Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету


Твір мистецтва, чи то картина, скульптура чи інший об’єкт може стати головним декоративним елементом інтер’єру кімнати, такий предмет буквально диктує свої правила, інші елементи дизайну вже підбираються під нього.

Поради щодо купівлі твору мистецтва для інтер'єру

Твір мистецтва, чи то картина, скульптура чи інший об’єкт може стати головним декоративним елементом інтер’єру кімнати, такий предмет буквально диктує свої правила, інші елементи дизайну вже підбираються під нього. Крім того, арт-об’єкт, напевно, стане унікальною сімейною цінністю, і наступні покоління вже зовсім інакше обіграватимуть його в інтер’єрах своїх будинків. Коли мова заходить безпосередньо про покупку, зрозуміло, постає питання ціни, і тут немає жодних стандартів, вартість може відрізнятися в десятки і сотні разів. Що ж визначає ціну на витвір мистецтва? Галеристи та мистецтвознавці пояснюють, що немає певних правил ціноутворення, оскільки такі високі матерії в принципі неможливо оцінювати за якоюсь системою, як, наприклад, вартість пари джинс. Такі аспекти, як ім’я автора, місце, де ви робите покупку, стиль і рідкість зразка можуть дуже вплинути на його ціну.

Спираючись на поради та підказки найкращих експертів зі світу мистецтва, можна виділити кілька найважливіших правил, які, безсумнівно, стануть у нагоді при купівлі арт-об’єкта.

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

Основні принципи при покупці арт-об’єкта:

 1. Купуйте тільки те, що беззастережно закохалися.
  Якщо ви повністю впевнені в тому, що знайдена вами картина – саме те, що потрібно, не вагайтеся в покупці. У такому разі тренди, напрямки і навіть експертиза на справжність відходить на другий план, головне, що цей предмет ще довго перебуватиме у вашому домі і радуватиме лише ваше серце.
 2. Проведіть власне дослідження.
  Обов’язково відвідуйте галереї та виставки, а головне – не бійтеся ставити багато питань, повірте, люди, які працюють в індустрії мистецтва, є пристрасними шанувальниками своєї справи і будуть раді допомогти вам, неодмінно розкажуть про всі тонкощі та невеликі секрети. Крім того, це допоможе розвинути ваш власний смак і стиль, ви станете краще розуміти багато речей, які раніше були вам недоступні. Також не забудьте про сайти, присвячені даній тематиці, там ви дізнаєтеся про молодих талановитих художників, про цікаві та нестандартні способи розміщення арт-об’єктів в інтер’єрі будинку.
 3. Дайте собі час.
  Не поспішайте з вибором, дозвольте собі по-справжньому зрозуміти свою індивідуальність та неповторний смак.
 4. Застосуйте свою практичність.
  Іноді стандартні принципи, які ви використовуєте при виборі будь-якого предмета інтер’єру, також непогано працюють щодо предметів мистецтва. Поставте собі стандартні питання: А як це буде на практиці? Чи справді ця ціна, що стоїть? Чи буде цей предмет радувати мене і через п’ять років?

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

Як співвіднести свої бажання зі своїми можливостями: питання бюджету

 • Наперед визначте свій бюджет на покупку.
  Як уже згадувалося раніше, вам обов’язково потрібно стати завсідником галерей та виставок, а крім того, зверніть увагу на художні ярмарки та студентські покази. Так ви зможете мати адекватне уявлення про градацію цін. Потім вже можна подумати, скільки саме ви готові витратити на картину, чи це буде один дорогий зразок або дещо бюджетніші і так далі.
 • Не бійтеся запитувати про знижки та розстрочення.
  Як розповіли нам співробітники художніх галерей, гнучкість у питаннях ціноутворення для них така ж нормальна практика, як і у звичайних магазинах. Тому, якщо ви знайшли ідеальний зразок, але ціна ніяк не вписується у ваш бюджет, не поспішайте засмучуватись, а краще обговоріть свої думки з працівником мистецького залу.
 • Виявіть творчий підхід у питаннях вибору рами.
  Часто, рама для картини обходиться покупцеві трохи менше, ніж сам витвір мистецтва. Але насправді часто полотно може бути розміщене на стіні і без рами, і виглядати при цьому не менше, а часом і більше, цікаво. Зверніть увагу на межі картини, багато художників спочатку створюють цю зону так, щоб у результаті полотно розкішно виглядало без додаткового оформлення.

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

Чинники, що впливають на ціну:

 • Автор

  Історія художника, рівень його популярності, а також кількість проданих робіт дуже впливає на вартість картини. Зверніть увагу на освіту автора, його останні виставки, а також історію продажу його робіт. Саме останній фактор розповість найбільше про ціну, адже багато художників у питаннях ціноутворення спираються на ті суми, за які було продано останні полотна.

  Як правило, молоді художники-початківці, можливо вчорашні випускники художніх ВНЗ, визначають дуже скромну вартість за свої роботи. У той час як автор, що вже має у своєму арсеналі не одну виставку та продані зразки, заявляє значно більшу вартість. Важливо ще й те, де відбувається сам продаж – безпосередньо у майстерні художника, на невеликій локальній виставці або у великій відомій галереї. При покупці у галереї у ціну буде включено також комісію.

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

 • Матеріали

  Варто звернути увагу на такий фактор, як безпосередній процес виробництва арт-об’єкта. На кінцеву вартість не можуть не впливати матеріали, використані автором, час, витрачений на роботу та унікальність виробу, часто враховується вартість транспортування з іншого міста або країни. Також багато що визначає і сам вид мистецтва: малюнок олівця буде дешевше, ніж масляний живопис, а фотографія, як правило, коштує менше, ніж «ручна робота».

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

 • Унікальність та стиль

  Іноді стиль дуже значно впливає на вартість предмета мистецтва, особливо якщо цей напрямок зараз у моді і користується великим попитом.
  Щодо унікальності арт-об’єкта, то це, мабуть, один з основних факторів, що впливають на вартість. Однак тут потрібно бути дуже обережним, якщо ви не маєте знань спеціаліста, велика ймовірність купити підробку або просто хорошу копію. Оригінал неодмінно існує лише у одному екземплярі і має підпис автора.

Покупка твору мистецтва: поради для обмеженого бюджету

 • Мистецтво як інвестиції

  Всі експерти зійшлися на думці, що покупка предметів мистецтва як об’єкта вигідної інвестиції є не дуже вдалою ідеєю, особливо якщо ви у цих питаннях новачок. Тут існує безліч тонкощів, розібратися в яких можливо лише маючи багатий досвід та знання у цій галузі. Часто люди купують твори молодих художників, сподіваючись, що через кілька років автор стане знаменитим і його роботи багаторазово подорожчають, можливо, так і станеться, але жодних гарантій бути не може. Тому, перш ніж здійснювати подібні вкладення, вам потрібно стати справжнім гуру у світі мистецтва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *