Дизайн кухні в сталінці – 70 фото та 13 порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн кухні в сталінці – 70 фото та 13 порад



Кухні в «сталінках» вигідно відрізняються від типових тим, що мають:

  • Високі стелі (від 3 м);
  • Товсті цегляні стіни;
  • Часто правильну квадратну форму;
  • Несучі перегородки;
  • Великі вікна із широкими підвіконнями.

Проте є слабкі місця. Насамперед це: невелика площа кухні, зношені інженерні комунікації, дерев’яні перекриття, старі внутрішні конструкції та оздоблення. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як перетворити кухню на сталінку на сучасний, красивий і зручний простір за допомогою грамотного ремонту та ретельно спланованого дизайну.

13 порад дизайну та ремонту кухні у сталінці

Порада 1. Зробіть капітальний ремонт із заміною всіх інженерних комунікацій

Якщо в будинку не проводився капітальний ремонт, доведеться виконати його самостійно і без будь-яких компромісів. Головне, що потрібно зробити, це замінити всі труби, електропроводку, вентканали і ґрунтовно відремонтувати підлогу. Інші можливі завдання: заміна вікон, дверей, знесення та зведення стін, їх вирівнювання, ремонт стелі.

  • Дуже важливо довірити ремонт кухні в сталінці майстрам, які мають досвід роботи зі старими будинками.
  • Якщо у вашому будинку дерев’яні перекриття, то перед тим як приступати до влаштування нової підлоги, обов’язково потрібно провести експертизу основи. Його можуть виконувати лише будівельні організації з допуском СРО та які мають ліцензію на діяльність із збереження об’єктів культурної спадщини. Тільки отримавши висновок з розрахунком несучої здатності підлоги та вказівками щодо її реконструкції, можна приступати до ремонту.

Порада 2. Виберіть стиль, що відповідає духу будинку

На кухні в сталінці можна втілити будь-який класичний, так і сучасний стиль інтер’єру. Але особливо підійдуть ті напрямки, що відповідають духу та архітектурі будинку, адже саме вони є головною гідністю всіх «сталинок». На наш погляд, зберегти унікальність атмосфери допоможуть такі стилі:

  • Старомосковський;

Інтер'єр кухні у старомосковському стилі

  • Неокласичний;
Кухня в сталінці у неокласичному стилі

Неокласична кухня у колишній комунальній квартирі сталінського будинку

  • Мід-сенчурі (післявоєнний модернізм);
  • Радянський стиль;
  • Лофт чи індастріал.

Порада 3. Зробіть перепланування

Навіть у «номенклатурних» сталінках площа кухонь не велика (10-15 кв. м), що вже говорити про «рядові» з міні-кухнями метражем 7-9 кв. м. Кардинально змінити таке маленьке приміщення можна лише об’єднавши його з прилеглою вітальнею та/або коридором. При такому розкладі з’являється можливість не тільки винести столову зону за межі кухні, але й створити дуже зручний для спілкування та домашніх посиденьок простір.

  • Хороша новина – стіни в сталінках майже завжди ненесуть (за винятком балок та іноді колон). Погана новина – згідно зі СНІПом газифікована кухня обов’язково має бути ізольована дверима.

Вийти зі становища можна лише заваривши газову трубу і встановивши електроплиту (за умови погодження) або розширивши дверний отвір і встановивши розсувні/розкладні двері (див. фото). Другий шлях набагато простіше, адже розкладні/розсувні двері можна легко забирати в пенал, створивши єдиний простір і при цьому не порушивши жодних правил.

А ось приклад поєднаної кухні-вітальні, в якій прибрали газ і встановили електричну панель.

Втім, у деяких випадках вдається погодити повне об’єднання газифікованої кухні з вітальнею. Адже більшість сталінських будівель не серійні, а тому й підхід до їхньої «переробки» буває індивідуальний.

Так, наприклад, якщо суміжна з кухнею кімната за документами позначена як їдальня, то при дотриманні деяких вимог з великою ймовірністю перепланування узгодять.

У наступній добірці фото представлені приклади дизайну об’єднаних кухонь-віталень у сталінських будинках.

Кухня-вітальня в рядовій сталінці

Кухня площею 7 кв. м, об’єднана з вітальнею

Порада 4. Збережіть характерні елементи оздоблення там, де це можливо

Професійні дизайнери, працюючи зі сталінками, по можливості намагаються зберігати автентичні елементи оздоблення через їхню особливу красу і значущість. Чому б не наслідувати їхній приклад і спробувати зберегти, скажімо, дерев’яний паркет на підлозі або ліпнину на стелях і стінах? На жаль, далеко не завжди вдається зберегти такі особливості, зате їх можна відтворити або відтворити на новий лад.

Підказки

  • До речі, старі дерев’яні вікна дуже бажано міняти на дерев’яні, а не пластикові склопакети.
  • Цегляні стіни можна оголити, зачистити, потім покрити лаком чи фарбою.

Порада 5. Підкресліть та задійте висоту стель

Завдяки високим стелі на кухні в сталінці можна, як мінімум, встановити натяжний або багаторівнева гіпсокартонна стеля або, як максимум, встановити декоративні балки, кесони (див. фото нижче), широкі молдинги та ліпнину.

А якщо на кухні не вистачає місць зберігання, виручить та сама висота стін. Потрібно тільки спроектувати гарнітур з додатковим третім або четвертим ярусом, можливо навіть до самої стелі, як показано на наступному фото.

Високий гарнітур на кухні у сталінці

Порада 6. Зробіть ставку на світлі тони

Найдієвіший спосіб збільшити маленьку кухню простий – оформити її у світлих тонах. Наприклад, у білому, кремовому, світло-сірому, бежевому або світло-блакитному відтінку. Якщо кухня екстремально маленька, вузька або темна, то найкраще пофарбувати стіни та вибрати гарнітур саме у білому кольорі.

Біла маленька кухня у сталінці

Біла маленька кухня у сталінці

Кухня у сталінці у світлих тонах

А щоб світлий інтер’єр не здавався надмірно стерильним, поєднуйте один з одним контрастні текстури (наприклад, глянець з матовими поверхнями) або додайте трохи яскравих акцентів (краще використовувати не більше 2 додаткових кольорів).

Кухня дизайн з червоними дверима в сталінку

Порада 7. Задіяти підвіконня

Як правило, підвіконня у сталінках не лише глибокі, а й високі, а це означає, що їх можна вбудувати в гарнітурне піднімаючи вікно, як це часто буває в інших будинках.

  • Підвіконня, об’єднане з гарнітуром, може стати відмінним обробним столом, шафою для зберігання посуду або барною стійкою.

Головна умова – нова стільниця повинна мати вентиляційні отвори, а дверцята шафи (якщо вони є) повинні бути гратчастими, щоб тепло від радіатора вільно циркулювало по приміщенню.

Нижче у добірці фото представлені кілька прикладів того, як можна з користю задіяти підвіконня.

Підвіконня-барна стійка на кухні в сталінці

Порада 8. Сплануйте компактний та супер-функціональний гарнітур

  • Для квадратної кухні варто вибрати Г-подібний гарнітур або П-подібний (за умови влаштування підвіконня та ширини проходу між боковинами не менше 1 метра).
Г-подібна кухня у сталінці

Г-подібна кухня площею 10 м2 у квартирі у довоєнній сталінці

  • Якщо кухня зовсім невелика (6 кв. м або 7 кв. м) і в пріоритеті — місткість обіднього столу, то варто вибрати найкомпактніше планування — лінійне.

Лінійне планування кухні

  • Для вузької кухні варто вибрати лінійне планування або дворядне планування, за умови, що прохід між модулями становитиме не менше 100 см.
  • Якщо гарнітур розташований біля дверного отвору, то найближчий модуль бажано зробити скошеним або радіусним. Так вхід на кухню буде безпечнішим і комфортнішим.

Кутова кухня зі скошеною тумбою

  • Щоб заощадити місце, у кутовій та П-подібній кухні боковини без убудованої техніки можна зробити вже. Також у гарнітурах таких форм важливо максимально ефективно задіяти кути — вбудувати в них висувні та багатоповерхові системи, корзини чи каруселі.
  • Збільшити місця зберігання можна за рахунок додаткового верхнього ярусу або цоколя із вбудованими висувними ящиками.

Порада 9. Сховайте газову колонку, повітропровід та пофарбуйте труби в тон фону

Газову колонку з відкритою камерою згоряння можна заховати у фальш-шафці без верху та дна, а також із 15-сантиметровим відступом від бічних стінок (з узгодженням газової служби).

Також колонку відкритого типу можна заховати у фальш-витяжці, як у цьому проекті ремонту кухні у сталінці, проведеній передачею квартирного питання.

Дизайн кухні з газовою колонкою у фальш-витяжці

Щоб труби не псували інтер’єр, їх достатньо пофарбувати у тон стін.

Маскування труб на кухні в сталінці

Дивіться матеріал на тему: Дизайн та ремонт кухні з газовою колонкою.

На кухні в стилі лофт або кантрі колонку, повітропровід, радіатор та труби можна не ховати, а, навпаки, використовувати як елементи декору.

  • Якщо кухня дуже маленька і в ній є сміттєпровід, то задля економії простору його варто демонтувати та замурувати (потрібне попереднє узгодження). Якщо сміттєпровід вам не заважає, то в процесі ремонту досить замінити його люк (наприклад, на склопакет).
  • Повітропровід можна заховати в гіпсокартонному коробі або додатковому верхньому ярусі гарнітура.

Порада 10. Виберіть техніку зменшеного розміру та вбудуйте все, що можна вбудувати.

Коли всі поверхні кухні однакові, то інтер’єр виглядає впорядкованим та візуально менш захаращеним. А якщо техніка буде ще й компактною, то вдасться заощадити і дорогоцінні сантиметри. Так, наприклад, для маленької сім’ї варто вибрати вузьку посудомийку шириною 45 см, плиту з двома-трьома конфорками та вузький, але високий холодильник.

Порада 11. Створіть рівномірне освітлення

Висвітлення може змінити сприйняття маленького простору на гірший чи кращий бік. Так як кухні в сталінках невеликі, але при цьому з високими стелями, то однієї люстри буде недостатньо.

  • Найбезпрограшніший сценарій освітлення: точкові світильники по периметру + люстра в центрі або над столом + меблеве підсвічування в робочій зоні.

Освітлення кухні у сталінці

Порада 12. Підберіть компактну обідню групу

Якщо обідня зона винесена в приєднану вітальню або окрему їдальню, стіл і стільці можуть бути практично будь-якими. Однак для ізольованої міні-кухні метражем 6-10 м2 підійдуть лише меблі формату міні. Наприклад, це може бути:

  • Відкидний столик;
  • Стіл із відкидними крилами;
  • Розкладний або розсувний стіл на 2-4 особи;
  • Невеликий кавовий столик;
  • Барна стійка (у тому числі на основі підвіконня).

Г-подібна кухня у сталінці

Стільці для маленької кухні підійдуть:

  • Складні «садові» стільці;
  • Віденські та будь-які інші легкі та невеликі стільці;
  • Прозорі пластикові стільці;
  • Табурети;
  • Лавки.

Віденські стільці на кухні у сталінці

Віденські стільці на кухні в сталінці

Порада 13. Відмовтеся від декораторських надмірностей

Достаток декору, дрібних деталей і різнорідних поверхонь «дробить» маленький простір і привносить до нього відчуття безладдя. Тому в оформленні невеликої кухні у сталінці варто зробити ставку на якість, а не кількість аксесуарів. Пари настінних прикрас, годинників, живих рослин та вази із фруктами буде достатньо для створення затишку.

Приклад декорування кухні у сталінці

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:28 Середня оцінка: 4,82 із 5)
Дизайн кухні в сталінці – 70 фото та 13 порад Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *