
Метал в інтер’єрі – види, поєднання, декор
Метал в інтер’єрі: як використовувати в оформленні квартири та будинку
Для дизайну домашніх умов підходять латунь, мідь, залізо, чавун, хром, алюміній, нержавіюча сталь. Розкажемо, де і в якому вигляді їх можна включати в обробку, щоб композиція вийшла цільною та гармонійною.
Зміст:
Способи застосування металу в інтер’єрі
Головне правило – баланс. Сталь, залізо, хром використовують для зонування, акцентування, декору в комбінації з більш поширеними оздоблювальними матеріалами: деревом, штукатуркою, шпалерами, плиткою та ін. Інакше при домінуванні сталевих деталей житлове приміщення ризикує перетворитися на холодне та неживе.
- Зона каміна — одне з найвдаліших місць.
Сам портал можна закрити кованими ґратами, а стіну навколо – розкочаними листами латуні, міді чи заліза.
- Інтер’єрна перегородка з металу може мати будь-який орнамент (квітковий, геометричний, абстрактний).
Кування використовують, щоб підтримати металеве оздоблення каміна. Якщо дизайн кімнати витриманий у стилі hi-tech, для огородження вибирають поліровану сталь.
Як листовий матеріал її використовують для прикраси стелі, стін, стільниць. Розкрити красу фактури допоможе гарне освітлення. Цей декоративний метал однаково доречний в інтер’єрах класики та мінімалізму: відполірована поверхня зробить дизайн більш сучасним, невідшліфована – надасть нальоту старовини.
- Бронзу вибирають при оформленні віталень та спалень у стилі рококо, ампір, класика.
З неї виготовляють узголів’я ліжка, лампи, свічники, статуетки, обрамлення, фурнітуру дверей.
- Латунь чудово почувається в оточенні природних відтінків: зелених, деревних, сірих, білих, синіх.
Її використовують для оздоблення стін, меблів, аксесуарів, світильників.
- Сталь в інтер’єрі — лідер стилю хай-тек.
З неї роблять сходи, перегородки, стелажі. Листовим матеріалом облицьовують стіни, покривають стільниці, виділяють елементи меблів. Надзвичайно ефектно виглядає м’яке крісло в жорсткому сталевому корпусі. Нержавіюча сталь в дизайні квартири або будинку особливо вдала на тлі обробки з природною палітрою.
Варіанти сталевого дизайну
- Металева плитка
Це настінне та підлогове покриття з хорошими експлуатаційними та естетичними властивостями.
У ролі основи виступає керамограніт, на лицьову сторону якого наносять шар нержавіючої сталі або алюмінію. Поверхня залишають текстурованою або гладкою. Подібне оздоблення стін нержавійкою добре виглядає на кухні або в їдальні: тут її можна тематично підтримати кухонним обладнанням або світильниками.
Плитку із дзеркальною поверхнею краще вибрати для ванної кімнати, таке облицювання розширить простір.
Поєднання сталі з хромованою фурнітурою та білою сантехнікою найвигідніше. Панелі з нержавіючої сталі застосовують для обробки стін не тільки в санвузлах, але і закритих басейнах, де вони успішно справляються з підвищеною вологістю.
- Сталева мозаїка
З акуратних маленьких шматочків можна зібрати цілісне монолітне полотно або незвичайне панно. За рахунок мініатюрних розмірів мозаїка підходить для оформлення складних у плані облицювання місць нестандартних за формою конструкцій.
Обробити стіни коридору, вітальні, їдальні, кухні — простий спосіб включити метал в інтер’єр заміського будинку і створити обстановку з вираженими індивідуальними рисами.
- Металеві покриття
Йдеться про технологію нанесення спеціальної плівки 0,5-2 мм завтовшки на будь-яку тверду основу: бетон, пластик, дерево. У готовому вигляді поверхня шліфується, полірується.
За рахунок імітації патини, іржі, ефекту оплавлення таке облицювання набуде ексклюзивного характеру. Оброблені деталі інтер’єру з бронзи або міді органічно доповнять історичні стилі, із хрому та заліза – квартиру в стилістиці лофт та ганьби-тік.
Декор та аксесуари
Оцініть розмір приміщення.
Якщо кімната простора та добре освітлена – сміливо демонструйте холодний блиск, але доповніть його теплими фактурами текстилю та деревини. Якщо площа невелика – варто обійтися лише двома-трьома декоративними акцентами зі сталі.
До металевих предметів інтер’єру належать:
- решітки камінів та радіаторів
- годинник, настінний панно
- настільні лампи, світильники на підвісі, бра
- рами для картин та дзеркал
- статуетки, вази
Залежно від обраного матеріалу, вироби з металу внесуть у дизайн інтер’єрів легку прохолоду (якщо вибрати нержавіючу сталь, хром) або теплоту (у випадку міді та латуні).
Металева обробка у різних стилях: приклади використання
Стиль | Матеріал | Де застосовувати | Варіанти дизайну |
---|---|---|---|
Мінімалізм, хай-тек | — Нерж. сталь | — Світильники | Меблі з металевим відливом, хромовані столики — чудовий додаток до сучасної кімнати. Золота латунь внесе теплий акцент. |
Лофт | — Нерж. сталь | — Обробка стін | Дозоване включення металу в інтер’єрі лофт відрізняє цей стиль від жорсткішого хай-тека. |
Еклектика | Будь-який метал | — Стіни | Орієнтуйтесь на свою фантазію: стілець із дротяної сітки, хромована лампа, старовинна сталева лава – це ексцентрично, сміливо, свіжо. |
Кантрі | — Золото | Переважно кухонний інвентар під старовину, посуд, фурнітура | Золотисте оздоблення кухонного гарнітуру виглядає тепло та ошатно: метал і дерево в інтер’єрах – прекрасні союзники. Поліровані хромовані крани цікаво поєднуються з кришталевими люстрами. Мідні горщики та сковорідки – аксесуари для спокійного сільського інтер’єру заміського будинку. |
Традиційна класика | — Золото | — Люстри | Патиновані поверхні – тонкий спосіб додати металік в оформлення, без пафосу та надмірностей. |
Поєднання темних та світлих металів в інтер’єрі
Комбінація контрастів допоможе вирішити два дизайнерські завдання:
- зонувати приміщення;
- акцентувати композиційний центр усередині однієї зони.
До темної палітри відносяться залізо, чавун, сталь, до світлої — нержавіюча сталь, алюміній, мідь, латунь.
Не обов’язково поєднувати в одному просторі відразу кілька видів матеріалу. Допустимо застосувати один, але по-різному подати колір металу в інтер’єрному оформленні. Наприклад, якщо у вітальні стоїть чайний столик на чорному залізному каркасі, то тематично підтримати його краще кованими камінними ґратами, декорованими патиною.
Щоб чорний метал у дизайні кімнати виглядав органічно та не різко, предмети із заліза та чавуну варто покрити кольоровою емаллю. Вона покращить зовнішній вигляд матеріалу та посилить його антикорозійні властивості.
Металеві меблі в сучасному будинку
Сталеву фактуру можна органічно вбудувати в атмосферу будь-якої кімнати.
- Вітальня та спальня
У вітальні та спальні добре виглядають ексклюзивні меблі з нержавіючої сталі та алюмінію, вироби з кованими деталями. Інтер’єри модерну, поп-арту, історичних стилів використовують ліжка з кованими спинками, крісла з металевими ніжками та ручками.
Цілком виготовлені з металу стелажі, полиці, столики, телевізійні тумби акцентують дизайн у стилі лофт, хай-тек, мінімалізм та еклектика. Колекційні меблі з нержавіючої сталі для будинку виглядають дорого і елегантно.
На кухні сталеве сяйво прикрашає фасади та обладнання. Тут можна використовувати вироби з латуні, заліза, міді, хрому, алюмінію. Оптимальний варіант обробки цього приміщення — нержавіюча сталь: вона стійка до корозії, проста в догляді.
Якщо поверхня буде полірована або хромована, то глянсовий ефект, що відображає, розширить простір і надасть додаткове відчуття чистоти. Метал може бути присутнім у кухонному начинні, настінному мозаїці, фартуху, листах для обробки, фурнітурі, техніці.
Кухонні меблі з нержавіючої сталі прослужать довго і без нарікань.
Дерево, метал та цегла в інтер’єрі
Чи поєднуються в оформленні дерево та метал? Безперечно.
Для холодної сталевої фактури деревина – найкращий матеріал-компаньйон, який несе природне тепло. З нього виконують покриття для підлоги, меблі, настінні панелі. За рахунок розмаїття фактур та відтінків можна отримати виразний, рельєфний дизайн.
На фото представлені приклади інтер’єрного поєднання дерева та металу:
- Дерев’яні панелі та залізна плитка створюють не лише фактурний, а й колірний контраст у сучасній вітальні.
- Облицьована сталлю витяжка каміна чудово виділяється за рахунок колірного розмаїття зі світлою дерев’яною обшивкою.
- У сільському антуражі увагу можна акцентувати металевими світильниками та підвісним кріслом.
Скло та метал у дизайні – виграшне поєднання в рамках сучасних стилів. Реалізується у міжкімнатних перегородках, сходах, обідніх групах, журнальних столиках. Скляні поверхні посилюють ефект від сяючих виробів із нержавіючої сталі.
Комбінація з каменю, дерева та металу в оформленні – атрибут тематики лофт. Тут легко і невимушено поєднуються цегляна кладка, прозорі перегородки, бетонні стіни, скляні лампи, ковані люстри, алюмінієві профілі та сталеві стелажі.
Метал для інтер’єру – напрочуд податливий матеріал. З його допомогою можна створити ультрасучасну мінімалістичну обстановку, насичену прохолодним блиском сталі та скла. Або підкреслити теплоту та затишок будинку в традиційному стилі, поєднуючи металеву обробку з деревом та каменем. А що ближче саме вам?
✽ ✽ ✽
Ще фото? В нашій галереї понад 4 000 фото інтер’єрів — Різні матеріали, стилі, кольори.

