Японський заміський будинок у стилі мінімалізм
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Японський заміський будинок у стилі мінімалізм


Мінімалізм як стилістична течія в інтер’єрі, з’явився в середині минулого століття і був своєрідним протиставленням стилю модерн. Поступово розкіш та деякий романтизм у дизайні приміщень змінювався суворою функціональністю, витісняючи декор та надмірність. Чіткі геометричні форми та обсяги, простота та лаконічність стали на чолі кута. Мінімалістський інтер’єр практичний і функціональний, але не позбавлений зручності та комфорту. Мабуть, найяскравішим проявом мінімалізму стали японські інтер’єри, які й у наші дні можуть бути еталоном стилістики «зручного аскетизму».

Фасад японського будинку

Прослідкуємо за внутрішніми приміщеннями одного японського приватного будинку, дизайн якого виконаний у мінімалістській манері, із застосуванням сучасних еко-матеріалів у яскраво вираженій геометричній подачі. Окинувши поглядом екстер’єр будівлі, можна скласти деяку думку про інтер’єр приміщень. Суворість, простота, лаконічність та функціонал – насамперед.

Вид на балкони

Якщо говорити утрировано про мінімалістську стилістику, то для неї характерні функціональні великі простори, великі кімнати з мінімумом меблів і практично повною відсутністю декору, нейтральна обробка, як правило, у світлих тонах та з використанням безпечних для людини та навколишнього середовища матеріалів.

Екстер'єр будівлі

Мабуть, немає більше такого стилю в архітектурі та інтер’єрі, який би з такою увагою ставився до геометрії, чіткості ліній та форм.

Світла палітра кольорів

Просторі приміщення

Як правило, застосовуючи стиль мінімалізм при оформленні приміщень, їх не поділяють на кімнати, використовують умовне зонування у вигляді меблювання або за допомогою різних відтінків текстилю, системи освітлення, рідше за допомогою килимових покриттів та ширм. Мінімалізм тяжіє до просторих приміщень з великими вікнами, скляними дверима та навіть стінами.

Білий та деревний тони

Білий колір можна назвати ключовим у оформленні кімнат з мінімалістським інтер’єром. Стеля та стіни, як правило, забарвлюються у світлі тони або обклеюються однотонними шпалерами одного з відтінків білого. Що стосується покриття для підлоги, то воно найчастіше виконується з деревини світлої породи. Такі самі матеріали можуть використовуватися для меблювання строгих та чітких форм.

Сувора геометрія

Дерево в поєднанні з білою обробкою не тільки добре виглядає, але і привносить в інтер’єр теплоту природних матеріалів, створює певний динамізм і контрастність, не кажучи вже про екологічність натуральних матеріалів.

Кухонна зона

Мінімалістський стиль не підійде любителям колекціонувати, збирати різноманітні предмети мистецтва, антикваріат та інші декоративні елементи. Натомість домовласникам, для яких чистота та порядок понад усе – він може стати ідеальним варіантом організації простору. Кухня у стилі мінімалізм — це завжди функціонал, поставлений на п’єдестал. Тільки необхідні робочі поверхні, приховані системи зберігання (дверцята кухонних шаф часто без ручок, на доводчиках), сучасна побутова техніка, яка непомітно інтегрується в строгі лінії меблевих гарнітурів.

Мінімалістська кухня

Максимальна прикраса, яку можна зустріти в мінімалістській кухні, – це блиск нержавіючої сталі елементів побутової техніки або раковини. Жодних відкритих полиць і стелажів з посудом, виставленим на загальний огляд, навіть прихваток ви не побачите в подібному інтер’єрі, вони заховані в одному з численних «невидимих» ящиків систем зберігання.

Кухонний острів

У мінімалістському стилі ви не зустрінете інженерних систем, виставлених напоказ, як це відбувається в лофт-стилістиці, яка також тяжіє до великих просторів з величезними вікнами. Тут все надійно заховано, заховано та приховано від очей.

Якщо в мінімалістському приміщенні великі вікна, то для захисту від сонячного світла найчастіше використовують жалюзі або рулонні штори, зрідка як декор виступає однотонний тюль. Маленькі вікна зазвичай не декоруються взагалі.

Отвір для домашнього вихованця

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *