Лінолеум для кухні - порівнюємо, вибираємо, стелимо своїми руками (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Лінолеум для кухні — порівнюємо, вибираємо, стелимо своїми руками (фото)



Лінолеум – це покриття для підлоги з 6 шарів полімерного матеріалу, яке випускається у вигляді рулонів.

Структура лінолеуму

Насправді, лінолеумом називають і настінні, повністю натуральні і навіть випускаються на кшталт плитки покриття, але в цій статті ми розглянемо саме всім знайоме ПВХ покриття і дізнаємося, як вибрати найкращий лінолеум для кухні.

Чим лінолеум гірше/краще плитки та ламінату?

Є ціла низка причин, які пояснюють, чому на підлогу в кухні потрібно покласти саме лінолеум, а не плитку чи ламінат. Серед основних переваг матеріалу:

  • Довговічність (лінолеум 32 та 33 класи мають термін служби від 8 до 15 років);
  • Висока зносостійкість – витримує падіння гострих та важких предметів, підходить для квартир із домашніми тваринами;
  • Легкість догляду — ПВХ мити покриття дуже просто. Крім того, на відміну від ламінату та паркетної дошки, воно легко відмивається від розлитого бурякового соку або червоного вина;
  • Має тепло- і звукоізоляційні властивості, він набагато тепліший за ламінат і плитку, крім того, цей матеріал можна назвати самим безшумним;
  • Широкий дизайнерський ряд — ПВХ покриття може чудово імітувати дерев’яну підлогу і кольором, і рельєфною фактурою. Сьогодні якісний лінолеум не відразу відрізниш від паркетної дошки чи ламінату. Але дерев’яні текстури не єдиний можливий дизайн, адже є варіанти підлоги під плитку, шкіру чи камінь. Найпопулярніші кольори і текстури можна нижче на фото лінолеуму в інтер’єрі кухні;

Лінолеум на кухні - варіанти дизайну

  • Вартість — в залежності від виробника, типу та класу зносостійкості ціна варіюється від 150 до 800 руб. за 1 кв. м;

У разі кухні прийнятний матеріал вартістю не нижче 350 руб./кв.м.

  • Лінолеум можна легко, швидко та максимально чисто покласти своїми руками на відміну від будь-яких інших підлогових покриттів;
  • Також, ви можете відносно недорого довірити монтаж фахівцям — професійне укладання плитки, ламінату, паркетної дошки та заливка наливної підлоги коштує набагато дорожче, та й своїми руками класти їх складніше та клопітливіше;
  • Демонтаж підлоги з лінолеуму дуже простий, його можна зробити своїми руками, без напарника і спеціальних засобів.

Як уникнути деформації лінолеуму на кухні

А тепер про недоліки:

  • Від важких меблів можуть з’явитися вм’ятини;
  • Штучність матеріалу – натуральні матеріали завжди цінніші та красивіші;
  • Якщо лінолеум купується за температури нижче +10°C, то не можна розвертати рулон відразу після покупки. Потрібно дати відлежатись йому (у згорнутому вигляді) при кімнатній температурі (не нижче +15 С) 1-2 діб. Інакше він може тріснути;
  • Якщо постелити його не правильно і не на вирівняну основу, то він може «плисти» і від цього швидше зноситись;
  • При стиковці кількох шматків лінолеуму буде видно шов, але якщо з’єднувати малюнок правильно, місце з’єднання буде не так помітно.

5 міфів про лінолеум

  1. «Підлога спочатку неприємно пахне» — Сучасний якісний матеріал практично не має запаху і не виділяє шкідливих речовин.
  2. «З часом на поверхні з’являються темні/світлі стежки в місцях, якими найчастіше ходять»— Так, дійсно на поверхні побутового типу лінолеуму через кілька років експлуатації можуть з’явитися потертості через частого миття підлоги агресивною побутовою хімією, ходіння у взутті на чорній гумі тощо. Але для покриттів 31, 32, 33 класу, покладеного на рівну основу, цей дефект не властивий.
  3. «Чим товстіший лінолеум, тим довше він прослужить» — Не зовсім правильне твердження, адже зараз зносостійкі покриття комерційного та напівкомерційного типу товщі побутових покриттів. А ось товщина транспарента (захисного шару) відіграє велику роль, вона має бути не менше 0,5 мм.
  4. «Шви можуть розійтися» — для лінолеуму нового покоління ця проблема вже не є актуальною.
  5. «При підвищеній вологості під лінолеумом утворюється цвіль» — Утворення грибка під ПВХ покриттям, постеленим правильно, — неможливе, так як зроблено воно повністю зі штучного матеріалу, а верхній захисний шар абсолютно не пропускає воду. Якщо стався потоп, потрібно просто відігнути сиру частину лінолеуму і дати просушитися. Якщо вас часто затоплюють сусіди або протікають труби, краще вибрати кахельну плитку.

Ідемо до магазину – що треба знати?

Як вибрати найкращий лінолеум для кухні

Як вибрати лінолеум для кухні?

Перед походом у магазин потрібно зробити заміри. Виміряйте:

  • Максимальну ширину підлоги;
  • Максимальну довжину статі;
  • Довжину та ширину ніш та дверних прорізів;

До кожного виміру потрібно додати 8 см (80 мм), так ви врахуєте нерівності.

Також, вам потрібно визначитися з типом зносостійкості, рівнем стирання та видом покриття.

Класи зносостійкості та стирання лінолеуму

Лінолеум поділяється на 2 групи:

  1. Гомогенне, тобто одношарове покриття його товщина до 3 мм. Не дуже популярний через відсутність безлічі колірних рішень.
  2. Гетерогенне, багатошарове, товщиною до 6 мм. У структурі такого лінолеуму кілька шарів, від міцного склополотна до ПВХ, плюс декоративний та захисний шари.

Основними критеріями якості є:

  1. Клас стирання (за європейським сертифікатом EN660-1) визначається як ступінь зносу верхнього захисного шару після впливу абразивного кола на певних режимах. Виділяють чотири групи: найбільш міцна Т (0,08 мм), слабо стирається Р (0,15 мм), помірно стирається М (0,3 мм), F — сильно стирається (до 0,6 мм).
  2. Рівень зносостійкості. Європейська класифікація EN685 у цьому випадку передбачає маркування із двох цифр. Перша з них вказує на тип приміщення, а друга демонструє рівень граничного навантаження на підлогу. Це ті ж класи зносостійкості, що розділяють покриття на побутове, напівкомерційне та комерційне. Для кухні правильно буде вибрати покриття не нижче за 23 класи, але оптимально – 32-33.

Кожне наступне збільшення позиції веде до того, що стать дорожчає приблизно в 1,5 рази.

Крім того, різняться і габарити матеріалу – він поставляється у стандартних рулонах завширшки 1,5-4 метри. Якщо вибрати ширину рулону, яка відповідає параметрам кухні, то в результаті можна зробити підлогу без швів.

Вибір дизайну та фото в інтер’єрі кухні

На підлогу кухні можна покласти лінолеум із матовим або глянсовим верхнім шаром. Доцільніше використовувати глянець, оскільки він легший у догляді.

В асортименті представлені:

  • Класичні бежево-коричневі імітації деревини;
  • Імітації натурального каменю або керамічної плитки;
  • Якісні мозаїчні або паркетні зображення;
  • Фантастичні текстури;
  • Однокольорові покриття.

Якісний лінолеум, що імітує паркет, виглядатиме неймовірно достовірно. «Дерев’яний» лінолеум впишеться в будь-яку кухню.

Лінолеум в інтер'єрі кухні

Лінолеум під дерево в інтер'єрі кухні

Лінолеум на кухні в стилі прованс

На темній і надто світлому підлозі видно пил, крихти, плями. З погляду легкості догляду краще вибрати коричневі та сірі тони. Крім того, темний колір прикрадає простір, тому його можна класти лише у великих та світлих кухнях.

Темний лінолеум в інтер'єрі кухні

Малюнок зістареної дошки на підлозі зараз модний і довго з неї не вийде. Така підлога прикрасить кухню в сільському стилі, класичному, скандинавському та лофті (гортайте вправо).

Для класичних інтер’єрів найкращим рішенням стане достовірна імітація кераміки.

Лінолеум під плитку на кухні в класичному стилі

Однотонний лінолеум холодних або контрастних кольорів підійде для кухні в стилі хай-тек і мінімалізм.

Лінолеум в інтер'єрі кухні в стилі хай тек та мінімалізм

Якщо метраж дозволяє, можна підібрати рішення найяскравіших кольорів, з об’ємними геометричними візерунками – воно буде доречним у стилях еклектика, поп-арт, скандинавський.

Дизайн та колір лінолеуму на кухні

Щоб візуально збільшити простір кухні, на підлогу укладають світлий лінолеум холодних тонів.

При цьому пам’ятайте відоме правило: поперечні смужки візуально розширюють кухні, а вертикальні подовжують.

Смугастий лінолеум в інтер'єрі кухні

Теплі забарвлення підлогового покриття зроблять кухню затишнішою, а яскраві контрастні рішення додадуть кімнаті динамічності.

Правила укладання лінолеуму

Укладання лінолеуму на кухні своїми руками

Покласти лінолеум на підлогу своїми руками настільки просто, що впорається навіть новачок. Після демонтажу старої підлоги можна розпочинати роботу.

Як покласти лінолеум на кухні своїми руками

Основна складність – це вирівнювання чорнової підлоги та закладення тріщин (після чого все будівельне сміття та пил забираються дуже ретельно), але цей етап потрібен для монтажу будь-якого виду підлогового покриття.

Якщо ви плануєте вирівнювати основу своїми руками, то для цього найкраще підійде наливна суміш, що самовирівнюється. Зрозуміло, укладання лінолеуму не виробляють доти, доки стяжка остаточно не висохне.

Отже, як постелити лінолеум своїми руками?

Після того, як основа буде готова, рулон у згорнутому вигляді вносять у приміщення (при температурі вище +15°С) і залишають для «акліматизації» на 1-2 доби. Після вирівнювання лінолеуму його обрізають. Щоб зробити це своїми руками, буде потрібно дуже гострий будівельний ніж. Ріжеться він легко і рівно, завдяки розмітці на зворотному боці вздовж та впоперек. Однак при обрізанні потрібно залишити технологічний зазор між покриттям і стіною — 5 мм. Це потрібно для вільного руху матеріалу при усадці.

Тепер потрібно добре закріпити лінолеум. Для міцності його проклеюють у всій площі.

Експрес-спосіб: можна приклеїти його лише по периметру двостороннім скотчем. Після цього матеріал старанно притискають плінтусами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,73 із 5)
Лінолеум для кухні - порівнюємо, вибираємо, стелимо своїми руками (фото) Завантаження…

У цьому відео можна докладніше дізнатися і як вибрати лінолеум для кухні та як його постелити своїми руками на клей:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *