Кухня в індустріальному стилі
Якщо зараз ви знаходитесь у пошуку свіжих та цікавих ідей для переробки інтер’єру кухні, то однозначно варто розглянути один із найоригінальніших стилів – індустріальний. Ще незвичайніше цей стиль виглядатиме саме в зоні кухні, адже якщо його і вибирають для оформлення житлового простору, то для вітальні чи спальні.
Тим часом, індустріальний стиль таїть у собі великий дизайнерський потенціал, він може підкреслити обсяг простору та привнести до вашого будинку креативні нотки. Джерелом натхнення у разі служить оформлення заводських цехів і складів, й у цьому індустріальний стиль дуже близький до стилю лофт. Ще одним плюсом в даному випадку є те, що декор виконує значну утилітарну функцію, що в рамках інтер’єру особливо важливо.
Саме практичність стає в цьому випадку ключовою ідеєю, вона завжди явно виражена і іноді навіть створюється відчуття, що декор як такий відсутній. Насправді ж це не так, просто кухня в індустріальному стилі має свій характер. Для створення потрібного ефекту активно використовуються матеріали з добре вираженою і навіть грубу фактурою, такі, наприклад, як камінь, цегла, сталь, дерево і бетон. Ще однією відмінною рисою такого інтер’єру є відкриті водопровідні та вентиляційні труби. Якщо додати до цього точкові світильники, найсучаснішу техніку, а колірну гамму обмежити нейтральними тонами, інтер’єр в індустріальному стилі буде готовий.
Незважаючи на те, що сучасний підхід до дизайну дозволяє варіювати на свій смак будь-яку стилістику, є певні обмеження, які не дозволять відійти від заданого напрямку. У випадку з індустріальним стилем, абсолютно зайвим буде будь-який нарочитий декор, який так добре доповнив би кухню в іншій ситуації. Це яскрава або пастельна кольорова гама, хитромудрі елементи оздоблення, молдинги або ідеально глянсові поверхні.
Колір дуже важливий для створення загальної картинки, і в цьому випадку особливо. За великим рахунком, для інтер’єру в індустріальному стилі досить обмеженого набору кольорів: білий, чорний і сірий. У тих чи інших пропорціях та відтінках це тріо здатне працювати безвідмовно. Однак і більш яскравим тонам у цій стилістиці є місце, так цегляний червоний, приглушений помаранчевий, насичений синій та хакі можуть бути успішно використані як акценти.
Як уже було зазначено, фактура і колір бетону якнайкраще доповнюють кухню в індустріальному стилі, крім того, це неймовірно практично. Ви можете використовувати плитку з необхідним ефектом для обробки підлоги або стін, також можна підібрати стільницю в тон. Варіюйте оздоблювальні матеріали в залежності від бюджету і того навантаження, яке буде оптимальним, адже камінь і плитка важать чимало.
Нержавіюча сталь – ще один знаковий елемент індустріального стилю, і для інтер’єру кухні цей матеріал підходить просто ідеально. Ви, напевно, помічали, що в ресторанних кухнях завжди дуже багато поверхонь саме зі сталі. Це не дивно, адже матеріал не тільки дуже легко миється, він також мало схильний до фізичних впливів, добре переносить прибирання з побутовою хімією і служитиме довгі роки.
При виборі меблів для кухні в індустріальному стилі варто віддавати перевагу найбільш лаконічним та практичним моделям. Шафки зазвичай позбавлені будь-якого декору і навіть ручок, що виступають. Вся меблева група виглядає цілісно, важка.
Часто дизайнери відмовляються від закритих шафок у кухні, це допомагає створити більш сучасний та розслаблений вигляд інтер’єру. Для індустріальної естетики такий прийом також чудово підходить. Розташуйте всі предмети побуту в близькому доступі, ряд широких полиць може виконати роль звичних підвісних шаф.
Навіть індустріальний стиль не закінчиться без аксесуарів. Доповніть інтер’єр трохи грубуватими елементами та меблями з металу та дерева, трубами та квітами у горщиках.