маленьке декоративне дерево в дизайні кімнат на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

маленьке декоративне дерево в дизайні кімнат на фото


Японський стиль інтер’єру є одним із найстриманіших і спокійних різновидів етнічного мінімалістичного дизайн інтер’єру. І на сьогоднішній день цей східний інтер’єр просто полонив серця мешканців Заходу. Японські мотиви в інтер’єрі зовсім не припускають якоїсь старовини, а навпаки саме сьогоднішній японський йде в ногу з прогресом і при цьому зберігає всю самобутність і загадковість.

Однією з невід’ємних частин японського колориту є бонсай. Практично в кожному стилі інтер’єру як декор використовуються кімнатні рослини, і в цій статті йтиметься саме про японський бонсай. У Європі це декоративне дерево з’явилося на початку минулого століття і за короткий час стало однією з найулюбленіших кімнатних рослин багатьох господинь. У наш час японський бонсай став одним із найпопулярніших напрямків флористики.

Вирощування японського бонсай можна віднести до науки, адже зовсім не просто сформувати мініатюрне дерево самостійно в домашніх умовах. Не просто, але цілком можливо.

Для цього ідеально підійдуть тропічні або тепличні рослини, які легко зможуть прижитися в домашній обстановці. Щоб створити таке дерево власноруч необхідно дотримуватись ряду правил.Два декоративних деревця бонсай

  1. Насамперед особливу увагу слід приділити вибору рослини. У теплих приміщеннях краще віддати перевагу листяним деревцям та чагарникам, а от у кімнаті з прохолодним мікрокліматом легко приживуться хвойні рослини.
  2. Особливу увагу слід приділити поливу та вологості повітря, для кожної певної рослини повинна дотримуватися своя атмосфера.
  3. Обов’язкова пересадка раз на два роки в кінці зими, поки у листяної рослини не почався рух соку. При цьому коріння рослини трохи остригає, видаляючи всі кінчики, що загнили.
  4. Постійне формування крони. Щоб деревце чи чагарник мало форму японського бонсай, його слід піддавати зовнішнім впливам на крону. Для цього можна використовувати мідний або алюмінієвий дріт, а якщо рослина не піддається такому формуванню, використовувати обрізку. Обрізка може бути формує скелет рослини, що стимулює і зменшує розмір.
  5. Для ефекту старого дерева використовують розщеплення гілок і здирають незначну частину кори для надання відповідних шрамів. Ці процедури слід проводити з великою обережністю, оскільки такі дії можуть негативно вплинути на рослину.

Барвисті картини на стініОформлення робочої зони кухні

Ще один варіант створення декоративного дерева – це прикладне мистецтво. Майстрині досить часто плетуть такі деревця з бісеру та намистин, а також ліплять із полімерної глини.

Яким би не було японське декоративне дерево, воно відмінно впишеться в будь-якому приміщенні. Причому зовсім не обов’язково робити весь стиль японського інтер’єру. Така декоративна рослина легко впишеться в класичну вітальню або новомодну кухню. Оригінально виглядатиме веранда з цілою оранжереєю, в якій зібрано безліч різнокольорових декоративних рослин.

Щоб цей елемент декору не здавався самотнім на додаток до нього в кімнаті можна розмістити і інші рослини або ж розвісити на стінах картинз зображенням природи.

Бонсай відмінно виглядатиме в кімнаті, де в оздобленні та в меблів використано максимальну кількість натуральних матеріалів.Кухня із натурального дерева

Якщо рослина має свій особливий колір, її можна підтримати іншими декоративними елементами, наприклад подушками для дивану або оздобленням стін.Поєднання бонсай з декоративними елементами

Досить важливо для загального сприйняття картини не тільки сама рослина, а й горщик у якому вона росте. Найчастіше саме він є чудовою сполучною ланкою між рослиною та загальною стилістикою приміщення.Чорний шкіряний диван

Оригінально виглядатиме японський бонсай у поєднанні з люстрою, зроблена під гілку дерева. Ця рослинна тема може бути продовжена декором на стінах. Люстра у вигляді гілки дерева Картини із зображенням природи

Безперечно, найбільш гармонійно бонсай впишеться у приміщення з інтер’єром у японському стилі. Рослинну тематику у разі можна продовжити на властивій цьому напрямі ширмі.Ширма в інтер'єрі вітальні

Так як японський стиль є одним із напрямків мінімалізму, то ця декоративна рослина виграшно виглядатиме саме в мінімалістичному стилі, не перевантаженому численними дрібними деталями, де міні дерево стане основним елементом декору.

Ще одним супутником японського дерева Бонсай є контрасти. Це можуть бути найрізноманітніші комбінації, такі як темні меблі та світлі стіни, або ж навпаки, а також темна підлога та білий килим на ньому. Крім поєднання темного та світлого можна також використовувати яскраві та соковиті відтінки. Бонсай дуже органічно виглядатиме в такій обстановці з тієї простої причини, що японський стиль інтер’єру базується саме на таких колірних рішеннях. Якщо вирішено, що в кімнаті буде розташована декоративна японська рослина бонсай, слід і вибору меблів приділити особливу увагу. Максимум простоти та натуральності – це основне правило для створення гармонійного інтер’єру з використанням японського бонсай як декоративний елемент.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *