Кухонний гарнітур для маленької кухні (60 фото): види, планування, як вибрати
Багато людей помилково думають, що затишною може бути велика кухня. Насправді навіть малогабаритний простір можна оформити у просторе, комфортне та функціональне приміщення. Для правильної організації маленької кухні достатньо знати основні правила вибору гарнітури. Це допоможе візуально розширити квадратні метри, красиво розставити акценти, виділити робочу зону, а також підкреслити індивідуальні особливості кімнати. Наша стаття допоможе вам визначитися із вибором потрібного гарнітуру для маленького кухонного простору.
Планування гарнітура для маленької кухні
Перед тим, як приступити до вибору декоративних виробів, м’яких куточків та інших елементів для кухні, варто ознайомитися з основними видами планування. Найбільш вдалими варіантами для невеликої площі вважаються кутова та однорядна конструкція. Кожна з них легко вписується в маленький простір, залишаючи досить вільне місце для обідньої зони.
Кутове планування
Такий вид розміщення гарнітура поділяється на Г-подібне та П-подібне. Перший варіант підійде для будь-якого приміщення, незалежно від форми меблів, довжини чи площі кімнати. Це універсальний, компактний та раціональний вигляд маленької кухні. П-подібне розміщення включає перпендикулярне розміщення стін і меблів вздовж них. Дизайн виглядає лаконічно та стильно, але більш оптимально впишеться у невелику кухню середніх розмірів, ніж у мінімалістичний варіант. До переваг кутового планування можна віднести функціональне використання кута, зонування кухні на робочу та обідню зону, можливість вмонтування різних шафок (з закритими або відкритими полицями), естетичний зовнішній вигляд.
Однорядне планування
Її часто називають лінійними або прямими, тому що корпусні меблі розташовуються саме в такому порядку. Просте розміщення максимально оптимізує та заощаджує місце для обідньої частини кухні. Зовнішньо простір виглядає більш плоским і простим у порівнянні з кутовим варіантом. Ціна на однорядне планування на порядок нижча. Відсутність острівців дозволяє розміщувати меблі різних видів і форм. Також варто відзначити той важливий факт, що такий вид кухні впишеться в будь-яке стильове рішення від класичного дизайну до сучасного модерну.
Які фасади підійдуть для маленької кухні
Щоб невелика кухня перетворилася на затишний теплий куточок, потрібно знати все не тільки про правильне планування та види меблів, але й про варіанти фасадів, які найкраще прикрасять малогабаритну кімнату. Наприклад, декоративне фрезерування здатне трохи перевантажити кухню, роблячи її ще більш мініатюрною, а от гладка матова поверхня підкреслить загальний дизайн, не звужуючи його візуально.
Одним з найкращих варіантів для невеликої кухні фахівці вважають гарнітури з фасадами з матеріалу МДФ, який може комбінуватися з емаллю, акрилом або пластиком. Подібне покриття дає гарний глянсовий блиск, а також вміло приховує дрібні плями, сліди пальців та краплі води.
Хорошою альтернативою фасадам МДФ можуть стати гарнітури ДСП із плівковою поверхнею. Вони можуть бути як максимально глянсовими, так і матовішими. Славляться своєю міцністю, довговічністю, лояльною ціною, а також достатком естетики у вигляді імітації під метал, дерево, камінь.
Добре в маленькій кухні буде виглядати і скляний фасад. Єдиний недолік — це те, що такий прийом краще використовувати не для всіх робочих шафок, а тільки для тих, які будуть розташовані для декорування кухні (через відкритість вмісту).
Поради щодо оптимізації маленького простору
Якщо ви дотримуватиметеся невеликих перевірених правил щодо раціонального використання кожного квадратного метра – тоді ви створите кухню вашої мрії, яку не можна буде назвати ніяк інакше, окрім як «затишна». Ми розповімо вам про головні поради щодо оптимізації малогабаритного кухонного простору:
1. Складіть детальний план розміщення не тільки гарнітура, а й декоративних елементів, щоб заздалегідь знати, як виглядатиме та чи інша річ в інтер’єрі, чи не буде вона захаращувати простір і чи впишеться в загальний дизайн інтер’єру.
2. Подумайте про використання відкритих полиць. За рахунок простої конструкції простір здаватиметься легшим та просторішим, ніж насправді.
3. Використовуйте підйомні конструкції та розсувні стулки.
4. Відмовтеся від меблів незвичайних опуклих форм. Для оптимізації маленької кухні краще використовувати стандартні класичні вироби.
5. Скажіть «ні» достатку декоративних елементів. Вони не лише привернуть до себе зайву увагу, а й візуально зменшать площу. Найкраще зупинитися на кількох речах, які можуть одночасно виконувати функціональну та естетичну роль. Наприклад, цікаві контейнери, вази для фруктів чи посуд ручної роботи.
6. Замість звичайного громіздкого столу можете використовувати викочування або розсувну конструкцію.
7. Навісні шафки будуть виглядати дуже органічно на тлі інших компактних меблів.
8. Намагайтеся слідувати лаконічності в розстановці меблів, її формах та конструкції.
9. Не відходьте від загального стильового спрямування. Підкреслити його можна правильним виглядом гарнітуру, декількома декоративними елементами чи текстильними виробами.
10. Для максимальної раціоналізації простору вмонтуйте мийку у кутовому гарнітурі. Вона значно заощадить робочий простір і задіє вільний кут.
11. Зверніть свій погляд на нейтральні відтінки підлогового та настінного покриття. Строкаті тони здатні візуально «звузити» кухню, що дуже небажано в нашому випадку.
12. Освітлення найкраще вибирати вмонтоване та багатофункціональне. Маленькі яскраві світлодіоди будуть виглядати на маленькій кухні набагато гармонійніше, ніж великі торшери та велика люстра.
Гарнітур для маленької кухні.
Колекція фото, яку ми зібрали для вас, допоможе заглибитися в тему оптимізації маленького простору, наочно покаже варіанти планувань, фасадів та гарнітур в інтер’єрі різних кухонь. Приємного перегляду!