чотири найпопулярніші стилі для його вдалого оформлення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

чотири найпопулярніші стилі для його вдалого оформлення





В якому дизайні оформити сучасну кухню?  Кантрі, прованс, хай-тек чи мінімалізм?

Сучасна кухня вже давно перестала бути простором, призначеним винятково для приготування їжі. Дедалі більшу роль люди надають естетичній складовій цього приміщення. Тому сьогодні багато уваги приділяється вибору стилю для оформлення кухонного інтер’єру. Відповідно до актуальних модних тенденцій дизайнери рекомендують віддавати перевагу класиці, хай-теку, мінімалізму або провансу. Ці чотири стилі для оформлення кухонного простору на піку популярності, і за рахунок своєї багатоликості вони дозволяють задовольнити побажання людей з різними уподобаннями та фінансовими можливостями.

Дизайн кухні у класичному стилі – завжди вдале рішення

Дизайн кухні у класичному стилі – завжди вдале рішення

Головною відмінністю кухні в класичному стилі є її органічність. Кожна деталь у цьому просторі знаходиться на своєму місці, має чітке функціональне призначення, і при цьому вносить свою «родзинку» до загальної естетики «картинки».

До характерних рис такого інтер’єру варто віднести:

  • наявність фасадів із натуральних матеріалів (або їх якісна імітація);
  • спокійна палітра кольорів;
  • різноманітність декоративних елементів.

Левову частку класичного кухонного інтер’єру складає меблі. Перевагу варто віддавати містким гарнітурам, за красивими фасадами яких вдасться приховати усі численні атрибути для приготування та сервірування столу. Найкраще в такий простір вписуються меблі в оливковому, бежевому, кремовому або блакитному відтінку.

Фішкою її дизайну вважаються ручки, оброблені під бронзу або мідь. Всі деталі класичного кухонного інтер’єру повинні перегукуватися між собою кольором або декором, тому рекомендується з особливою увагою ставитись до вибору текстилю та оздоблювальних матеріалів.

Кантрі чи прованс – якому стилю віддати перевагу?

Кантрі чи прованс – якому стилю віддати перевагу?

Подивившись на один кухонний інтер’єр, хтось визначить його до провансу, інша людина – кантрі. Між собою ці стилі справді багато в чому схожі, але є і відзнаки. Кантрі тяжіє до всього природного, функціонального, в ньому неприпустимими є химерність та яскравість. Масивна, добротна меблі для кухні в тому стилі повинна містити мінімум декоративних елементів, пріоритетними для неї вважаються «теплі» тони – бежевий, пісочний, світло-коричневий і т. д. , смужка, горошок. Найчастіше стиль кантрі застосовують для кухонних просторів на дачах і заміських будинках, але цілком органічно він може вписатися і в стандартну квартиру.

Стиль прованс в кухонний простір покликаний привнести витонченість, простоту та легкість. Важлива деталь – такий інтер’єр обов’язково має на увазі наявність яскравого, природного освітлення.

Для створення затишної атмосфери справжнього французького провансу підійдуть:

  • витончені меблеві гарнітури на ніжках;
  • стінки, вкриті фарбою чи побілкою;
  • текстиль із вишивкою або орнаментами;
  • фарфорові чи керамічні статуетки, панно, вази тощо.

Найбільш доцільними для оформлення кухні в стилі прованс вважаються стримані, але витончені відтінки — слонова кістка, лавандовий, морська хвиля, молочний. Живі квіти в інтер’єр потрібно додавати за будь-якої зручної можливості.

Хай-тек та мінімалізм для кухонного інтер’єру – відмінні риси

Хай-тек та мінімалізм для кухонного інтер'єру – відмінні риси

Ці два стилі в оформленні кухонних інтер’єрів почали використовувати відносно недавно, і їх сміливо можна назвати даниною сучасній моді. Хай-тек — абсолютна асоціація з передовими, максимально інноваційними технологіями. Цей стиль тяжіє до простих, лаконічних форм, панорамного освітлення. «Улюблені» матеріали кухонного інтер’єру — пластик, скло, метал. Щодо вибору кольору для приміщення відзначається цікава тенденція: меблі, стіни, оздоблення – все може бути витримане в ідентичному пастельному відтінку. Із зонуванням кухні при цьому не виникне жодних проблем, оскільки його повною мірою забезпечать численні галогенні та світлодіодні лампи, розташовані на різних рівнях.

Батьківщиною мінімалізму називають США, відмінними рисами стилю є строгість, чіткість ліній, повна відмова від декору, раціональність. В оформленні кухонного простору повинні превалювати «холодні» матеріали або їхня якісна імітація – бетон, метал, скло, пластик, камінь. Особливу увагу дизайнери рекомендують приділяти меблювання кухні в стилі мінімалізму. Найбільш доречно у ньому виглядають модульні, місткі гарнітури з глухими фасадами. Вони повинні приховувати не лише всю кухонну атрибутику, а й максимальну кількість побутової техніки. Мінімалізм покликаний створити реалістичну ілюзію безмежного простору, не обтяженого банальними предметами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *