Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Аксесуари для інтер’єру — правила, секрети та кілька надихаючих ідей


Робота з аксесуарами для інтер'єру: правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Аксесуари завжди були невід’ємними супутниками будь-якого інтер’єру, адже тільки вони здатні вдихнути індивідуальність і життя в декор будинку, додати той самий настрій домашнього затишку, який ми прагнемо створити. Коли навіть найменші деталі в інтер’єрі підібрані правильно, вони можуть розповісти багато про власника будинку, про його звички, смаки, подорожі, про темперамент і навіть про особисте життя. Незважаючи на очевидні переваги використання аксесуарів, багато хто боїться виявити у цьому питанні фантазію та особистий смак, побоюються, чи не буде занадто багато деталей, і чи зможуть різні предмети ужитися разом. За великим рахунком, ці страхи марні, достатньо лише одного разу зрозуміти кілька основних принципів роботи з декоративними елементами, решта – справа вашого смаку.

Якщо вам потрібна допомога професіоналів у дизайні інтер’єру чи декоруванні вашої квартири, будинку, офісу, бару чи ресторану, то наша студія готова запропонувати вам свої послуги. Зателефонуйте нам прямо зараз за номером +7 (812) 406-95-14 або скористайтеся формою зворотного зв’язку.

Про це мало хто замислюється, але найбільшу індивідуальність і унікальність мають найпростіші, непомітні на перший погляд предмети. Це ті дрібниці, які оточують нас у повсякденному житті і які рідко хто розглядає як декор для дому. Так, наприклад, якщо ви звернете увагу на вміст вашого горища, комори або саду, ви зможете знайти чимало придатних для декорування предметів. Найчастіше прості камінці, мушлі, колись давно привезені з моря, або звичайні соснові шишки не такі цікаві самі по собі, але будуть дуже виграшно і стильно виглядати в гарній вазі або чаші.

Ще краще працюють милі дрібниці, привезені з подорожей і безпосередньо пов’язані з приємними спогадами. Тому, коли наступного разу ви відправитеся в далекі країни, обов’язково відвідайте антикварні магазини, блошині ринки та ремісничі майстерні, тоді додому ви, напевно, повернетеся з частинкою іншої культури та новим стильним декором для дому.

Мабуть, основне правило при роботі з аксесуарами можна сформулювати таким чином: якщо якась річ мила вашому серцю і тішить око, вона безперечно має право існувати в інтер’єрі вашого будинку. А щоб краще зрозуміти, як правильно «подружити» різноманітні деталі для дому, подивіться на кілька ідей, що надихають, нижче.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Уникайте повної симетрії.

Тільки уявіть, як нудно виглядала б панель цього каміна, якби на кожному краю розмістилися однакові свічники та інші предмети були б розставлені у суворій симетричності. Набагато сучасніше і приємніше виглядають групи об’єктів, як хаотично розміщені на поверхні. Фоторамки теж не варто виставляти рівно одна до одної, натомість нехай деякі з них частково перекриватимуть інші.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Намагайтеся не виставляти аксесуари поодинці у різних частинах будинку.

Об’єднуйте предмети в групи, ґрунтуючись на схожій колірній гамі, текстурі чи стилістиці. Це правило не стосується аксесуарів, які спочатку об’єднані у групу і саме так мають бути виставлені. У разі їх можна розставити, наприклад, за висотою – від меншого предмета до більшого. Якщо декоративні деталі зовсім малі, їх можна помістити на гарний піднос або в широку вазу, якщо дуже низькі — поставте їх на стопку книг або відповідну коробку.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Перетворіть домашню бібліотеку на декоративний об’єкт.

Навіть якщо ви вважаєте за краще обходитися виключно електронними книгами, розгляньте варіант появи у вас у вітальні справжньої домашньої бібліотеки. Книги можна купити на розпродажі або вуличному ярмарку, вони обійдуться в дуже невелику суму, зате мало що здатне привнести в будинок такий затишок і тепло, як стильний стелаж з виставками, що гарно розставлені в ньому.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Визначте основний акцент.

Високі свічки на цьому кавовому столику є центром композиції, і вже довкола них будується група інших декоративних елементів. Невеликі предмети зібрані на таці, що виглядає доречно та акуратно, а чаша з яблуками, яка буквально замінює вазу з живими квітами, надає свіжості та яскравості.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Приділіть увагу масштабу.

Елементи декору, зібрані разом, не повинні бути надто великими або надто маленькими для тієї поверхні, на якій вони з’явилися. Також не намагайтеся заповнити всю площу столика або полиці – обов’язково має залишитися простір, де око відпочиватиме.

Погляньте, наскільки точно вивірена поєднання предметів на цьому кавовому столику: всі вони мають приблизно однакові габарити, корал навіть розмістили на стопці книг, щоб разом вони відповідали заданій висоті. Зверніть увагу, що колір книжкових обкладинок повністю попадає в колірну гаму кімнати, одна з них навіть повторює відтінок чохла подушки на дивані.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Сміливо поєднуйте в групи предмети, що мають схожу стилістику.

Як такий фактор, що об’єднує, можуть виступити загальна колірна гама, текстура або матеріал. У цьому випадку фігурка, череп, ящик і чаша добре працюють разом саме тому, що у них загальна колірна гама, а також стиль, зокрема відсилання до давнини. Розташований на столику черепаший панцир, доповнює картину.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Не ховайте свою колекцію у шафі!

Гордо розміщуйте свою колекцію чогось на полицях або, якщо це можливо, прямо на стіні. Якщо зібрані предмети дуже тендітні або коштують чималих грошей, мабуть, краще все ж таки зберігати їх у спеціальній прозорій шафці, але в будь-яких інших випадках цих самих шафок краще уникати — найчастіше вони виглядають дуже старомодно, а, крім того, створюють відчуття присутності на виставці, а не вдома. Будь-яка колекція завжди виглядає приголомшливо, зібрані разом схожі предмети набувають особливого шарму, який не притаманний будь-якому з них окремо. Якщо у вас ще немає власної колекції, можете почати з простих і незвичайних предметів, наприклад, з солом’яних капелюхів.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Будь-які предмети виглядатимуть цікаво та стильно, якщо зібрати з них досить велику групу.

Якщо у вас поки що зовсім небагато дійсно цікавих і стильних дрібниць, не бійтеся розбавити їх не такими дорогими яскравими екземплярами, головне, щоб вони підтримували загальну стилістику. Коли у вас з’явиться можливість, ви легко заміните «слабкі ланки» колекції зразками, що стоять.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Повторіть колір інтер’єру в аксесуарах.

Якщо в колірній гамі інтер’єру кімнати є домінантний колір, сміливо повторюйте його в декількох деталях, це допоможе створити закінчену композицію. У цьому випадку помаранчевий колір на стінах підтриманий схожим відтінком вази, коралів і навіть декоративних гілочок. До речі, корали не просто лежать на столику, вони поміщені у вазу на ніжці, і тільки така подача допомагає показати їх у виграшному світлі.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Не бійтеся сміливих рішень.

Ось ще один приклад, що показує, як яскраво і неординарно можуть виглядати найпростіші речі. Від скляних вази, наповнених найзвичайнішими предметами, просто неможливо відвести погляд, вони надають всьому інтер’єру неповторний дух і точно не дозволять вашим гостям занудьгувати.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Завжди прагнете знайти баланс.

Інтер’єр на цьому фото виконаний відомим дизайнером і тут наочно простежується закон постійного пошуку балансу. Скульптура на столику візуально врівноважує досить велику лампу, розташовану на іншому кінці стільниці. Група фотографій та невеликих картин прагне «наздогнати» висоту великої картини праворуч, а разом твори мистецтва заповнюють стіну таким чином, що стеля вже не видається занадто високою.

Аксесуари для інтер'єру - правила, секрети та кілька надихаючих ідей

Сміливо фантазуйте.

Коли цілком практичний предмет стає декоративним елементом або навіть арт-об’єктом, це завжди виглядає сміливо і неординарно. Тут, наприклад, старі ваги стали невід’ємною частиною інтер’єру, але як такий об’єкт деякі люди використовують вінтажні мікроскопи, красиві ножиці або навіть розбризкувачі для саду. Єдине, що може обмежувати вас – це ваша фантазія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *