Меблі з цільного масиву дерева в інтер’єрі.
Що може бути природнішим і натуральнішим? Меблі, виготовлені з цього чудового природного матеріалу, здатні творити маленькі дива: очищати повітря вашого приміщення, створювати особливий, неповторний мікроклімат, радувати своїм оригінальним та унікальним візерунком, надійністю, затишком та прекрасним ароматом. Крім того, давно помічено, що дерев’яні меблі можуть навіть покращити настрій та здоров’я. Природне походження дерева говорить про його екологічність та, відповідно, безпеку для людей. Дерев’яні меблі, як і дизайн інтер’єрів, ділиться на стилі. Це сприяє ще більшій комбінації дерева з обстановкою та атмосферою кімнат.
Класичний стиль
У цьому стилі традиційно використовуються темні породи дерева, що часто прикрашаються різьбленням. Також характерна наявність безлічі орнаментів та різних деталей. Класичні меблі з дерева можна розділити на кілька видів: –
- колоніальний;
- вікторіанський;
- провінційний;
- неокласика.
Колоніальний вид меблів із дерева важко охарактеризувати одним чітким визначенням. Тому що з назви зрозуміло, що стиль зародився за часів середньовічної Англії, коли вона мала колонії на всіх континентах. Отже, різновид цього виду меблів у кожного колоніста був свій. Отже, у власника вілли цукрових і каучукових плантацій зародилися свої меблі, що з тих порід дерева, що його оточували. Колоністи Вест-Індії знамениті своїм низьким стільцем з відкидною спинкою та підлокітниками завитої форми. Взагалі, традиційні елементи інтер’єру колоністів – це стулчасті віконниці, масивні буфети та шафи, а також плетені вентилятори.
Вікторіанський вигляд
Меблі вікторіанського стилю сягають корінням до другої половини XIX століття, коли в Англії правила королева Вікторія. Саме тоді став зароджуватися сам вікторіанський стиль, тут панує розкіш, багатство оздоблення, змішаність кількох напрямків: готика, екзотика (китайський та індійський стилі) та рококо. Все це торкнулося меблів, особливо її кольору. Найчастіше це світло-коричнева гама та темна червоно-коричнева. Так як в даному стилі високо цінувалася респектабельність, надійність і демонстративність достатку та солідності, то меблі виготовлялися виключно з натуральної деревини та масиву дерева цінних порід. Як декор предметів меблів використовували позолоту, інкрустацію дорогоцінним камінням і металами і так далі.
Меблі провінційного вигляду
Тут йдеться про французьку стилі Прованс, Що являє собою легкість, наївність і відсутність яскравих і соковитих фарб. Ці меблі відрізняються спокійними постільними тонами та простими формами. Але, незважаючи на всю простоту, для виготовлення меблів у провінційному стилі Прованс часто використовують горіх, каштан, дуб, які є не найдешевшими матеріалами. Просто їх фактура та візерунок допомагають створити особливий та неповторний вигляд, який властивий даному стилю. У наш час можна взяти будь-які меблі з дорогих порід дерева і надати їй штучного вигляду старовини, простоти і навіть антикварності.
Взагалі цей стиль характерний своїм оновленим і актуальним поглядом на традиційну класику. Тут пропонуються раціональніші рішення, мінімалістський підхід, використання сучасних матеріалів, що додає витонченості та легкості традиційним класичним формам, але при цьому нічого не змінюється кардинально. Неокласичні меблі – це мінімалістські предмети, вони строгі, прості та функціональні. Ну і, звичайно, розкішні меблі з масиву дерева, часто білі. Все це перелічене вище і є класичні меблі, в різних варіаціях.
Меблі сучасного стилю
Для сучасних меблів використовуються різні породи та кольори дерева, тут спокійною можна застосувати будь-яку фантазію і досхочу поекспериментувати. Що дуже характерно для сучасних дерев’яних меблів, так це можливість прикрасити її металевими та пластиковими деталями. Для даного стилю важлива наявність простих та чітких ліній. Тут також є кілька напрямків: – модерн; — хай тек; — Мінімалізм.
Меблі в стилі Модерн
Оскільки слово «модерн» перекладається з англійської, як «сучасний», прийнято вважати, що це є визначенням даного стилю. Тобто передбачається відображення сучасних та останніх досягнень в промисловості. А насправді стиль Модерн – це напрям, який виник у другій половині XIX століття. Хоча цей стиль і відноситься до сучасного, але все ж таки він є частиною класики. Але в наш час з’явився сучасний Модерн, який несе в собі частину класичної доби, а й багато тенденцій сучасності. Меблі в стилі сучасного Модерну комфортні та розкішні. Відмінними рисами є поєднання функціональних деталей та декору, плавних ліній та чітких геометричних, різноманітних матеріалів, фактур та форм. Щодо кольору застосовується широка палітра сміливих відтінків та використання контрастів. Важливо організувати ефективний робочий простір. В наявності присутність сучасної побутової техніки.
Ця назва у перекладі з англійської мови – високі технології (hi-tech – скорочення від high technology). Цей стиль має значення художнього осмислення високих технологій. Тут яскраво виражена пропаганда естетики матеріалу. Саме тому меблі з масиву дерева в стилі ганьби-тік так чудово вписуються в сучасні інтер’єри. Вона красива, витончена та неповторна. Для цього напряму важливо ретельно продумувати форми та пропорції предметів меблів. Не вітаються прикраси, проте це компенсується природними якостями матеріалу: неповторний малюнок деревини, натуральні колірні переходи, контрасти і так далі. При всій своїй максимальній функціональності, дерев’яні меблі в стилі хай-тек мають як прості геометричні, так і екстравагантні і нетрадиційні форми.
Меблі в стилі Мінімалізм
Для цих меблів характерна лаконічність ліній та форм, а також відсутність різного декору. Найважливіше – це функціональність та раціоналізм конструкцій. Колірна палітра нейтральна, спокійна – пісочний, бежевий, коричневий, білий, чорний, теракотовий.
Оздоблення та прикраса дерев’яних меблів
На сьогоднішній день існує безліч варіантів обробки та декорування меблів з дерева, наприклад, шпон. Це деревний матеріал, який є тонкими (менше 3 або 4 мм) листами. Ці тонкі дерев’яні пластини наклеюються на поверхні дерев’яних меблів (а взагалі будь-якої іншої). Ще використовується інкрустація. Тобто, на поверхню меблів наклеюються будь-які різнокольорові фрагменти. На свій смак ви можете використовувати будь-які інші прикраси та варіанти оздоблення для своїх меблів. Головне, що залишиться незмінним – це якість та краса дерева.