Як зонувати квартиру з відкритим плануванням
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зонувати квартиру з відкритим плануванням


Квартири-студії сьогодні як ніколи популярні, більше, вони породили справжній тренд на створення максимально відкритих просторів. Подібне планування заперечує майже всі стіни в квартирі, залишаючи приватними лише зону ванної, санвузол та іноді спальню. Основними плюсами є відчуття простору, можливість вільно комбінувати у просторі меблі та декоративні елементи, а також легкість пересування.

Втім, незважаючи на масу переваг, відкрите планування має значний мінус, а саме труднощі з відділенням зон. Люди, які нерідко живуть у таких квартирах, скаржаться на дивне відчуття, ніби ти спиш у вітальні, їж у спальні, а готуєш у робочому кабінеті. На щастя, цю проблему легко вирішити за допомогою грамотного зонування, яке виробляється безліччю різних способів.

001.jpg

Розмежувати простір допоможе меблі. Один з найпростіших і доступних способів – правильна орієнтація великих меблів у просторі. Справа в тому, що саме спосіб розташування визначає те, як ми сприймаємо зони кімнати на підсвідомому рівні. Так, наприклад, якщо просто розвернути диван спинкою до центру кімнати, можна відокремити зону спальні та акцентувати увагу на вітальні.

002.jpg

Подібний трюк дуже добре працює і з відділенням спальної зони, саме вона має мати потрібну частку приватності. Розташуйте ліжко таким чином, щоб, лежачи в ліжку, ви не бачили робочий стіл або кухню. Це допоможе відвернути увагу від робочих справ та розслабитися.

003.jpg

Ще один прекрасний, але трохи складніший у виконанні спосіб відокремити робочий кабінет від спальні – сховати робочий стіл та полиці з документами у спеціально спроектовану шафу. Коли справи завершені, просто закрийте стулки шафи і нічого більше не нагадає про роботу.

004.jpg

Щоб не почуватися некомфортно, приймаючи гостей прямо в спальні, придивіться до розкладних систем. Диван, який миттю перетворюється на зручне ліжко — ідеальне рішення для квартири з відкритим плануванням.

005.jpg

Іноді найскладніші завдання легко вирішуються найпростішими способами. Саме так працює принцип візуальної перешкоди, яку потрібно створити між двома зонами. В інтер’єрі цієї спальні приватна та вітальня зони зорово розмежовуються невеликим столиком.

006.jpg

Також працює і відкритий книжковий стелаж

007.jpg

Завдяки центральній частині стелажу, що обертається, телевізор можна легко «перемістити» з вітальні зони в спальню.

008.jpg

009.jpg

Втім, елементи, що розмежовують, можуть бути і менш масивними, що не перекривають денне світло так сильно. Для спальні, наприклад, чудово підійде підвісна штора, розташована на стелі і кут, що огортає, по периметру.

010.jpg

Використовуйте ті матеріали та текстури, які вам подобаються та підходять за стилістикою до інтер’єру приміщення.

011.jpg

Ключова ідея цього підходу полягає в тому, щоб створити своєрідний кокон, затишний куточок, призначений лише для відпочинку та сну.

013.jpg

Один із улюблених дизайнерами прийомів візуального поділу простору – робота з підлоговими елементами. Килим на підлозі відмінно фокусує увагу на розміщених там меблів, створює відчуття цільної та завершеної композиції. Це можна і потрібно використовувати для виділення вітальні.

014.jpg

Невеликий підлоговий килим нейтрального кольору м’яко, але ефективно розмежував зони кухні та їдальні у цьому інтер’єрі.

015.jpg

Зведення подіумів успішно використовується для відокремлення зони спальні. Крім візуального ефекту такий прийом дає очевидну практичну перевагу – нові системи зберігання, що завжди актуально в невеликих квартирах-студіях.

016.jpg

Зрештою, використовуйте різні світильники для різних зон приміщення. Цей нескладний прийом допоможе посилити ефект будь-якої роботи із зонування та додатково додасть інтер’єру більше світла та гарного настрою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *