
Горизонтальні та вертикальні шпалери в інтер’єрі квартири
Серед вітчизняних та зарубіжних дизайнерів сьогодні модна тема – це смугасті стіни. Вертикальна смужка застосовувалася ще за часів епохи класицизму та бароко, тобто. тема далека не нова і до сьогодні дуже актуальна і популярна, тим більше, що видів смужок безліч: однотонні і різнокольорові, вузькі і широкі, бліді і яскраві. Надзвичайно ритмічні та контрастні шпалери в смужку завжди перетворять будь-який інтер’єр, а також зарядять його позитивною енергією.
Які стилі інтер’єрів які смужки підходять
Якщо інтер’єр виконаний у класичному вінтажному стилі, де є добротні меблі та дорогий текстиль, то в даному випадку ідеально підійдуть шпалери з неконтрастними смугами в пастельних тонах. Також до такого інтер’єру до місця будуть ліпні елементи.
Якщо смуги неконтрастні світлих відтінків, то це найкращий варіант для кімнат для дівчаток
або спалень для дорослих у вінтажному стилі, одним словом, для тих приміщень, де необхідно підкреслити особливу романтичність та ніжність обстановки.
Для ретро-інтер’єрів оптимальним варіантом будуть шпалери з яскравими кольоровими смугами. Також контрастність смуг присутня і в сучасних інтер’єрах, особливо ефектно виглядають смужки двох кольорів.
Поєднання чорно-білих смуг просто чудово у будь-якому інтер’єрі.
Багатобарвні шпалери можуть використовуватися в сучасних інтер’єрах, але найчастіше фрагментарно, лише для того, щоб створити акценти.
Акцентують зазвичай такі зони, як стіна біля ліжка в спальні, стіна за диваном, стіна біля обідньої зони, ТВ-стіна, або стіна з каміном у вітальні. Використовуючи такі акценти, легко відвести увагу від непривабливого об’єкта в приміщенні, якщо такий є, і прекрасно освіжити інтер’єр.
Якщо смужки синьо-білі чи синьо-блакитні, то морський стиль визначається сам собою. У прованському стилі також використовується морська атрибутика, але вона є ключовим моментом.
Колір та ширина смуг
Наприклад, якщо вибрати шпалери з неконтрастними тонкими смугами, то здалеку вони майже повністю зіллються в один колір, набувши однотонності. Такі смужки зовсім не напружують, не ряблять в очах і візуально збільшують простіряк у ширину, так і у висоту.
Якщо тонкі смуги контрастних кольорів, це викликає важче сприйняття для людини. По-перше, від них буде рябити в очах, причому часом настільки, що може з’явитися запаморочення або нудота і сильна перевтома. У зв’язку з цим, віддаючи перевагу вузькій смужці, краще вибирати неконтрастні кольори. А якщо вибираєте контрастні відтінки, то смуги мають бути ширшими.
Як правильно вибрати розташування смуг
Зупиняючи свій вибір на тому чи іншому варіанті розташування смуг, слід враховувати головне правило, яке говорить: якщо стіна має висоту, набагато більшу, ніж її довжина, то в жодному разі не можна декорувати стіни у вертикальну смугу, інакше ваша кімната буде нагадувати колодязь. Крім цього, не варто забувати і про те, що вертикальні смужки збільшують висоту приміщення, тоді як горизонтальні навпаки роблять його ширше, але нижче.
Тобто. збільшення простору виходить у напрямку смуг, наприклад, для візуального збільшення низьких стель слід використовувати шпалери з вертикальними смужками. До речі, максимальний ефект візуального витягування можна отримати, якщо:
- смужки на шпалерах мають одну, не надто контрастну кольорову гаму;
- на шпальтах немає темного малюнка чи якогось візерунка;
- шпалери за кольором гармонійні з кольором меблів
Комбінований варіант – чудова ідея
Якщо смужки не дуже широкі і яскраві, то вони не дратують, а навпаки здатні створити ефект, що заряджає енергією бадьорить. А якщо скомбінувати їх з однотонною обробкою, то можна досягти ще кращого результату — в такому інтер’єрі буде динаміка, але разом з тим він залишиться досить спокійним. Треба сказати, що шпалери в смужку чудово комбінуються з однотонними шпалерами, особливо, якщо підібрати відтінок, що чітко збігається з відтінком однієї зі смуг або представляє змішаний варіант цих кольорів, наприклад, смуги на шпалерах жовті і блакитні, а якщо їх змішати, вийде зелений — Колір однотонних шпалер для комбінування. Або можна використовувати будь-який нейтральний колір.
Також декорувати смугастими шпалерами можна як цілу стіну, так і окремий її фрагмент.
Крім цього, смужки можна чудово комбінувати з квітковим принтом, флористичним орнаментом, горошком чи дитячим малюнком. Проте, у своїй годі забувати у тому, що домінанта має бути лише одне: чи орнамент, чи смужка, тобто. один принт. Другий має обов’язково бути стриманим.
Смугасті стіни та психологія:
- вузькі смуги активізують і збуджують, якщо вони контрастні, навіть стомлюють і дратують;
- Широкі лінії особливо пастельних відтінків заспокоюють і розслаблюють.

