8 найкращих способів як почистити вироби зі срібла вдома
Срібло в чистому вигляді занадто м’який метал і не підходить для виготовлення виробів, тому для підвищення твердості та міцності додають мідь або цинк. Сплав, який складається з 92,5% срібла та 7,5% міді називається стерлінгове срібло. Його використовують у виробництві ювелірних виробів, посуду та інших побутових приладів.
Специфічна особливість виробів із цього металу – втрата блиску чи потемніння поверхні. Для того щоб срібло не втрачало свого первісного вигляду, за ним необхідно правильно доглядати: чистити і полірувати.
Спосіб 1: чищення рідким миючим засобом
1. Наливаємо теплу воду у тарілку
Налийте в тарілку теплу воду так, щоб вона покривала усі срібні вироби.
2. Додаємо засіб для чищення
Додайте невелику кількість рідкого миючого засобу для посуду. Перемішайте добре, засіб повинен повністю розчинитися.
3. Чистимо срібло
Помістіть срібні вироби в розчин, а потім почистіть звичайною губкою або зубною щіткою з м’якою щетиною.
4. Промиваємо вироби
Ретельно промийте кожен із виробів. Важливо повністю змити залишки засобу для чищення.
Висушіть срібло. Для цього краще використовувати тканину, що добре вбирає воду.
6. Протираємо срібло
Відполіруйте срібні вироби за допомогою серветки із мікрофібри або м’якої тканини. Груба тверда матерія може подряпати вироби.
Спосіб 2: чищення за допомогою спеціального засобу
1. Вибираємо засіб
Купуйте спеціальний засіб для чищення срібла. Воно буває трьох видів: рідина, спей чи крем. Рідина краще застосовувати для невеликих виробів із незначними забрудненнями, а крем – для великих почорнілих предметів.
2. Чистимо срібло
Якщо Ви використовуєте рідину, струсіть її перед застосуванням. Нанесіть засіб на м’яку тканину та почистіть вироби. Час чищення залежить від рівня забруднення виробів.
Потім протерти срібло чистою м’якою тканиною. Особливо ретельно потрібно полірувати забруднені ділянки.
4. Змиваємо засіб для чищення
Змийте засіб для чищення. Вироби слід промити у проточній прохолодній воді. Використовуйте губку або чисту м’яку тканину для кращого очищення засобу.
Ретельно висушіть вироби за допомогою серветки з мікрофібри або м’якої тканини. Сушити срібло слід відразу після миття, це допоможе уникнути утворення темних плям.
Спосіб 3: чищення срібла за допомогою алюмінієвої фольги, соди та оцту
1. Кип’ятимо воду
Закип’ятіть воду в каструлі, її потрібно буде вилити в тарілку з іншими інгредієнтами. Об’єм води залежить від кількості виробів.
2. Вистилаємо миску фольгою
Застеліть дно та краї миски фольгою. Можна використовувати кілька маленьких шматків фольги, якщо одного мало. Головне – стелити її блискучою стороною догори.
3. Робимо розчин, що чистить
Додайте в миску по черзі решту інгредієнтів: 1 столову ложку соди, 1 столову ложку солі, ½ склянки білого оцту. Якщо багато виробів, візьміть інгредієнти в подвійному розмірі.
4. Перемішуємо
Ретельно перемішайте розчин: у ньому не повинно залишитися частинок соди або солі, вони можуть подряпати поверхню виробів.
5. Додаємо воду
Влийте киплячу воду розчин. Як слід перемішайте суміш.
6. Кладемо вироби в розчин
Помістіть срібні вироби у розчин. Використовуйте пінцет, щоб уникнути опіків. Зачекайте кілька хвилин та переверніть вироби.
7. Дістаємо та протираємо вироби
Через кілька хвилин вийміть вироби та покладіть їх на чисту м’яку тканину. Після того, як метал охолоне, можна протирати вироби серветкою.
Інші способи очищення срібла за допомогою підручних засобів
1. Алка-Зельтцер
Розчиніть таблетку Алка-Зельтцера у воді та помістіть туди срібло. Через кілька хвилин можна діставати вироби та полірувати сухою м’якою серветкою.
2. Розчин аміаку
Налийте в миску склянки нашатирного спирту і 1 склянку теплої води. Покладіть срібло у розчин на 10 хвилин. Промийте вироби у проточній воді та протріть сухою м’якою тканиною.
3. Кетчуп або томатна паста
Покладіть срібло в невелику миску і залийте томатною пастою. Почистіть вироби м’якою щіткою або губкою і покладіть в пасту ще на кілька хвилин. Потім ретельно промийте срібло та відполіруйте сухою серветкою.
4. Зубна паста
Почистіть щіткою з невеликою кількістю зубної пасти, потім ретельно промийте і натріть сухою м’якою тканиною.
5. Засіб для чищення скла
Хімічний склад засобу для миття вікон чудово підходить для чищення срібла. Нанесіть невелику кількість засобу на м’яку тканину та почистіть вироби. Потім промийте водою та протріть чистою, сухою тканиною.