Кухня в брежнєвці – гід з дизайну, 30 фото та 6 варіантів перепланування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня в брежнєвці – гід з дизайну, 30 фото та 6 варіантів перепланування



Кухні в брежнівках сильно відстають від сучасних стандартів — вони дуже маленькі (6-8 кв. м), мають криві стіни, старі комунікації та особливості типу газової колонки. Втім, є й переваги – вищі в порівнянні з хрущовками стелі (найчастіше 2,7 м) та товсті зовнішні стіни. У цьому матеріалі ми розповімо, як модернізувати кухню з такими даними та перетворити її на супер-функціональний та сучасний простір.

Особливості ремонту

Якщо кухня знаходиться в занедбаному стані і в будинку не проводився капремонт, доведеться ґрунтовно попрацювати над зміною: труб водопостачання та каналізації, електропроводки, радіатора, газової колонки, вікон, дверей і, що найскладніше, підлоги.

  • Справа в тому, що підлога в брежнєвці є конструкцією з лагів і настилу, порожнечі якої наповнювали піском і часто сміттям. За минулі десятиліття вся «начинка» підпілля прогнила, зацвіла і напевно почала випромінювати неприємний запах. При капітальному ремонті кухні підлогу слід розкрити, видалити все сміття та пісок, потім встановити нову підлогу з керамзитобетонної стяжки або лагів-брусів з настилом з фанери.

Що ще потрібно знати, починаючи ремонт кухні в брежнєвці?

  • Майте на увазі, що самостійно рухати та виносити газову плиту можна тільки за наявності гнучкого підведення або гнучкого гумового армованого шланга.
  • Стіни у брежнівках найчастіше мають дуже великі перепади, які не так просто виправити. Вирівнюючи стіни, постарайтеся не захоплюватися та знайти золоту середину. А якщо ні, то товстий шар штукатурки «з’їсть» дорогоцінні сантиметри, яких часом критично не вистачає при проектуванні меблів. Для того, щоб перекоси були менш помітними, використовуйте текстурні або принтовані шпалери.
  • При заміні водопровідних труб можна встановити лічильник і фільтри грубої очистки.
  • Змінюючи старі дерев’яні вікна на газифікованій кухні (особливо з газовою колонкою) на склопакети, підберіть конструкцію з мікропровітрюванням.

Про перепланування

Маленькі кухні дзвонів можна модернізувати і хоча б візуально збільшити шляхом проведення перепланування. Ось 6 основних планувальних рішень, які можна реалізувати в залежності від особливостей квартири:

Варіант 1. Повне об’єднання кухні з вітальнею. Кухня-вітальня гарна тим, що створює чудові умови для сімейного спілкування та дозволяє винести столову зону за межі кухні. На жаль, цей варіант перепланування можливий лише в тих будинках, де стіна між кухнею та вітальнею не є несучою та кухня при цьому не газифікована.

  • Втім, за наявності газу поєднати кухню з вітальнею можна, якщо встановити між ними розсувні (див. фото нижче) або розкладні двері. Таким чином, щоб створити об’єднаний простір, вам знадобиться лише прибрати двері в пенал або зібрати її гармошкою.

Варіант 2. Часткове поєднання кухні з вітальнею. Часто в брежнєвських будинках кухню та вітальню ділить перегородка з балкою, що несе, і виступом з вентканалом. В цьому випадку стіну можна знести лише частково, залишивши балку та частину перегородки з вентканалом. У результаті вийде портал (його можна переробити в арку), за рахунок якого кухня візуально здаватиметься просторішою і світлішою. Однак, якщо кухня газифікована, то в отвір доведеться встановити двері, наприклад, розкладні або розсувні.

Варіант 3. Влаштування отвору в несучій стіні між вітальнею та кухнею. Теоретично в стіні, що несе, між кухнею і кімнатою можна встановити проріз з посиленням швелерами (при цьому проріз між кухнею і коридором закладається). Таке планувальне рішення дозволяє винести стіл у вітальню, а на кухні облаштувати більш місткий робочий простір.

  • Щоб зробити отвір у несучій стіні, потрібно попередньо проконсультуватися з проектною організацією та отримати узгодження.

дверний отвір на кухні

Варіант 4. Збільшення кухні за рахунок вітальні (з перенесенням перегородки). Це планувальне рішення можна узаконити тільки якщо квартира знаходиться на першому поверсі або на другому поверсі, але над нежитловим приміщенням, наприклад, над магазином або офісом.

Варіант 5. Створення ніші для холодильника за рахунок коридору. У брежнівках це можливо при об’єднанні санвузла та перенесенні входу на кухню на перегородку, суміжну з вітальнею. Таким чином вітальня стає прохідною.

Варіант 6. Приєднання лоджії. Якщо кухня має вихід на лоджію, теоретично її можна приєднати до кухні як, наприклад, у цьому дизайн-проекті кухні у брежнєвці серії «Вежа Вулиха».

Зрозуміло, будь-яке перепланування квартири необхідно узгоджувати із житловими інстанціями. При цьому пам’ятайте, що в ній у жодному разі не можна:

  • Зносити несучі стіни та балки;
  • Торкатися вентиляційного каналу в несучій стіні;
  • Позбавлятися дверей за наявності газової плити та/або колонки (зате можна змінювати розстібні двері на розсувні або розкладні);
  • Збільшувати кухню за рахунок ванної та санвузла.

Про вибір кухонного гарнітуру

Для більшості міні-кухонь у брежнівках підійде лінійний або Г-подібний кухонний гарнітур. Перший варіант – найкомпактніший, другий – більш місткий та зручний.

Якщо підняти вікно і вбудувати підвіконня в гарнітур, то вдасться спланувати ідеальний робочий простір. П-подібне. Правда, в цьому випадку обідню зону доведеться винести за межі кухні або влаштувати її у вигляді барної стійки на основі того ж вбудованого підвіконня.

Бажано, щоб техніка була, по-перше, максимально вбудована, а по-друге, зменшена і багатофункціональна. Так, наприклад, заощадити простір допоможуть: посудомийна машина шириною 45 см, холодильник шириною 55 см, плита з 2-3 конфорками та духовка-мікрохвильова піч.

Кухня з міні-технікою

До речі, вбудувати варто і газову колонку, наприклад, у фальш-шафу без верху та дна, з вільним проміжком до стін близько 15 см. Про інші способи вписати газову колонку в інтер’єр читайте в цій статті.

Підказки з проектування гарнітура

  • Щоб кутовий або П-подібний гарнітур були якомога менш громіздкими, їх боковини можна трохи завузити і залишити без навісних шаф. У звуженій боковині можна розмістити вузьку пральну машину або шафи для овочів/начиння.
  • Якщо в цоколь гарнітура вбудувати шухляди, а його верхівку укомплектувати додатковим ярусом, кухня стане більш місткої.
  • Кути Г- та П-подібного гарнітура в маленькій кухні потрібно задіяти на всі 100% — вбудувати висувні кошики, етажерки або каруселі. Так кутові тумби не матимуть «мертвих» зон.
  • Якщо модуль гарнітура, розташований біля дверного отвору, буде скошеним (див. фото нижче) або округлим, то вхід на кухню буде більш вільним та безпечним.

Кутова кухня зі скошеною тумбою

Дивіться також матеріал: Гід на вибір та планування кухонного гарнітура.

Про підбір обідньої групи

Для маленької кухні у брежнівці підійдуть лише невеликі столи та легкі компактні стільці.

  • Для 1-2 людей з мобільним способом життя варто вибрати міні-стіл 50х70 см (розкладний), барну стійку (наприклад, на основі підвіконня) або відкидний столик.

Барна стійка-підвіконня

Підвіконня-барна стійка

  • Для сім’ї з трьох і більше людей підійде квадратний або прямокутний стіл-трансформер, наприклад, з відкидними підлогами, як на фото нижче.

Кухня-вітальня

Що стосується стільців, то оптимальним вибором стануть складні стільці, прозорі пластикові стільці, табурети та/або лави із ящиками для зберігання.

Міні-стіл та складані стільці

Про вибір обробки

На критично маленькій площі значення має навіть те, як оформлені підлоги, стіни та стелі. Бажаєте візуально розсунути стіни? Покладіть на підлогу плитку або плашки ламінату/паркету по діагоналі, ялинкою або в розбіг. На вузькій кухні ламінат/паркетну дошку варто укласти поперек, а не вздовж приміщення.

Дизайн кухні 6,5 кв.  м

Змінити сприйняття маленької кухні допоможе і хитра обробка стін, наприклад, дзеркалами або фотошпалери з перспективним зображенням. Втім, якщо ви не впевнені у своєму почутті міри, варто вибрати найбезпрограшніше рішення – фарбування в один тон (світлий).

Про колірну гамму

Секрет успішного дизайну будь-якої міні-кухні простий – потрібно оформити більшу її частину якимось світлим, а найкраще білим кольором. А щоб уникнути подібності світлої кухні з лікарняною палатою, досить поєднувати один з одним «контрастні» текстури (скажімо, цегла з глянсовою плиткою) або доповнити інтер’єр невеликою кількістю кольорових акцентів.

  • До речі, світлі поверхні набагато практичніші за темні і навіть безладдя на такому тлі менше дратує око.

Біла маленька кухня

Про освітлення

Освітлення маленької кухні у брежнєвці має бути рівномірним – однією люстрою тут не обійтися. В ідеалі стельовий світильник варто доповнити (або замінити) точковими спотами або настінними бра.

  • Намагайтеся спланувати сценарій освітлення кухні ще на стадії ремонту, щоб була можливість сховати проводку.

Освітлення кухні

Про декор

Чим менше на невеликій кухні елементів, що дроблять простір, тим більш легкою, акуратною і просторою вона здається. Тому не варто захоплюватися прикрасою стін та полиць шафи, а дверцята холодильника дуже бажано залишити без магнітиків. Втім, зовсім без декору кухня здаватиметься нежитловою та незатишною. Ми рекомендуємо обмежитися парою настінних прикрас та годинами, живими рослинами та вазою для фруктів, симпатичним текстилем та цукерницею-цукровицею.

Декор кухні 6 кв.  м

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:31 Середня оцінка: 4,48 із 5)
Кухня в брежнєвці – гід з дизайну, 30 фото та 6 варіантів перепланування Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *