Як розмістити розетки на кухні: покрокова інструкція
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як розмістити розетки на кухні: покрокова інструкціяВід того, як ви розташуєте розетки на кухні, багато в чому залежить її зручність та безпека. Практика показує, що делегувати вирішення цього питання робітникам не варто — адже не доведеться готувати на вашій кухні.

Насправді намалювати схему розташування розеток можна буквально за годину, якщо ви вже уявляєте, як виглядатиме кухня і що в ергономічному плані від неї потрібно.

Ми зібрали для вас найважливішу та корисну інформацію з цього приводу та запакували в покрокову інструкцію.

Накладні розетки

Розетки на кухні: ГОСТи та СНІПи

Ні, ніхто вас у жодному разі не змушує вивчати ГОСТи 7397.0-89, 7396.1-89, 8594-80 та БНіП 3.05.06-85, присвячені кухонній електриці. Але основні правила потрібно знати та дотримуватися:

 • розетки на кухні мають бути розташовані не вище 2 м від плінтуса;
 • та техніка, яка підключена до цієї розетки, не повинна перебувати від неї далі 1 м;
 • розетки на кухні повинні бути розміщені таким чином, щоб на них у жодному разі не потрапляли вода або пара.

Коли потрібно готувати схему розміщення розеток на кухні?

Чим раніше ви визначитеся з точками розміщення розеток та вимикачів, тим краще. Якщо мова йде про приватний будинок, що будується — розетки зазвичай відзначають на етапі його проектування. Якщо у вашому розпорядженні нова квартира, то найкращий момент – одразу після затвердження плану кухонного гарнітуру.

 • Замовляючи меблі на фабриці, майте на увазі, що менеджер повинен надати вам план з усіма розмірами та точними місцями розташування кухонної техніки.

Деякі салони йдуть назустріч своїм клієнтам та пропонують схему рекомендованих точок розміщення розеток. Але все ж таки буде краще, якщо ви продумаєте її самі.

Покрокова інструкція: як намалювати схему розміщення розеток на кухні?

Крок 1. Малюємо загальний план і рахуємо розетки

На першому етапі достатньо взяти роздрукований план кухні і вказати на ньому всі необхідні розетки стрілочками, підписавши, для чого вони призначені. Прив’язка до розмірів тут не потрібна, ви просто визначаєте кількість і типи розеток.

Схема розміщення розеток

Найстандартніший набір такий:

 • холодильник
 • варильна панель
 • духова шафа
 • витяжка

Опціонально:

 • подрібнювач відходів (він же диспоузер)
 • посудомийна машина
 • телевізор

Нестаціонарна постійна техніка:

Нестаціонарна непостійна техніка:

Двоклавішний вимикач:

 • для основного освітлення
 • для простору над кухонною панеллю

Зверніть увагу, що деякі духовки та витяжки підключаються безпосередньо до мережі, а не через розетку, так що буде краще, якщо ви заздалегідь визначитеся з моделями.

Фахівці рекомендують також додати 20% від кількості необхідних розеток, яку ви нарахували, для техніки, яка може з’явитися в майбутньому.

Крок 2. Рисуємо розгортку стін із зазначенням розеток з розмірами та відступами

Для кожної стіни беремо окремий аркуш паперу і малюємо прямокутник у масштабі 1мм:1см, позначаючи ширину та висоту стіни, потім схематично наносимо на план техніку та шафки (але з дотриманням масштабу та розмірів!). Таке креслення ще називають «вид спереду».

Креслення

 • Відзначаючи точне розташування розеток, намагайтеся враховувати, як часто вам доведеться користуватися ними. Наприклад, розетка для холодильника необов’язково має бути на увазі, але у вас має бути можливість до неї дотягнутися, якщо вам доведеться розморожувати його або відключати на час від’їзду. Трапляються варіанти, коли розетка встановлена ​​над холодильником, але врахуйте — у деяких моделей заводського шнура може не вистачити на всю висоту, і доведеться користуватися подовжувачем.
 • Зручно, коли розетки під варильну панель і духовку розташовуються в сусідніх шафах, але якщо можливості їх там розмістити немає, можна сховати їх під цоколем — як правило, у кухонних гарнітурів він становить 10-15 см. За самою технікою, особливо коли вона вбудована , розетки розміщують у крайніх випадках — адже за необхідності заміни, діагностики та ремонту техніки дістатися до них буде нелегко.
 • Якщо ви за екологічний спосіб життя і маєте намір встановити подрібнювач відходів, для нього розетку можна сховати у шафі під мийкою. Тільки зверніть увагу на те, щоб розетка була з високим рівнем вологозахисту – такі встановлюють у ванних кімнатах. Те саме стосується розетки для посудомийної машини, її можна розмістити там же, адже, як правило, машина і подрібнювач сусідять з мийкою. Пам’ятайте: посудомийна та пральна машини повинні стояти впритул до стіни! Тому за ними встановлювати розетки точно не можна. Те саме стосується холодильників та духових шаф, хоча від цього правила дизайнери відступають частіше.
 • Що стосується розеток для робочої зони, то їх, як правило, розміщують блоками — 2-3 безпосередньо в зоні приготування та 2-3 в іншому краю кухні, там, де стоїть чайник або тостер. Розташовуватися вони повинні не менше ніж у 5 сантиметрах над стільницею.
 • Висновки для кухонних світильників можна залишити за верхніми шафами. Головне – вивести провід із запасом, щоб можна було варіювати місця розміщення світильників.

Крок 3. Вибираємо типи розеток

Існує три основні види розеток, які різною мірою підходять для використання на кухні.

 • Накладні розетки — популярні і прості в монтажі, але «крадуть» простір і недостатньо вологостійкі. Крім того, вони найбільше підходять для відкритої проводки.

Як розмістити розетки на кухні: покрокова інструкція

 • Кутові розетки — навпаки, заощаджують простір і виручать тих, хто хоче сховати місця підключення нестаціонарної кухонної техніки. Їх можна встановлювати на стиках фартуха та плінтуса, стіни та навісної шафи або двох стін. Встановлювати їх не складніше, ніж стандартні накладні розетки.

Кутова розетка

Кутова розетка

 • Висувні розетки – найсучасніший варіант. Як правило, це модуль з кількох розеток, який ховається в стільницю або ящик і висувається натисканням. Крім того, що це найбільш естетичний варіант, він дозволяє захистити розетки від попадання вологи та бруду, а також зберегти цілісний малюнок кухонного фартуха.

Висувні розетки

Крок 4. Усю інформацію про розетки передаємо електрикам/дизайнерам/виконробам …

… і через деякий час насолоджуємось комфортом своєї нової кухні!

Особливості розташування розеток на кухні для різних приладів

Окремо поговоримо про нюанси підключення різних кухонних приладів.

Варильна поверхня та духова шафа

Якщо ви плануєте розмістити духовку під варильною панеллю, встановіть дві розетки внизу на відстані 18 см від підлоги. Саме на цій висоті в майбутньому з’явиться висувна скринька. Можна також вбудувати дві розетки (одну над іншою) за сусідньою шафкою в 20 см від її бічної стінки та в 20-75 см від підлоги.

Якщо духова шафа стоїть окремо на рівні грудей, її розетку можна розмістити в нижній шафці в тих же 20-75 см від підлоги.

А розетка для самостійної варильної панелі може розташовуватися під нею 60-75 см від підлоги.

Холодильник

Крім вже згаданих вище аспектів підключення холодильника необхідно врахувати ще кілька моментів. Наприклад, в інструкціях з підключення часто зазначено, що холодильникам протипоказані подовжувачі, причому їх штатні шнури зазвичай не довші за метр. Найкраще місце для розетки під холодильник — задня стінка сусідньої шафки, точка в 10-20 см від самого холодильника і в 20-75 см від підлоги.

Вбудований міні-холодильник

Посудомийна та пральна машини

Посудомийна машина, як правило, сусідить з кухонним миттям, а під мийкою завжди залишається багато вільного місця і відкритий доступ до стіни, так що саме в цій шафці найкраще ставити розетку. Виберіть для цього точку в 10-20 см від краю посудомийної машини та в 20-40 см від підлоги.

Ця ж схема застосовна до пральної машини.

Зверніть увагу — якщо розмістити розетку відразу за машиною, то техніка не стоятиме впритул до стіни, працюватиме шумніше і не поміститься в кухонний гарнітур за габаритами.

Витяжка

Деякі витяжки підключаються безпосередньо до мережі — у цьому випадку потрібно залишити просто висновок для підключення. Інші моделі мають провід з вилкою. Для них розетку можна розмістити в тій же шафці (якщо витяжка прихована) на висоті 2-2,4 м від підлоги, щоб вона була вищою або нижче за саму витяжку. Відкриті витяжки зазвичай підключаються безпосередньо.

СВЧ-піч та вбудована кавомашина

Найчастіше вбудовану мікрохвильову піч встановлюють на рівні очей, тому розетку для неї можна розмістити в нижній шафі 20-75 см від підлоги. Ті ж правила діють щодо вбудованої кавомашини, причому найчастіше їх встановлюють поруч, так що можна просто замість одинарної розетки вмонтувати здвоєну.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:9 Середня оцінка: 4,78 із 5)
Як розмістити розетки на кухні: покрокова інструкція Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *