Ламінат на кухні – вибираємо та кладемо своїми руками (фото, відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ламінат на кухні – вибираємо та кладемо своїми руками (фото, відео)



Ламінат часто називають «ламінованим паркетом» та недорогою альтернативою паркетній або масивній дошці. Саме так він і замислювався виробниками, а сьогодні може достовірно копіювати і плитку. Якщо ви хочете, щоб у всій квартирі була однакова підлога, то ви, швидше за все, замислювалися, чи можна стелити ламінат на кухні і скільки це буде практично. Будьте впевнені, сучасний ламінат здатний не просто копіювати кераміку та дерево, а й гідно їх замінювати за своїми експлуатаційними характеристиками. Головне – правильно вибрати клас зносостійкості, тип покриття, гарний та немаркий дизайн, і, звичайно, якісно покласти його своїми руками.

Ламінат – це матеріал, що складається із середньої щільності (HDF) деревоволокнистої плити та паперу, просоченої меламіновими смолами, на яку і наноситься малюнок.

Склад ламінату

Склад:

  1. Верхній акриловий або меламіновий шар оверлей (overlay) товщиною не більше 1 мм захищає від зносу.
  2. Декоративний шар – кілька або один папір із малюнком, просочений меламіновими смолами.
  3. Демфер – проміжні захисно-декоративні, звукопоглинаючі шари, що підвищують ударну міцність. Найчастіше зроблені із просоченого крафт-картону.
  4. HDF плита – базовий дерев’яно-волокнистий шар завтовшки 6-8 мм.
  5. Стабілізатор – шар паперу, просоченого парафіном або смолою. Не дає плиті ДВП реагувати на перепади температур та вологості.

Плюси мінуси

Ламінат для кухні

Головна перевага ламінату — він добре копіює дорогі матеріали, не сильно поступаючись ним у зносостійкості та практичності, при цьому коштує дешевше.

Доступна ціна не позбавляє покриття функціональності – якісну підлогу, що ламінує, можна настилати в кухні, оскільки покриття легко миється, не втрачає колір під ультрафіолетовими променями, не боїться плям, ударів, тріщин або подряпин. Дійсно якісний матеріал буде стійким до стирання.

Чим він кращий від інших підлогових покриттів — плитки, лінолеуму, наливної підлоги, паркетної та масивної дошки?

  • Він тепліший за плитку і менш галасливий;
  • На відміну від паркетної та масивної дошки на ламінаті не залишаються сліди від каблуків-шпильок;
  • На ламінаті не залишається вм’ятин від важких кухонних меблів, що властиве лінолеуму;
  • Його легко можна покласти своїми руками і без партнера — на відміну від наливної підлоги, наприклад;
  • Ламінат є практично найдоступнішим видом оздоблення підлоги.

Тим не менш, якщо в спальні та вітальні ламінат можна назвати ідеальним покриттям за всіма параметрами, то в специфічних умовах кухні він все ж таки має деякі недоліки.

Ламінат на кухні – недоліки

  • Деякі типи ламінату дійсно не можна (або можна, але з обережністю) класти на кухні, тому що вони не витримують ні підвищеної вологості, ні температурних коливань, ні барвників, що проливаються на кшталт вина або бурякового соку, і від падінь важких і гострих предметів можуть деформуватися. Про те, як вибрати ламінат для кухні, розповімо нижче;
  • До недоліків ламінату можна віднести і досить дзвінкий звук, який утворює покриття під час кроків або падіння предметів. Однак цей недолік – скоріше наслідок некоректного монтажу, аніж проблема самого матеріалу. Усувається «дефект» за допомогою спеціальної звукопоглинальної підкладки;
  • Існує думка, що покриття, що ламінує, недостатньо екологічно. Але виробники із заслуженою репутацією на ринку спростовують цю помилку, проводячи серйозні випробування на токсичну безпеку своєї продукції. Проведення таких випробувань підтверджується гігієнічним сертифікатом, що супроводжує кожну партію матеріалу;
  • Штучність – як би достовірно він не імітував оригінальні матеріали, він все одно залишається копією і тією чи іншою мірою програє їм за естетичними та експлуатаційними якостями.

Як вибрати покриття за класом міцності

клас зносостійкості ламінату

Як вибрати ламінат для кухні? Насамперед, орієнтуватися потрібно на клас міцності.

Цей клас позначається двома цифрами. Для побутового використання призначені покриття класу 21, 22, 23 – у порядку зростання стійкості. Відповідно до цієї класифікації на кухні можна класти ламінат 23 класу, він недорого коштує, але прослужить він не більше 4 років, оскільки складається лише з трьох шарів.

Насправді, ламінат побутового типу 21 та 22 класи в магазинах вже не продається. Причина – відсутність попиту. У Росії її більшої популярністю користується комерційний тип.

Більш міцним вважається матеріал комерційних класів – 31, 32, 33. Але 31-ий клас зносостійкості більше підходить для спалень та віталень, а для кухні краще вибрати 32, 33, 34+ класи. Така підлога здатна прослужити на кухні близько 25 років. Докладніше про класи ламінату можна почитати на Вікіпедії.

Комерційні покриття складаються з п’яти шарів:

  • Вологостійка плівка на підставі;
  • Деревна плита високої густини;
  • Декоративний шар із міцного паперу;
  • Акрилова смола для захисту декору;
  • Верхня вологостійка плівка.

Вологостійке чи водостійке покриття?

Вологостійкий та водостійкий ламінат

Якісні сучасні ламіновані панелі практично не бояться води – як захисний шар на них наносяться спеціальні водовідштовхувальні склади на основі воску. Однак стики між панелями обробляють далеко не всі виробники, тому ці частини покриття залишаються сприйнятливими до вологи.

Для кухні можна вибрати:

  1. Вологостійке покриття – не реагує на підвищену вологість у приміщенні, але може деформуватися основа, якщо в стики потрапить вода. Здатний витримати краплі, бризки і навіть маленькі калюжі, але час впливу рідини має становити трохи більше 20 хвилин. У цьому випадку при укладанні потрібна герметизація швів.
  2. Водостійка ламінат коштує дорожче, але може протистояти волозі протягом 6 годин. Тут стики оброблені в заводських умовах, так що додаткових заходів щодо їхнього захисту не потрібно. Найнадійнішим вважається ламінат із пластиковою основою, але ж він – і найдорожчий.

Види декору

Ламінат на кухні - вибір дизайну

Ламінат із фактурою під дерево

Вибираючи ламінат для кухні можна розгубитись – варіантів малюнка, кольору та текстур дуже багато: від копій коркової підлоги до імітації зміїної шкіри. Найпопулярнішим варіантом є дерев’яний дизайн під масивну дошку з форматом 1:9 або 1:6. Якісний ламінат настільки схожий на паркет, що має навіть волокнисту фактуру на поверхні.

Крім того, виробники пропонують ламінат з фасками на його поперечних та поздовжніх сторонах, щоб він був максимально схожий на дерев’яні паркетні дошки.

Що таке фаска

Ламінат з фасками в інтер'єрі кухні

Також перед походом у магазин майте на увазі, що ламінат може мати одну, дві, три або багато смуг у плашку. Подумайте, що вам подобається більше.

Дизайн ламінату для кухні

Односмужний ламінат в інтер'єрі кухні

Двосмуговий ламінат в інтер'єрі кухні

Трисмуговий ламінат в інтер'єрі кухні

Багатосмужний ламінат в інтер'єрі кухні

Колір, фактуру, «породу дерева» потрібно вибирати виходячи з особистих уподобань та орієнтуючись на колір меблів та покриттів для підлоги в інших кімнатах. Крім того, якщо в інтер’єрі кухні переважають холодні відтінки, то ламінат краще вибрати з холодним підтоном. На фото нижче дизайн підлоги в холодному інтер’єрі кухні був обраний виходячи саме з цього правила.

Світло-сірий ламінат в інтер'єрі кухні

А на наступному фото коричневий ламінат в інтер’єрі кухні з переважаючими теплими квітами в меблів та оздобленні.

Коричневий ламінат в інтер'єрі кухні

Але ця рекомендація, звичайно, не догма. Нейтральні дерев’яні відтінки можуть гармонійно вписатися на кухню будь-якого кольору та дизайну.

універсальний коричневий колір ламінату

Докладніше про поєднання кольорів в інтер’єрі кухні читайте тут.

Світлий і темний ламінат – не найлегші у догляді варіанти. На темній поверхні будуть видні крихти, пил, плями, світла шерсть від домашніх тварин тощо. На світлих покриттях будуть помітні всі дефекти на кшталт сколів та набряклих стиків.

З погляду практичності найкращі кольори – сірий та традиційний коричневий.

Сірий та коричневий ламінат в інтер'єрі кухні

Покриття під плитку також має схожу «керамічну» текстуру з шорсткістю і пористістю, форму зі співвідношенням сторін 1:3 або 1:4. Але цей варіант не користується великим попитом, тому що замість копії плитки краще використовувати справжній кахель.

Дивіться також: Як зістикувати плитку та ламінат з порогом і без нього – 5 рішень

Правила укладання ламінату

Покриття із сучасною замковою системою нескладно укласти навіть новачкові без будь-якого досвіду. Щоб зробити це, необхідно врахувати лише кілька нюансів. Як покласти ламінат своїми руками.

Як основа для такої підлоги підійде бетон, дерево або навіть плитка. Важливо, щоб основа була рівною, без тріщин та з якісною гідроізоляцією. Допускаються просвіти під правилом не більше ніж 2 мм/пог.м.

При покупці ламінату потрібно купувати матеріал із 10% запасом. Згодом це допоможе легко зробити локальний ремонт.

Ламінат можна монтувати вздовж або поперек приміщення, а також по діагоналі. Вважається, що стиків практично не буде видно, якщо настилати підлогу у напрямку сонячних променів, що потрапляють із вікна.

Технологія монтажу ламінату проста:

  1. Вирівнюється основа. У випадку з бетонними поверхнями заливається нова стяжка.
  2. Монтується підкладка, обов’язково внахлест по всій поверхні підлоги.
  3. Настил ведеться від кута кімнати.
Укладання ламінату своїми руками
  1. Біля стіни та навколо труб обов’язково залишається компенсуючий зазор близько 8-10 мм (але не менше), що дозволяє матеріалу «плавати». Згодом його приховують плінтусом.

Укладання ламінату своїми руками - як зробити отвори для труб

  1. Ламінат укладається в шаховому порядку — так, щоб поперечний шов шов переривався.

Якщо ламінат все ж таки здається вам недостатньо міцним для робочої зони, то сюди можна укласти керамічну плиткуяк показано на фото нижче.

Укладання ламінату по діагоналі на кухні в комбінації з плиткою в робочій зоні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,36 із 5)
Ламінат на кухні – вибираємо та кладемо своїми руками (фото, відео) Завантаження…

Про те, як правильно покласти ламінат своїми руками, дуже докладно, наочно та професійно розказано у цьому відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *