Керамічна плитка
Один із найпопулярніших видів облицювання інтер’єру – це керамічна плитка. Маючи привабливі переваги естетики та функціональності оздоблювальної плитки, кераміка ще демократична за вартістю. Асортимент форм, колірних рішень кераміки та форм неймовірно різноманітний. Можна бути впевненим, що пропозиції сучасних магазинів щодо реалізації керамічної плитки, здатні задовольнити потреби навіть найвибагливіших і найскептичніших покупців з різними фінансовими можливостями, стилістичними та кольоровими уподобаннями. Традиційно керамічна плитка використовувалася більше з функціональних міркувань у місцях із підвищеною вологістю – ванна кімната, басейни; та місцях з активною прохідністю — облицювання сходових маршів, вітальні.
У зв’язку з активним попитом дизайнерів збільшилася і кількість пропозицій. У сучасних інтер’єрах дуже актуальна рельєфна плитка великих розмірів для облицювання акцентної стіни, тоді як інші поверхні виконані в спокійніших відтінках і благородних матеріалів. Керамічну плитку «котто» цегляного кольору виготовляють з червоної глини і часто не використовують глазурування. Діапазон складних теракотових відтінків, привносить в інтер’єр кімнати нотку самобутності, натуральності та оригінальності. Особливо дизайнерам з Європи сподобалася плитка «котто» завдяки своєму природному кольору та благородній теплоті.
Мозаїка в інтер’єрі
Маючи всі позитивні властивості керамічної плитки, мозаїка правильно служить оздоблювальним матеріалом безпосередньо для складних поверхонь, без яких часом не обійтися у ванній. Наприклад, мозаїкою рекомендовано облицьовувати вбудовану раковину або акрилову ванну, виконати обробку ніші з полицями або арки, здійснити обрамлення дзеркала або стільниці під раковину.
Керамограніт в інтер’єрі
Керамограніт, що має всі завидні переваги кераміки, посилений до того ж якостями довговічності, зносостійкості та морозостійкості. Керамограніт здатний витримувати великі навантаження, падіння вагомих предметів та різні механічні впливи. Найчастіше, він випускається як плитка для підлоги в малому або більшому ступені з шорсткості поверхні для запобігання ковзання. Поруч із підлогової є моделі безпосередньо для облицювання стін.
Під час виробництва керамограніту використовується сировина, яка своїм складом близька до того, що застосовується для створення порцеляни, але зовні звичайно такі вироби все ж таки нагадують камінь. Зазначимо, що керамограніт має найменше водопоглинання серед своїх керамобратів. Він входить до найвищої групи за стійкістю до стирання та агресивних середовищ, демонструючи свої якості як у приміщенні, так і на вулиці.
Класичний не глазурований керамограніт має зернисту структуру по всій товщині плитки, як і у природного каменю, але відрізняється від останнього тим, що позбавлений небажаних дрібних заглиблень і пір. У результаті виходить структура, яка не схильна до тріскання. Через значну однорідність і щільність, ніж у натурального каменю, керамограніт випереджає його за кількома технологічними характеристиками, наприклад за стійкістю до температурних режимів. Глазурований керамограніт має дуже високі технічні показники, і завдяки глазурі, за допомогою якої отримують численні забарвлення поверхні, керамограніт має великий спектр багатогранної колірної палітри і геніальної можливістю нанесення принта. На сьогоднішній момент став популярним принт «під ламінат», великі плашки із зображенням, що імітує різні породи дерева, в натуральному вигляді або в вибіленій варіації, залежно від стилю приміщення.
Скляна плитка в інтер’єрі
Елементи ванної кімнати, облицьовані скляною плиткою, мають унікальний і красивий зовнішній вигляд. Але скляне оздоблення надає певної холодності обстановці у ванній. Подібне оздоблення організовується у вигляді тонованого скла, але зустрічаються варіанти із зображенням різних тематик, так званим фотодруком. Виробники із задоволенням готові здійснити будь-які ваші побажання за відповідну винагороду. Зазначимо, що скляна плитка може бути гладкою, і фактурною. Але за фактурною поверхнею дещо складніше стежити, а візуальний ефект значно переважує дрібні незручності у використанні.
Плитка з натурального каменю
Граніт, мармур, рідше базальт є сировиною для виготовлення плитки з натурального каменю. З огляду на дуже підвищену вартість природного матеріалу (переважно мармуру), виробники сучасної кераміки для обробки різних кімнат пропонують величезний асортимент штучної імітації натурального каменю. Зовні неймовірно складно відрізнити штучний продукт від природного, але відмінності ґрунтуються на технологічних характеристиках.
Штучний матеріал перед натуральним має одну вагому перевагу (не враховуючи до уваги вартість) – він значно легший і зручний при монтажі.
Як вибрати розмір плитки для ванної кімнати
Визначившись із видом плитки, вам необхідно звернути увагу на габарити самих плашок. Це буде залежати безпосередньо від площі, складності геометрії поверхонь і форми кімнати, де відбуватиметься оздоблення. Коли підібраний матеріал відповідає розмірам та архітектурним особливостям ванної кімнати, то відходів буде значно менше на стільки, на скільки фінансових витрат. Правильно підібраний розмір плитки допомагає скоротити кількість швів, і буде сомаштабний кімнаті, що дуже важливо для візуального сприйняття.
Зараз більшої популярності набуває застосування кераміки великого розміру, адже чим більше розмір плиток, тим менше швів, що сприяє швидкому монтажу, але цей підхід доречний далеко не у всіх інтер’єрах. Якщо поверхні вашої кімнати мають багато вигинів, колон або ніші, то в цьому випадку підійде плитка невеликого розміру або мозаїка. Зараз для облицювання поверхонь стіни дизайнери почали використовувати активно керамограніт, який раніше був призначений виключно для підлоги.
Для оригінальності інтер’єру ванної, а так само для суттєвої економії бюджету, поширено використовувати різні варіації плитки, комбінуючи їх і по палітрі кольорів, і по найбільш відповідним для певної поверхні розмірам плитки.
Клінкерна плитка в інтер’єрі
Клінкерна плитка в основі своїй використовується для облицювання вуличних душових, громадських та приватних басейнів. Екструзія, завдяки якій створюється клінкер, дає змогу надавати вироби складної геометрії. Тому виробники найчастіше пропонують повні набори з облицювання нестандартних поверхонь ніш, куточків, отворів для кранів та інших атрибутів для процедур у ванній.
Маючи в своєму розпорядженні плитку вертикальним чином, ви домагаєтеся зорового збільшення висоти стелі вашої кімнати. При горизонтальному розташуванні візуально збільшується загальна площа ванної кімнати.
Колірна гама ванної
Найскладніший вибір, зумовлений неймовірно багатим асортиментом оздоблювального матеріалу – це вибір кольорової гами. Тут все залежить від особистих побажань та габаритів вашої ванної кімнати. Відомо, що світла гама сприяє зоровому збільшенню простору (у багатьох стандартних квартирах це питання дуже актуальне).
Багато господині побоюються виконувати облицювання ванною в білих тонах, побоюючись збільшення часу, витрачене на очищення поверхонь. Безпосередньо на практиці, виявляється, що головна перешкода блиску та свіжій чистоті керамічного облицювання – світлий наліт, залишений краплями води. А ось на світлій поверхні він практично невидний, чого явно не скажеш про темні тони оздоблювального матеріалу.
Для любителів сміливих яскравих відтінків виробники кераміки та мозаїки демонструють великий вибір яскравих, насичених кольорових зразків. Але зважуючись на сміливий крок з обробки ванної в бажаний червоний колір, уявіть, що в цій червоній кімнаті вам довгий час доведеться приймати ванну (подібний ремонт створюється, як кажуть на століття). Можливо, ви обмежитеся лише однією яскравою стіною, обраною як акцентуючий елемент. Або зможете використовувати яскравий колір, що полюбився, як візерунок бордюру, для виділення значущих сегментів кімнати. Можна підкреслити обрамлення дзеркала яскравим оформленням. Також можна підкреслити форму ванни або фасад раковини або викласти декоративне керамічне панно на стіні.
До обробки керамічною плиткою із зображенням чи орнаментом, варто підходити уважно. Облицювання всіх чотирьох стін ванної кімнати за допомогою кераміки зі строкатим візерунком може призвести не просто до візуального зменшення габаритів приміщення ванни, а й психологічно неспокійного перебування. Знову ж таки, рекомендується використовувати строкатий, яскравий візерунок як елементи, що акцентують, дозовано і локально.
Демонстрування акцентної стіни у вигляді панно з орнаментом у східному стилі, збагатить різноманітність кольорів у кімнаті, і зробить його найбільш індивідуальним, персоналізованим, не звичайним. Нотку середземноморського стилю вашої ванни допоможе виразити окантування плиткою з активним синім орнаментом, яскраве панно на стіні або зображення на підлозі, викладене завдяки кераміці з хитромудрим орнаментом такої колекції, як MAINZU.