Як заощадити на ремонті квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як заощадити на ремонті квартири





7 простих способів заощадити на ремонті квартири

Для багатьох ремонт – це справжній нічний жах: він забирає багато часу, сил і грошей. Існує думка, що для розрахунку остаточної вартості потрібно збільшити суму з кошторису вдвічі та додати ще 30%.

Саме тому багато хто відкладає ремонт до останнього, а то й зовсім відмовляється від серйозних змін. Але якщо підійти до питання з розумом – це не так страшно, як здається. А ми вже готові поділитись способами заощадити!

1. Плануй та вважай

1. Плануй та вважай

Більшість проблем із термінами, ціною та перебігом ремонту виникає саме тому, що спочатку ніхто не приділив належної уваги плануванню, проектуванню та підрахункам. Не готуйся до ремонту поспіхом: запиши зразковий порядок дій і дай йому відлежатися. За цей час ти встигнеш усе обміркувати, проаналізувати та внести корективи, які інакше виникатимуть просто на ходу.

Якщо ремонтуєш одразу всю квартиру – склади кілька планів. В одному пропиши загальний порядок робіт: з яких приміщень та етапів розпочати, що треба якнайшвидше. У решті – дії по кожному приміщенню окремо. І краще розробляти цей план з бригадою, яка знає, які роботи скільки часу займуть. Якщо на цьому етапі ти вирішиш довіритися професіоналам, то на kvadratremont можна отримати всю інформацію про ремонт та розрахувати вартість.

2. Не купуй нічого «про всяк випадок»

2. Не купуй нічого «про всяк випадок»

Багато з дитинства пам’ятають ті зайві рулони шпалер і коробки плиток, які роками припадають пилом на антресолях. Зазвичай їх залишають про всяк випадок, якщо раптом знадобиться щось відремонтувати чи оновити. На практиці до цього доходить рідко, а якщо необхідність і виникає — достатньо однієї плитки, а не декількох упаковок.

Така кількість зайвих матеріалів залишається через те, що спочатку ніхто не хотів витрачати час на скрупульозні розрахунки. Не полінуйся обміряти всю квартиру і прорахувати реальну витрату в точності до сантиметрів. Або звернися до будівельної бригади із цим завданням – навіть так вийде дешевше.

Купуй за цими розрахунками, не бери нічого понад: навіть якщо чогось не вистачить, навряд чи за місяць ремонту колекція зникне з виробництва та продажу. А от від покладів непотрібних, але вже оплачених будматеріалів тебе це точно позбавить. У процесі все одно залишаться незначні відходи – ось їх і можна зберегти на випадок дрібного ремонту.

І ще одна неочевидна хитрість: деякі будівельні магазини скуповують матеріали, що залишилися назад. Звичайно, це не стосується розкритих банок та мішків, але якщо у тебе залишилися запечатані рулони або коробки – обов’язково дізнайся, чи є така можливість.

3. Вивчи пропозиції та асортимент магазинів

3. Вивчи пропозиції та асортимент магазинів

Ціни на ті самі матеріали в різних магазинах можуть відрізнятися на 15-30%. Уважно вивчи їх заздалегідь, тим більше що зараз для цього досить інтернету. Склади таблицю та виписуй у неї, що і де можна купити дешевше – у результаті можна заощадити кругленьку суму.

Якщо у тебе в місті є величезний будівельний мегамаркет — то можна вигідніше відразу купити оптом. Якщо сума велика – магазин може зробити вигідну знижку, запропонувати безкоштовну доставку чи бонуси. Не відмовляйтеся від допомоги менеджера – можливо він допоможе з оформленням.

Зважай на пору року, особливо при виборі сезонних товарів: наприклад, радіаторів опалення та кондиціонерів. Та й ремонтні роботи загалом узимку не в сезон обходяться набагато вигідніше, ніж у розпал літа та період відпусток, коли цим займаються усі. Іноді в такий спосіб можна заощадити до 20% від загальної суми.

4. Запасися фарбою та сухими сумішами

Зараз у моді простота та мінімалізм, причому це не новий тренд, а стабільна тенденція останніх років. Отже можна сміливо економити на складних, дорогих і не особливо потрібних оздоблювальних матеріалах. Звичайно, текстильні шпалери з художнім паркетом виглядають дуже дорого — але чи справді вони потрібні саме тобі?

Найдешевші, доступні та універсальні матеріали, яких достатньо для половини ремонтних робіт – це сухі суміші та звичайна вологостійка фарба. Підбирай відтінок, кольоруй і зафарбовуй усі стіни, перегородки, а за бажанням навіть стелі. Якщо поверхня нерівна, використовуй декоративну штукатурку або рідкі шпалери: вони одночасно вирішують функціональні та естетичні завдання.

Щоб заощадити на вирівнюванні надто кривої підлоги – зверніть увагу на наливні суміші. А для стель – на натяжні конструкції, за якими заразом можна сховати всі комунікації. Під них навіть не потрібно знімати стару фарбу чи побілку.

5. Заощаджуй на матеріалах з розумом

Щоб заощадити на ремонті в перспективі, не заощаджуй на якості матеріалів спочатку. Якщо ти використовуєш паперові шпалери замість вологостійких флізелінових або дешевий лінолеум замість зносостійкого ламінату – ти заощадиш під час покупки. Але вже через кілька років цей разовий зиск обернеться ще більшими витратами на те, щоб усе переробити.

Але й переплачувати ні до чого: вибирай якість, а не бренди. Тобі потрібні суміші певного складу, шпалери – певної щільності та ламінат – певного класу зносостійкості. Всі ці параметри вже давно стандартизовані та різні колекції є у ​​більшості виробників.

Не бери відразу найвідоміші та найрозкрученіші торгові марки, в яких мінімум половина ціни – це ім’я бренду. Зверніть увагу на локальних виробників або просто на менш відомі фірми. Можливо, ідеальну плитку чи ламінат ти знайдеш саме там.

6. Декор проти капітального ремонту

Якщо ти любиш часті зміни, але не плануєш кожні кілька років займатися ремонтом – вибирай найпростіше та нейтральне оздоблення. Сама по собі вона вже обійдеться дешевше, а в перспективі тобі не доведеться заново переклеювати шпалери, перекладати плитку та підлогу. А стиль, настрій, індивідуальність та атмосферу помешканню надавай за допомогою декору, меблів та аксесуарів.

Те саме стосується дитячої кімнати: діти швидко ростуть, а їх смаки та інтереси змінюються. Замок принцеси чи печеру скарбів доведеться радикально переробляти вже за кілька років. А ось якщо відразу зробити стіни, підлогу і стелю максимально простими – достатньо буде оновити меблі, іграшки та інші дрібниці.

7. Прибирання самотужки

7. Прибирання самотужки

Одна з неочевидних, але неминучих статей видатків під час ремонту у квартирі – вивіз будівельного сміття. Професійні бригади та клінінгові компанії беруть за цю послугу окрему платню. А залежить вона від обсягів роботи та масштабів катастрофи.

Але навіть тут можна заощадити, якщо правильно спланувати порядок робіт та мінімізувати кількість будівельних відходів. Завжди починай із дальньої кімнати і поступово просувайся до вхідних дверей. Так ти не будеш постійно бруднити і захаращувати вже готові приміщення.

Спочатку зроби кухню та санвузли – там найбільше складної роботи, пов’язаної з комунікаціями та плиткою. Житлові кімнати можна ремонтувати в будь-якій послідовності, а вже в самому кінці – переходь до коридору та передпокою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *