Каміни в інтер’єрі. Який камін вибрати для свого будинку
Камін завжди був символом затишку домашнього вогнища. Вогонь заворожливо діє на людину, допомагає відволіктися від тяжких думок та повсякденної метушні, розслабитися у домашній обстановці. Розмова біля каміна зближує людей, створює приємну романтичну атмосферу.
У минулому каміни у будинках були обов’язковим та необхідним елементом для опалення. Тепер вони грають в основному роль прикраси в інтер’єрі.
Йшли часи, змінювалися стилі інтер’єру, і камін також набув нового вигляду.
Класичний камін
Має прості, витончені форми, які гармонійно поєднуються одна з одною. У класичному стилі використовуються переважно натуральні камені: мармур, онікс, нефрит, доломіт. В обробці застосовують чавунне лиття, кування, кахлі. Прикрасами є барельєфи, скульптурні композиції, колони. Такий камін чудово поєднується з інтер’єром в англійському стилі з антикварними кріслами та солідними меблями. Каміни в стилі бароко прикрашають флорентійською мозаїкою, на порталах камінів, як правило, є різьблені прикраси. Декоративні орнаменти містять асиметричні елементи, рухливі та «плинні». Часто зображують кучеряві рослини, птахів, комах, тварин, дітей. Перед топкою каміна знаходиться шовковий екран у позолоченій або дерев’яній рамі. Малюнок на екрані просвічувався світлом полум’я та створює декоративний ефект. Крім того, він розсіює жар вогню.
Камін у стилі кантрі
Портали каміна обробляють колотим мармуром, необробленим каменем, черепашником, пісковиком, туфом. Для облицювання використовують цеглу та дерево.
Камінне приладдя також є частиною дизайну інтер’єру, виглядають вони затишно і коштують дешево. Яскраві представники камінів у стилі кантрі – голландські каміни.
У стилі хай-тек
Каміни стилю хай-тек прикрашені полірованим металом, мають химерні форми. У їх створенні використовують різні вогнетривкі матеріали: нержавіюча сталь, скло, спеціальний пластик та кераміка. Портали часто відсутні, топки висять над підлогою. Цей камін легко можна переставити в інше місце та забрати з собою під час переїзду.
Камін може мати приналежність до будь-якого стилю або поєднувати деякі з них. Але він має бути стилістично однорідним дизайну та декору квартири чи будинку в цілому. У камін грає центральну роль організації простору. Його зазвичай встановлюють у кутку кімнати. Який стиль ви не вибрали б для свого каміна, завжди важливі смак і помірність.
Електрокамін — імітація
звичайного каміна
Він популярний у наші дні, завдяки доступній ціні, простоті у користуванні, безпеці та здатності замінити в інтер’єр класичний камін. Електрокаміни мають потужність до 2 кВт і здатні обігріти приміщення площею до 20 м кв. Електрокамін легко встановити. Він швидко монтується, без димарів, труб та золи. Надійний і економічний, майже не вимагає догляду, може розташовуватися будь-де дома або квартири: на кухні, у вітальні, в спальні, в кімнаті відпочинку, кабінеті. Завдяки ефекту імітації електрокамін можна включати протягом усього року для створення романтичної та затишної обстановки.
Газовий камін
Газовий камін — підійде тим, хто не хоче витрачати свій час на заготівлю, зберігання дров, розпалювання. Він працює на пропані чи природному газі. Потужність 4 – 6 кВт, що дає змогу добре опалювати приміщення. Естетичні характеристики газового каміна також добрі. Спеціальні вогнетривкі аксесуари та полум’я пальника створюють ілюзію дров’яного класичного каміна. Дизайн таких камінів також різноманітний.