Як працювати з принтами та текстурами в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як працювати з принтами та текстурами в інтер’єрі


При створенні інтер’єру крім настільки очевидних завдань, як планування, підбір меблів та аксесуарів, кольору та світла, існує не менш важлива робота – доведення всієї створеної бази до досконалості. Процес також називають декоруванням інтер’єру, в основному йдеться про роботу з принтами та текстурами.

Саме цей етап робить із просто непогано обставленої кімнати зразок стилю та гарного смаку. Такі інтер’єри виглядають цілісно та стильно, подібні роботи ми звикли бачити у глянцевих журналах. Робота з принтами і тим більше текстурами може здатися дуже складною, але якщо не ставити перед собою завдання оминути креативність іменитих декораторів, то впоратися з нею цілком під силу навіть новачкові.

001-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

Не бійтеся поєднувати кілька принтів в інтер’єрі, нехай навіть сама ідея здавалося б занадто складною. Секрет успіху простий: будь-який принт має дві основні характеристики – колір та розмір. Якщо сумніваєтеся, завжди варіюйте лише одну з них. Так, наприклад, якщо два або навіть три різні принти виконані в одній палітрі кольору, то вони можуть відрізнятися за розміром. А якщо поєднання кольорів у принтах значно відрізняється, то варто підібрати однаковий розмір малюнка.

Найбільшу складність зазвичай викликає саме питання змішування яскравих тонів, а також поєднання їх з навколишніми елементами інтер’єру. Дизайнери часто використовують наступний прийом: вибирають один з кольорів, що є на палітрі принта, і використовують його як основний акцентний колір, наприклад, меблі або декор стін. Що стосується великих поверхонь – стелі, підлоги, стін – краще залишити їхній нейтральний тон. Так ви зможете не тільки уникнути відчуття безладдя та перевантаженості декору, але й додатково акцентувати увагу на помітному принті.

002-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

Щодо текстури, то тут все ще простіше. Надати текстуру інтер’єру можна безліччю різних способів, але іноді для цього навіть не потрібно нічого вигадувати, а лише «відкрити» початковий вигляд стін. Найбільше пощастило тим, хто живе у старих будинках, стіни яких нерідко ховають під шаром оздоблення цегляну кладку. Втім, створити такий ефект можна навіть у найсучаснішій будові. Камінь, цегла, навіть фактурна штукатурка — все це при належній обробці не тільки виглядає красиво, але легко миється, фарбується та комбінується з різними стилістиками.

003-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

Навіть найактивніший принт можна використовувати в інтер’єрі будь-якої кімнати. Вся справа лише в насиченості використаних принтів, тому якщо підібрати більш приглушені, розбілені тони, то навіть динамічний графічний малюнок може стати головною прикрасою робочого кабінету або спальні. Крім того, будь-які предмети меблів у кімнаті також роблять принт менш яскравим, елементарно перекриваючи його та зменшуючи його площу.

004-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

Текстура в інтер’єрі – це ще й тканини, які ми використовуємо. Погляньте, як красиво комбінуються в декорі цієї спальні бавовна, натуральне волокно, з якого виготовлений килим, льон і навіть хутро. Всі матеріали мають різну фактуру, але завдяки схожості відтінків вони виглядають як єдина і дуже затишна композиція.

005-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

Не тільки поверхня стін, але й підлоги може бути прикрашена за допомогою принта. Так само, як і у випадку роботи з поверхнею стін, варто пам’ятати, що на підлозі площа малюнка буде дуже солідна, тому завжди доречніше приглушена, не надто контрастна палітра.

006-kak-rabotat-s-printami-i-teksturami-v-interiere.jpg

А ось у малих дозах цікавіше виглядає принт, виконаний у насичених тонах. Навіть невеликі вкраплення яскравого малюнка моментально перетворюють найпростіший, нейтральний інтер’єр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *