Столи та стільці для кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Столи та стільці для кухні



Столи та стільці для кухні є невід’ємною частиною облаштування кухонного простору.

Основні критерії підбору меблів для обідньої групи

Отже, як вибрати кухонний стіл та інші відповідні меблі? Тут є щонайменше 3 критерії, яких неодмінно варто дотримуватися:

  1. Кухонний стіл та стільці повинні бути зручними. Найкрасивіші комплекти меблів можуть виявитися непрактичними та незручними – а це призведе до швидкого розчарування від покупки. Хорошим варіантом буде стілець із ергономічним сидінням, яке повністю повторює будову людського тіла. Зручними є місткі столи з ящиками, а також широкі стільці, доповнені підлокітниками.
  2. Стіл та стільці для кухні купуються на завершальній стадії ремонту – коли дизайнерська спрямованість інтер’єру стає очевидною. Втім, цим правилом можна знехтувати, якщо ви купуєте меблі за заздалегідь створеним дизайнерським проектом. Популярними сьогодні є обідні столи, виконані в класичному стилі — це ефектність і добротність натуральної деревини. Втім, моделі з пластику також не поступаються популярності – такі меблі найкращим чином продемонструють оригінальність. стилю хай-тек. Варіювати можна не лише матеріал, а й колір – зараз не рідкість як дерев’яні поверхні традиційних кольорів, так і соковиті позитивні відтінки пластику – червоний, апельсиновий, жовтий. Ефектним рішенням буде і обідній стіл зі скла – матового, дзеркального, тонованого чи прозорого.
  3. Вибираючи столи та стільці для кухні, не можна залишити без уваги і габарити конструкції. Для зручності дорослій людині потрібний простір шириною 60-70 см. Великі обідні столи створюють у просторі відчуття безмежності, об’єму. Стандартні параметри, якими володіє обідній стіл: довжина 1200 мм, висота 750 мм, ширина 750-800 мм. Такий стіл для кухні без проблем вміщує 4 особи.

Стіл стандартних розмірів

Круглі обідні столи повинні мати у діаметрі не менше 900 мм.

Круглий стіл в інтер'єрі кухні діаметром 90-100 см

Круглий стіл в інтер'єрі кухні

Овальні та круглі конструкції вимагають більше місця, ніж квадратні та прямокутні.

Овальний стіл на 4-6 осіб

Як правильно вибрати матеріал

Якісні кухонні меблі – це гарне складання та зносостійкий матеріал. Сучасні обідні столи та стільці найчастіше виконуються з:

  1. Деревини. Це традиційний і універсальний варіант, він особливо актуальний, якщо в інтер’єрі кухні вже використовуються дерев’яні елементи — меблеві фасади або настінні панелі. Обідня група з масиву гармонує із кухнею будь-якого стилю.

Дерев'яний обідній стіл

Дерев'яний обідній стіл білого кольору

Дерев'яний стіл в інтер'єрі кухні в стилі лофт

А для класичних стилів меблі з дерева є основним трендом.

Дерев'яний стіл в інтер'єрі класичної їдальні

Дерев'яний стіл в інтер'єрі класичної кухні.

Дерев'яний стіл в інтер'єрі класичної кухні.

Обідній стіл виготовляють із червоного дерева, бука, дуба, вільхи, сосни або ясена. Меблі обідньої групи повинні відповідати решті гарнітури в межах одного тону, але можливе і побудова груп на контрасті.

Поєднання кольорів обідньої групи та гарнітура

  1. Ротанга. Плетені меблі найкращим чином передають атмосферу затишку та шику. заміського будинку.

Стільці з ротанга для кухні

Стільці з ротанга для кухні

Для цього натурального та екологічного матеріалу характерні міцність та пружність, але стільці потрібно регулярно протирати, щоб у щілинах ротангових стільців не накопичувався пил, дрібні крихти. Обідній стіл та стільці з ротанга чудово доповнюються текстилем, металом, деревиною.

  1. скло. З цього матеріалу виконується стільниця — вона повинна мати товщину 10 мм, якщо це цілісний виріб, і 8 мм, якщо йдеться про вставки. Кращий обідній стіл — виконаний з розпеченого триплексу, що не розлітається на уламки при ударах.

Скляний стіл в інтер'єрі кухні - прямокутний та круглий

Такі меблі можуть бути розсувними або монолітними, і найчастіше оформлені в сучасному стилі.

Скляний стіл в інтер'єрі кухні - прямокутний та круглий

Тут багато залежить від дизайну ніжок конструкції – вони можуть бути з кованого металу, деревини, плетеними, з хромованою поверхнею.

Скляний стіл в інтер'єрі їдальні

Варіюється і оздоблення скла — воно буває прозорим або матовим, пофарбованим або з фотодруком, глянцевим або дзеркальним.

Стіл зі скла в інтер'єрі кухні

У поєднанні зі стільцями із пластику або хромованої сталі такі меблі стануть основою кухні в стилі хай-тек, лофт або мінімалізм.

Скляний стіл в інтер'єрі кухні

Недоліки: скло складніше протирати, ніж дерево Крім того, не всім людям комфортно за таким столом – поверхня здається холодною, крихкою та надто «дзвінкою». Розбити таку стільницю досить складно, все ж таки з нею потрібно поводитися обережно.

  1. Шпонований МДФ. Такі меблі будуть виглядати практично так само, як дерев’яні, але лаконічніші за рахунок відсутності складних криволінійних декорів.

Обідній стіл зі шпонованого МДФ

Обідній стіл зі шпонованого МДФ

  1. Фарбованого МДФ – один із найошатніших варіантів, але нестійких при пошкодженнях механічного характеру. Такий обідній стіл часто накривають зверху склом, а як додатки вибирають стільці з хромованими ніжками та сидіннями з еко-шкіри.

Кухонний стіл із фарбованого МДФ

  1. Ламіноване ДСП — Це стандартний бюджетний варіант для кухонь. Поверхня такого матеріалу може імітувати багато фактур. Недоліки: виникнення відколів пластику від механічних пошкоджень, бульбашок – від вологості, на вигляд програє натуральним матеріалам.

Стіл із ЛДСП в інтер'єрі кухні

Стіл із ЛДСП в інтер'єрі кухні

Барна стійка на кухні як обідня група

Чи можуть стійка та барний стілець замінити повноцінну обідню зону? Тільки в окремих випадках – наприклад, для швидких перекусів та сніданків. Але якщо кухня невелика і ви не часто запрошуєте гостей, то чому б і ні?

Барна стійка замість столу на маленькій кухні

А в кухнях, об’єднаних із вітальнею, барний столик зі стільцями неодмінно знайдуть собі застосування як розмежувач простору, додаткової обідньої та робочої зони.

Барна стійка замість столу

Барна стійка в інтер'єрі кухні

Розміри барної стійки: висота буває 86/91/110/120/130 см. Вузький барний столик має ширину 30-50 см, стандартний варіант — 60 см. Довжина повинна бути такою, щоб на кожного сидячого доводилося, як мінімум, 60 см і залишався прохід шириною не менше 1 м. Барний стілець має стандартну висоту 75 см і 85 см, але бувають різні варіанти. Бажано, щоб висота сидіння бала нижче за стол приміряно на 30 см.

Розміри барних стільців

Можливі також відкидні варіанти або рішення, коли вузьке підвіконня перетворюється на барну стійку.

Відкидні столи в інтер'єрі кухні

До підвіконня, переробленого в барний столик, підійде барний стілець заввишки близько 50-60 см.

Барна стійка-підвіконня в інтер'єрі кухні

Правила вибору стільців для обідньої групи

Обідній стіл повинен доповнюватися відповідними компаньйонами – стільці мають бути практичними, надійними, легкими, виготовленими з гігієнічних, легких у догляді вологостійких матеріалів та, звичайно, гармоніювати з кольором та дизайном столу.

Підбір стільців до столу - за кольором та стилем

Якщо стільці виконані з деревного масиву, їх обов’язково піддають додаткової обробці вологозахисними складами.

Дерев'яні стільці в інтер'єрі кухні

У сучасних кухнях добре виглядатимуть і такі меблі, як стільці із пластику або акрилу, доповнені хромованим металокаркасом.

Пластикові стільці з хромованими ніжками в інтер'єрі кухні

Для маленької кухні добре підійдуть прозорі, як «невидимі» стільці.

Прозорі стільці із пластику в інтер'єрі кухні

Прозорі стільці із пластику

Стільці можуть мати жорсткі сидіння, м’які або напівм’які сидіння. В останніх випадках оббивка часто виконується з мікрофібри – високоякісного та практичного матеріалу з водо- та брудовідштовхувальними властивостями. Ці меблі часто доповнюються оббивкою з матеріалу з міцним тефлоновим просоченням, шкірозамінником або шкірою.

Стільці з оббивкою

Дивіться також матеріал: Як почистити диван та інші м’які меблі в домашніх умовах.

Не хочете вибирати стільці у колір столу та меблів? Виберіть стільці в тон штор або будь-якого кольорового акценту (стіни, фартуха, декору тощо).

Колір оббивки стільців для кухні

Декілька дизайнерських рекомендацій щодо вибору стильної обідньої групи

Класичний обідній стіл – неодмінно з дерева, головною його прикрасою буде благородна натуральна фактура та насичений колір.

Обідня група в інтер'єрі кухні в скандинавському стилі та кантрі

У класичному чи сучасному стилях виявиться доречним кований обідній стіл – його стільниця може виконуватися дерев’яною чи скляною, а пишність металу демонструють ефектні ніжки.

Кований обідній стіл

У вінтажному інтер’єрі найбільш ефектно виглядатимуть патиновані покриття.

Патиновані стільці для кухні

Білі кухонні меблі вважаються універсальними, виглядають акуратно і можуть бути використані в будь-якому стилі.

Біла обідня група

Біла обідня група

Однак не варто забувати, що в тренді – яскраві кольори та контрасти, які характерні для обідніх груп як із пластику, так і з дерева.

Кольорові стільці в інтер'єрі кухні у скандинавському стилі

Кольорові стільці в інтер'єрі кухні

Ефектним виявиться і кухонний стіл з керамічною плиткою – виразне рішення для арабських або марокканських дизайнів, стильне та яскраве (у цьому випадку основа покривається мозаїчним візерунком).

Кухонний стіл з керамічною плиткою

І не забувайте, що меблі для кухні повинні бути гармонійними – фактури покриттів на столі та стільцях виконуються ідентичними. Крім того, діє закон подібності – для квадратного столу вибирають квадратні стільці і таке інше.

Форми столу та стільців для кухні - поєднання

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:32 Середня оцінка: 4,50 із 5)
Столи та стільці для кухні Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *