Як зонувати приміщення за допомогою текстур
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зонувати приміщення за допомогою текстур


Для того, щоб зонувати будь-який простір, дизайнери використовують безліч способів, починаючи з дуже простих і доступних і закінчуючи складними, такими, наприклад, як зведення перегородок. Проте завдання будь-якого способу одна – візуально розділити приміщення на кілька зон, кожна з яких виконує свої функції.

У переважній більшості випадків ця проблема виникає в популярних сьогодні відкритих плануваннях, наприклад, коли поєднують вітальню з кухнею і виникає необхідність якось позначити зону приготування їжі, виділити їдальню і зону прийому гостей.

Одним з найпростіших і найшвидших у виконанні способів зонування є розмежування за допомогою текстур. На відміну від зонування за допомогою предметів меблів або кольору, робота з текстурами не стане чимось додатковим, чим понад початковий план, адже в будь-якому випадку, ми завжди вводимо ту чи іншу кількість різних матеріалів при декоруванні інтер’єру. Саме їхню різницю можна використовувати для створення додаткового декоративного ефекту.

001.jpg

Перший приклад – варіант виділення їдальні з допомогою стінових панелей. Крім того, що текстура панелей вже здорово відрізняється від присутнього на частині стін фарбування, що залишилася, вони додатково пофарбовані в яскравий синій відтінок. Колір, динаміка ліній та фактура дерева позначають столову зону і надають інтер’єру свіжого, сучасного вигляду.

002.jpg

Ми звикли сприймати як текстури такі речі, як різні тканини, види оздоблення, матеріали, але з погляду дизайну, фактурами також є будь-які не надто об’ємні елементи, які можуть сприйматися не тільки як самостійні, але і як частина стіни. Приклад декорування цієї вітальні добре показує, як навіть навісний стелаж може стати тим самим останнім штрихом, якого часто бракує для завершення інтер’єру. Завдяки тому, що ширина стелажу невелика, він ніби зливається зі стіною, водночас видіяє цю ділянку, позначаючи зону відпочинку.

003.jpg

Ще один безпрограшний варіант зонування – декорування однієї із стін за допомогою цегляної кладки. Як би необроблена, незавершена стіна додає особливий шарм будь-якому інтер’єрному стилю, робить загальний настрій більш розслабленим та легким. Не важливо, вирішите ви залишити цеглу природного відтінку або пофарбувати її в колір, що добре поєднується з основною палітрою інтер’єру, сама фактура кладки чудово справляється із завданням зонування.

004.jpg

Втім, не варто обмежуватися запровадженням лише одного контрастного матеріалу. Оформлення цієї кухні-вітальні служить чудовим прикладом того, що можна красиво змішувати відразу кілька контрастних текстур. Так, стіни в зоні кухні мають гладку поверхню, білий колір лише посилює цей ефект. А ось стіни в прилеглій до кухні їдальні оздоблені вже паперовими шпалерами з дуже яскравим принтом. Навіть за відсутності стіни або будь-якої перегородки між зонами, вони сприймаються як дві окремі кімнати. У гостьовій зоні тут також є стіна з цегляною кладкою, велика кількість натуральних тканин, метал і дерево, а дитячу ігрову зону, розташовану праворуч, вирішено було відокремити за допомогою «перегородки» з мотузки.

006.jpg

Хутро без перебільшення можна назвати однією з найцікавіших текстур. Сьогодні практично ніде не використовується натуральне хутро, його чудово замінюють зразки, створені синтетично. У цьому проекті імітація шкіри, недбало кинута на підлогу, виконує важливу роль — вона позначає зону, спеціально виділену для читання. Крісло, невеликий книжковий стелаж, світильник і навіть жива рослина – все тут підібрано для того, щоб створити ідеальний куточок для затишної самоти з улюбленими книгами.

007.jpg

Пробкове покриття — практичний, стильний, але поки що не дуже популярний спосіб обробки стін, який до того ж чудово підходить для візуального зонування простору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *