони привносять дух романтизму та авантюризму до нашого життя. Це нагадування про красу нашої планети, про екологічні проблеми світового масштабу. Для дітей та підлітків такий декоративний предмет сприяє розвитку пізнавальних та освітніх здібностей.