Стельова сушарка для білизни (55 фото): види, як встановити
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стельова сушарка для білизни (55 фото): види, як встановити

Стельова сушарка для білизни (55+ фото)

В умовах невеликих квартир найчастіше виникає проблема, де виділити місце для сушіння мокрого одягу та білизни після прання. Іноді господині віддають перевагу вуличним умовам, розвішуючи речі на мотузках, натягнутих між стовпами і деревами. Однак потрібно врахувати, що одяг або білизна можуть у такому разі знову забруднитись, припасти пилом. Знаходяться і мисливці зазіхнути на гарну річ. Щоб уникнути всіх цих проблем, можна придбати стельову сушарку для білизни, яка запросто розміститься в квартирі та забезпечить якісне просушування. У цій статті ми розглянемо, якими бувають стельові сушарки для білизни, як вибрати та встановити відповідну модель.

Переваги стельових сушарок

Сушарка є конструкцією з декількох труб і мотузок, яка розміщується під стелею. Найчастіше встановлюють сушарки на територіях балконів, де білизна буде насичуватися свіжим повітрям, а габаритні простирадла, що звисають, і підковдри не заважатимуть. Іноді конструкції розміщують у ванних кімнатах, якщо вони досить просторі або у квартирі балкон не передбачено. Якщо порівнювати з іншими варіантами, стельова сушарка має ряд переваг, а саме:

— Зовнішня естетика — конструкції виглядають досить сучасно і акуратно, на відміну від натягнутих мотузок, що провисають;

— Можливість регулювання габаритів — залежно від параметрів балкона, можна змінити довжину чи ширину деяких моделей;

— Місткість — багато конструкцій розраховані на велику кількість розвішаної білизни;

— Міцність – різноманітність стельових сушарок дозволяє вибрати виріб, який здатний витримувати до 20 кг мокрого одягу, що стане гарною підмогою для великої родини;

— Швидке висихання — розміщення відсіків для сушіння під стелею зробить процес висихання максимально швидким, оскільки саме вгорі накопичується тепле повітря. До того ж, існують сучасні розробки, в конструкції яких передбачено електросушіння та система обдування;

— Простота встановлення та демократичність ціни.

Що ж до недоліків, варто відзначити, що деякі моделі можуть залишати плями на білизні. В основному це стосується алюмінієвих конструкцій, але можна вибрати сушарку з іншого матеріалу.

Стельова сушарка для білизни.
Стельова сушарка для білизни.

Матеріали для виготовлення

З кожним роком різноманітність стельових сушарок розширюється. І це стосується не лише конструктивних особливостей, а й матеріалів, з яких їх виготовляють. Адже саме вони впливають на міцність, довговічність виробу. Стельова сушарка може бути виготовлена ​​з такої сировини, як:

1. Алюміній – порівняно недорогий матеріал, який має малу вагу, що забезпечує легкість усієї конструкції. Однак він має і свої недоліки — окислення в процесі експлуатації, що призводить до появи плям на білизна, що сохне, а також низька міцність виробу, яке не в змозі витримувати великі навантаження.

2. Нержавіюча сталь – мабуть, найдорожчий варіант, плюсами якого є несхильність до окислювальних процесів при постійному контакті з вологими тканинами, а також високий показник міцності та довговічності. Встановлювати стельову сушарку для білизни трохи складніше через її вагу, але тривалий термін експлуатації повністю компенсує цей недолік.

3. Пластик – легкий матеріал, який найбільше схильний до механічних впливів. Вироби із пластику коштують набагато дешевше, але вимагають дбайливого поводження.

Домашні умільці для виготовлення сушарок своїми руками використовують дерев’яні бруси – досить міцний матеріал. Однак потрібно пам’ятати, що деревина погано переносить вологість, тому конструкція вимагатиме додаткової обробки захисними розчинами, фарбою, лаком. Трапляються і комбіновані сушарки, зроблені з різних матеріалів. Такий варіант забезпечує баланс між ціною та якістю виробу. Найчастіше зустрічаються сушарки зі сталевим каркасом та алюмінієвими прутами.

Сушарка для білизни - Матеріали для виготовлення
Сушарка для білизни - Матеріали для виготовлення
Сушарка для білизни - Матеріали для виготовлення

Конструкції та види стельових сушарок

На відміну від звичайних мотузок для білизни, сушарки мають різні конструктивні особливості, і вибір тієї чи іншої моделі залежить від особистих переваг, а також місця розташування виробу.

Розсувні сушарки для білизни

В даному випадку назва сама говорить за себе — конструкція здатна розсуватися на потрібну відстань. Після встановлення першого блоку кріплення виріб розтягується, а струни легко витягуються, подібно до роботи будівельної рулетки. У складеному вигляді сушарка має компактні розміри.

Конструкції стельових сушарок для білизни.
Конструкції стельових сушарок для білизни.

Розкладні сушарки для білизни

Конструкція дозволяє не тільки збільшувати її площу в довжину, але й без проблем регулювати висоту всієї платформи: опускати її під час розвішування та піднімати на необхідний рівень, щоб вона не заважала переміщенню. Виробники подібних виробів докладають докладні інструкції, де вказуються способи встановлення та розкладання. Кріпляться конструкції так само, як і розсувні.

Конструкції стельових сушарок для білизни.
Конструкції стельових сушарок для білизни.

Ліани

Дана модель має найбільшу популярність, оскільки є ідеальним рішенням у обмежених умовах невеликих балконів. Вона легко складається, але здатна витримувати велику вагу мокрої білизни. Особлива зручність полягає в можливості опускати/піднімати конструкцію, встановлювати її як каскаду, що значно прискорює процес сушіння. Порівняно з попередніми моделями, ця виглядає набагато привабливіше і здатна привнести в дизайн інтер’єру певну особливість.

Конструкції стельових сушарок для білизни.
Конструкції стельових сушарок для білизни.

Сушарки для білизни з полімерною сіткою

Найбільш простий вигляд, який є каркасом з натягнутою сіткою і гачком для підвішування. Такий тип сушіння, коли речі просто акуратно розкладаються на сітці, підходить для одягу, який не вимагає розвішування на перекладинах, наприклад, виробів з вовни, кашеміру. Перевагою виступає невеликий розмір конструкції, що не вимагає багато місця.

Конструкції стельових сушарок для білизни - Сушарки для білизни з полімерною сіткою
Конструкції стельових сушарок для білизни - Сушарки для білизни з полімерною сіткою

Сушарки для невеликих речей

Конструкція також досить примітивна — пластикова або металева кругла (квадратна) рамка з прищіпками, яка підвішується за допомогою гачка і дозволяє сушити невеликі вироби: носові хусточки, рукавички, білизна, шкарпетки та ін. Плюсом конструкції є її мобільність — від’їжджаючи у відпустку, цілком можна взяти її із собою, тому що вона досить компактна і легко встановлюється.

Конструкції стельових сушарок для білизни - Сушарки для невеликих речей
Конструкції стельових сушарок для білизни - Сушарки для невеликих речей

Електросушарки для білизни

Також на окрему увагу заслуговують суперсучасні сушарки, оснащені механізмом, який витримує високий температурний діапазон (електросушарки). Є також конструкції з фенами та іонними лампами, що дозволяють сушити білизну досить швидко, а також стерилізувати, що особливо важливо для гардеробу новонароджених.

Конструкції стельових сушарок для білизни - Електросушарки для білизни
Конструкції стельових сушарок для білизни - Електросушарки для білизни

Установка стельової сушарки

Як ми вже зазначали раніше, монтаж стельових пристроїв для сушіння білизни досить простий і не потребує особливих знань та навичок. Найголовніше – мати необхідний інструмент і чітко дотримуватися інструкцій. Для роботи необхідно підготувати: дриль або перфоратор для отворів, шуруповерт, дюбеля і саморізи. Насамперед необхідно зробити розмітку, тому врахуйте, що знадобиться також будівельна рулетка. Важливо правильно вибрати місце, щоб конструкція з білизною не заважала відкриванню вікон та дверей.

Коли місце дислокації визначено, розпочинаємо розпаковування сушарки. Беремо кронштейни і, приклавши до поверхні стелі, відзначаємо маркером місця майбутніх отворів, які потім виготовляємо за допомогою перфоратора. Отримані порожнини заповнюємо дюбелями. Наступним етапом буде кріплення кронштейна шурупами, після чого встановлюється вся конструкція.

Стельові сушарки для білизни.
Стельові сушарки для білизни.
Стельові сушарки для білизни.
Стельові сушарки для білизни.
Стельові сушарки для білизни.

Що потрібно врахувати під час вибору

Підсумовуючи всього вищесказаного, можна виділити основні моменти, на які варто звернути увагу, відправляючи за покупкою сушарки. Насамперед, це конфігурація, яка найбільше підходитиме території та особистим смакам господарів. Не забудьте і про матеріал, з якого виготовлено виріб. Якщо Ви не потребуєте габаритної конструкції, розрахованої на велику кількість одягу (підійде для проживання одного-двох осіб), можна заощадити кошти та вибрати недорогий варіант із пластику. Для великої родини краще зупинитися на виборі сушарки з нержавіючої сталі, а також придбати міні-конструкції на гачках.

Не менш важливо вибрати виріб надійного виробника, який коштуватиме дорожче, проте мати відмінну якість. На сьогоднішній день можна виділити таких популярних виробників балконних сушарок, як німецька компанія Leifhelt, італійський бренд Gimi, турецька марка Dogrular. Широко представлені на ринку вироби китайських виробників – вони мають меншу вартість, але недовговічні.

Стельова сушарка - Що потрібно врахувати при виборі
Стельова сушарка - Що потрібно врахувати при виборі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *