Стелі з гіпсокартону на кухні: 60 фото, ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стелі з гіпсокартону на кухні: 60 фото, ідеї дизайну





Стелі з гіпсокартону на кухні (60 фото)

Конструкції з гіпсокартону можна зустріти практично в кожному сучасному інтер’єрі, тому що це практично, дешево та естетично. Їх можна створити самостійно, вписавши у будь-який стиль. Будь то класика або хай-тек, варіативність форм дозволяє спроектувати унікальний дизайн стелі з гіпсокартону на кухні, який стане родзинкою приміщення. Про особливості цього матеріалу – у нашій статті!

Типи стелі для кухні

Стелі з гіпсокартону відносяться до типу підвісних конструкцій, які встановлюються для служіння декоративним чи практичним цілям. Але через низьку стійкість ГКЛ до вологи його не рекомендується монтувати у ванній кімнаті, де цей показник досить високий. А ось для кухні це чудове рішення, яке допоможе приховати недоліки поверхні чи сховати комунікації.

Очевидно, не тільки через цей вироб з ГКЛ користуються такою популярністю. Справа в тому, що це дуже пластичний, м’який матеріал, за допомогою якого можна формувати як фігурний декор, так і гладкі, ідеально рівні перегородки зі складною системою освітлення. Виходячи з форми, способу монтажу та призначення існують три види гіпсокартонних стель, на кожному з яких варто зупинитися докладніше.

Однорівневі стелі із гіпсокартону

Даний вид — найпростіший варіант, який може служити як самостійний елемент інтер’єру або основи для складніших конструкцій.

Однорівневі стелі з гіпсокартону на кухні складаються з металевого каркаса, який міцно фіксується, обшивки та світильників вбудованого освітлення. Спорудити таке зможе навіть новачок у ремонтних роботах, головне — надійно закріпити основу.

Листи ГКЛ підганяються один до одного, а всі стики ретельно шпаклюються це допомагає створити ефект ідеально рівного покриття. Між гіпсокартоном та основною перегородкою по висоті підвісів утворюється порожній простір, у якому зазвичай ховають вбудоване освітлення.

Загалом, незважаючи на свою простоту, однорівневі стелі виглядають досить стильно та здатні гармонійно злитися з мінімалістичною чи сучасною стилістикою. Щоб розширити можливості дизайну, можна пограти з квітами, візерунками, зробити покриття матовим, глянцевим або просто заклеїти шпалерами.

Однорівневі стелі з гіпсокартону мають низку переваг перед іншими різновидами. По-перше, вони не втрачають свого вигляду навіть через фундамент. По-друге, дозволяють візуально вирівняти початкове оздоблення, не так сильно зменшуючи висоту кімнати, що особливо актуально для малогабаритних кухонь. По-третє, він захистить від надто галасливих сусідів, забезпечуючи найкращу звукоізоляцію. Просте рішення для простого дизайну.

Однорівневі стелі із гіпсокартону на кухні
Однорівневі стелі із гіпсокартону на кухні

Багаторівневі стелі з гіпсокартону

Навчившись створювати однорівневу конструкцію, можна зупинитися на цьому, а можна «прилаштувати» до неї другий або третій рівень (менший за площею) для складнішого вигляду. Другий варіант відноситься до багаторівневих стель із ГКЛ і вимагає певної майстерності у творця.

Наступні гіпсокартонні яруси можуть бути не тільки прямих, а й вигнутих форм, для чого необхідно використовувати спеціальний фігурний каркас і листи. При цьому необхідно ретельно продумати кожен рівень, щоб він не тиснув на відвідувачів кухні, не деформував простір. Залежно від бажаного ефекту вибирають певний вид багаторівневих стель, яких лише три:

1. Рамкові вироби. Це своєрідний короб із сходинками, що розташовується по всьому периметру приміщення. Найвищою точкою стає центр кімнати, завдяки чому вона здається просторішою. Рівні можуть бути симетричними чи асиметричними, повністю змінюючи геометрію простору. Враження посилюється за допомогою точкового освітлення.

2. Діагональні конструкції. Допомагають поділити кухню на дві частини, візуально виділивши одну з них. Здійснюється це так: від кута до кута проходить лінія розділу, з одного боку якої є виступаюча частина, а з іншого — ні. Відповідно вони знаходяться на різних рівнях. Для більшого ефекту можна поекспериментувати із квітами або типом покриттів.

3. Зональний вигляд. Підходить для приміщень, що поєднують відразу кілька зон. Це актуально для кухонь, поєднаних із їдальнею, а також вітальнею. Виділити можна будь-яку частину кімнати, спорудивши над нею другий рівень бажаної форми. Стильно виглядатиме така стеля над барною стійкою або обіднім столом, додатково освітлюючи цю частину.

Таким чином, разом зі складністю монтажних робіт ускладнюються також функції багаторівневих стель з гіпсокартону. З їхньою допомогою можна візуально змінити розміри кухні, зробити її більш об’ємною, виділити певні функціональні частини. Але головне — ваш інтер’єр стане різноманітнішим та унікальнішим.

Багаторівневі стелі із гіпсокартону на кухні
Багаторівневі стелі із гіпсокартону на кухні

Фігурні стелі із гіпсокартону

Подібні стелі називають ще комбінованими моделями, оскільки вони можуть поєднувати відразу кілька видів для реалізації складних дизайнерських задумів. Це не просто плавні вигини чи чіткі смуги, а складні фігури, які в результаті стануть центральним об’єктом кухні. Тут практично немає чітких класифікацій, тому що «балом правлять» унікальні ідеї. Але ми спробуємо виділити основні мотиви комбінованих конструкцій, щоб продемонструвати їхні можливості.

— Подібно до малюнку на полотні, гіпсокартонні фігури «виростають» на однорівневій стелі, виступаючи самостійним елементом дизайну. Залежно від концепції інтер’єру це можуть бути квіти або навіть силуети живих істот. Щоб сильніше виділити зображення, його підсвічують по краях.

— Популярний для сучасного стилю мотив — абстрактні візерунки, які надають кухні загадковості та унікальності. Наприклад, можна створити спіральну деформовану конструкцію, а при фарбуванні застосувати кілька відтінків.

— Ефекту НЛО, що ширяє над кухнею, можна досягти при використанні фітингових втулок і металевих штирів, які кріпляться на основу особливим чином. Створюється відчуття, ніби споруда з гіпсокартону ширяє в повітрі, не стикаючись з поверхнею стелі.

Рекомендується застосовувати такий декор у просторих кухнях із високими стінами.

Фігурні стелі із гіпсокартону на кухні
Фігурні стелі із гіпсокартону на кухні

Підсвічування стелі із гіпсокартону на кухні

Визначитись з формою стелі з гіпсокартону – це одне. Але щоб повністю розкрити весь декоративний потенціал, необхідно також продумати систему освітлення.

Існує два варіанти підсвічування стель:

1. Відкритого типу, коли світильники монтуються в отвір чи підвішуються, становлячи роздільну частину верхнього ансамблю.

2. Прихованого типу, коли світильники ховаються у спеціальних нішах між гіпсокартонними листами та початковою поверхнею. Це більш популярний варіант, який створює м’яке ненав’язливе світло, а також ефект конструкції, що парить.

Найцікавіше починається при виборі світильників, тому що їх асортимент та можливості досить широкі.

— Точкові. Найпоширеніший вид світильників, призначених для підвісних стель. Існують моделі з функцією контролю спрямування світла, хоч і коштують вони дорожче.

— Світлодіодні стрічки. Досить просто монтуються в нішах, що утворюються. Можна контролювати силу та інтенсивність освітлення за допомогою спеціального контролера. Гідність такого виду полягає також у відносній безпеці приладів, оскільки вони не виділяють тепло. Для посилення атмосфери в інтер’єрі можна придбати різнокольорові підсвічування.

— Неон. Є трубками з неону, які, завдяки гнучкості, можуть набувати вигнутої форми, плавно окреслюючи фігури з ГКЛ незвичайним світлом.

— Люстра. Звичний вид освітлення, з установкою якого стикався, мабуть, будь-який господар. Для стель із гіпсокартону використовується той же принцип. При цьому люстри часто комбінують з іншими варіантами підсвічування, розміщуючи в центрі ансамблю.

Вибираючи найкращий варіант підсвічування стелі з гіпсокартону для кухні врахуйте, що вирішення практичних завдань важливіше за декоративні. На відміну від вітальні, де велику частину часу ми проводимо за відпочинком, у цьому просторі важливо, щоб робоча зона була максимально освітлена, не створюючи незручності під час приготування. Можливість регулювати потужність світла – дуже зручна функція.

Підсвічування стелі із гіпсокартону на кухні
Підсвічування стелі із гіпсокартону на кухні
Підсвічування стелі із гіпсокартону на кухні
Підсвічування стелі із гіпсокартону на кухні

Стелі з гіпсокартону для маленької кухні

Власники маленьких кухонь, напевно, знають, що цей простір повинен бути заставлений мінімальною кількістю предметів, прикрашений мінімальним декором і «розфарбований» у світлі кольори. Але оформлення стелі може забрати метри або навпаки — зберегти.

Звичайно, для приміщень з низькими стелями не рекомендується встановлювати додаткові елементи на поверхню. Але що робити, якщо вона ідеальна? Однорівневі стелі із гіпсокартону — ідеальне вирішення всіх проблем.

Для обробки рекомендується вибирати світлі відтінки, які на кілька тонів світліші за стіни. Уникайте малюнків, візерунків або ліній, які створюють межі стелі, зменшуючи його та кухню у розмірах. Діючи за принципом «чим менше – тим краще», ви зможете скористатися всіма перевагами споруд із ГКЛ та перетворити інтер’єр.

Стелі з гіпсокартону для маленької кухні
Стелі з гіпсокартону для маленької кухні

Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.

Стелі з гіпсокартону – відмінне рішення для кухні, яке дозволить приховати недоліки поверхні або стати дизайнерською гідністю приміщення. Деяких може здивувати різноманітність конструктивних варіантів, але насправді ще більше. Доказом цього, а також додатковим джерелом натхнення є наша добірка фотографій. Приємного перегляду!

Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.
Дизайн стелі з гіпсокартону на кухні.

Відео: Стелі з гіпсокартону на кухні

https://www.youtube.com/watch?v=UBBOJhb5YCM

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *