9 порад як привести квартиру до ладу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

9 порад як привести квартиру до ладу


Бардак та захаращення зустрічаються у кожній квартирі. Ми розповімо про методику поступового позбавлення непотрібних речей і поділимося практичними порадами, як провести таку роботу максимально ефективно, витративши мінімум сил і енергії.

1. Визначте термін експерименту

Одним з найважливіших факторів у рятуванні речей є дотримання хронологічних рамок. Чітко позначте термін, за який необхідно позбутися зайвих речей, і час, який приділятимете цьому. Зазвичай вистачає місяця, щоб здійснити задумане. Щодня приділяйте по 15 хвилин на розбір речей. Цього достатньо для викидання непотрібного.

9 порад як привести квартиру до ладу

2. Налаштуйте себе на продуктивну роботу

Щоб щодня витрачати від п’яти до сорока хвилин на розхламлення квартири, потрібно мотивувати себе та налаштуватися на роботу. Уявіть, як добре і комфортно жити в будинку, в якому немає зайвих, непотрібних речей та мотлоху, який тільки заважає. Пам’ятайте, що поки ви не звільните місце, ви не зможете зробити перестановку, ремонт або оновити меблі/декор. Напевно, ви давно хотіли піднести щось нове в інтер’єр житла. Після того, як ви звільните місце, у вас буде простір для творчості у вигляді нового інтер’єру чи декору.

9 порад як привести квартиру до ладу

3. Огляньте будинок і складіть список непотрібних речей, поділивши квартиру на зони

Щоб приступити до розхламлення, потрібно скласти список речей, якими ви не користуєтеся, і які марні. Це можуть бути старі банки для заготовок, безліч пакетів з магазину, речі, посуд зі сколами, стара періодика та техніка. Заведіть окремий блокнот та розподіліть квартиру на кілька зон. Огляньте кожну з них і складіть список речей, які потрібно прибрати звідти. Так як це експеримент, після його закінчення необхідно провести підсумки. Сфотографуйте кожну зону до прибирання та після неї. Так у вас буде з чим порівнювати. Для додаткової мотивації можна продумати майбутній інтер’єр кімнат.

9 порад як привести квартиру до ладу

4. Не беріться за кілька справ відразу і не намагайтеся провести глобальну ревізію

У розборі речей в жодному разі не можна застосовувати багатозадачність або в перший же день експерименту проводити генеральну ревізію речей. По-перше, це фруструє і може спровокувати вас опустити руки на середині завдання через втому. По-друге, через бажання якнайшвидше завершити хоч якось розпочате, є ризик викинути потрібні та корисні речі. Визначте для себе, з чого варто почати, яка зона більше потребує прибирання зараз. Приділяйте розбору речей той час, який встановили. Не беріться відразу за кілька зон: краще починати з якоїсь однієї і визначити кілька днів, і тільки потім приступати до наступної.

9 порад як привести квартиру до ладу

5. Не всі предмети можна викинути

При збиранні необхідно створити дві групи речей: ті, які взагалі нікуди не годяться, і ті, які можуть принести користь. До останньої групи можна віднести одяг, який ще можна носити, техніку, що працює, м’які іграшки. Зібравши їх, можна віднести їх до благодійної організації чи віддати нужденним. Так ви не тільки розберете старий мотлох, але й допоможете людям.

9 порад як привести квартиру до ладу

6. Дійте маленькими кроками

Якщо немає часу і сил на розбір мотлоху, не хвилюйтеся. Приділяючи розхламленню по п’ять хвилин на день, можна дійти гарного результату. Пам’ятайте, що будь-яка велика справа починається з малого. Та й за ці п’ять-десять хвилин ви не втратите інтерес до процесу і з легкістю до нього повертатиметеся щодня. Не потрібно приступати до аналізу, якщо ви розумієте, що не встигнете виконати завдання за відведений час.

9 порад як привести квартиру до ладу

7. Підготуйте коробки для непотрібних речей та тримайте атрибутику для прибирання під рукою

Не всі предмети відразу вирушать у сміття. Тому позначте їм місце. Купуйте або знайдіть коробки для них і складайте в них речі. У міру їхнього наповнення віднесіть їх у благодійний центр чи дитячий будинок. Якщо є сумніви щодо тієї чи іншої речі, відведіть спеціальну коробку та розберіть їх пізніше. Не забудьте запастися сміттєвими пакетами та ганчірками для збирання. Це знадобиться навіть незалежно від того, яку зону приступаєте.

9 порад як привести квартиру до ладу

8. Перетворіть прибирання на розвагу

Періодично інтерес до процесу втрачається. Щоб під час розхламлення було не нудно, увімкніть улюблену музику або покличте найкращу подругу. Друг допоможе у розборі речей і розвіє нудьгу. Та й чужий погляд допоможе забратися максимально ефективніше. Також можна знайти однодумців в інтернеті та ділитися з ними досягненнями або відкрити блог, в якому розповідатимете про результати.

9 порад як привести квартиру до ладу

9. Під час збирання розподіляйте речі на свої місця

Поки розбираєте мотлох, можете подумати, як ще можна укомплектувати та зручно скласти речі. Кожна категорія повинна мати своє місце. Купуйте гарні коробки або контейнери для зберігання. Приправи та спеції можна зберігати у спеціальних тарах для зберігання продуктів. Ви можете креативно оформити полиці з речами та предметами.

9 порад як привести квартиру до ладу

Наприкінці експерименту не забувайте щодня підтримувати порядок. Приділяйте збиранню 15-20 хвилин на день і завжди кладіть речі на своє місце. Таким чином можна підтримувати чистоту, комфорт та затишок у будинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:10 Середня оцінка: 4,60 із 5)
9 порад як привести квартиру до ладу Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *