Як захистити себе від несумлінних ремонтників
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як захистити себе від несумлінних ремонтників


Як захистити себе від несумлінних ремонтників

Укладайте договір підряду на ремонт та оздоблення вашої квартири – це убезпечить вас від втрат грошових коштів, нервів, часу та сил, у разі виникнення проблем із будівельниками-ремонтниками. У договорі обов’язково слід зазначити сторони (повне найменування фірми, юридичну адресу, телефони), дату та місце укладання.

Строки ремонту. Зазвичай ремонт та оздоблення квартири триває 3-4 місяці. Але якщо ремонт включає безліч складніших процедур, таких як облаштування багаторівневої стелі, укладання паркету, «венеціанська штукатурка» на стінах, то може знадобитися 6-7 місяців. Якщо підрядник порушує терміни, то відповідно до Цивільного Кодексу, ви маєте право вимагати від нього виплати неустойки у розмірі 3 відсотки від вартості робіт за кожен день прострочення. Найкраще розбити весь ремонт на кілька окремих частин і прописати в договорі термін закінчення кожного етапу.

Перелік та якість робіт. Слід передбачити будь-яку дрібницю, інакше підрядник може потім виставити додатковий рахунок. Шлюбом і недоробками вважається все, що відповідає досить вимогливим і строгим щодо цього нормативним документам – СНИПам і ГОСТам. Підрядник повинен дотримуватися їх, не слухайте відмовок, що він краще знає якою має бути якість ремонту. Якщо ремонт виконано неякісно, ​​то обов’язково відобразіть це в Акті та вручіть Претензію. Один екземпляр документів, за підписом підрядника, залиште у себе. Підрядник зобов’язаний буде виправити всі недоробки та усунути шлюб за власний рахунок, у зазначений вами термін. За шлюб законодавством передбачено штраф у дворазовому розмірі вартості робіт.

Сума за ремонт та матеріали. Крім розрахунку суми за ремонт (загальної та кожного етапу окремо), вкажіть у договорі, що вартість робіт остаточна та перерахунку не підлягає. Це позбавить вас несподіваного підвищення ціни з боку підрядника. Також слід зазначити порядок розрахунків. У кошторисі докладно розпишіть перелік та ціну використовуваних матеріалів, виконуваних робіт.

Ваше право будь-якої миті! Відповідно до Закону «Про захист прав споживачів», Стаття 32 ви можете розірвати договір у будь-який час. При цьому необхідно буде відшкодувати лише понесені ремонтниками витрати на даний момент без виплати будь-якої неустойки. Причому будівельники мають надати документи, що підтверджують їх витрати. Крім того, практично в кожному місті існує Товариство захисту прав споживачів, куди можна звернутися по допомогу. А спеціальні відділи в мерії можуть навіть позбавити недобросовісних будівельників ліцензії, у разі вашої скарги.

Робіть ремонт та оздоблення квартири в Санкт-Петербурзі у Студії Павла Полинова: якість та процес роботи залишить у вас тільки найкращі враження та результати!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.