Горизонтальні та вертикальні шпалери в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Горизонтальні та вертикальні шпалери в інтер’єрі квартири


Серед вітчизняних та зарубіжних дизайнерів сьогодні модна тема – це смугасті стіни. Вертикальна смужка застосовувалася ще за часів епохи класицизму та бароко, тобто. тема далека не нова і до сьогодні дуже актуальна і популярна, тим більше, що видів смужок безліч: однотонні і різнокольорові, вузькі і широкі, бліді і яскраві. Надзвичайно ритмічні та контрастні шпалери в смужку завжди перетворять будь-який інтер’єр, а також зарядять його позитивною енергією.

3Шпалери з горизонтальними смугами в інтер'єрі вітальніОдна стіна дитячої кімнати, декорована смугамиСтіни в смужку здатні оживити інтер'єр

Які стилі інтер’єрів які смужки підходять

Якщо інтер’єр виконаний у класичному вінтажному стилі, де є добротні меблі та дорогий текстиль, то в даному випадку ідеально підійдуть шпалери з неконтрастними смугами в пастельних тонах. Також до такого інтер’єру до місця будуть ліпні елементи.

Якщо смуги неконтрастні світлих відтінків, то це найкращий варіант для кімнат для дівчаток

Світлі рожеві смуги на стінах створюють романтичність та ніжність в інтер'єрі кімнати для дівчинкиРомантична обстановка в кімнаті для дівчаток зі світло-рожевими смугами на стінах

або спалень для дорослих у вінтажному стилі, одним словом, для тих приміщень, де необхідно підкреслити особливу романтичність та ніжність обстановки.

Неконтрасні широкі світлі смуги в інтер'єрі спальної кімнатиСпальня зі світлими смугастими шпалерами на стінах Для ретро-інтер’єрів оптимальним варіантом будуть шпалери з яскравими кольоровими смугами. Також контрастність смуг присутня і в сучасних інтер’єрах, особливо ефектно виглядають смужки двох кольорів.

Смужки з двох кольорів чудово виглядають в інтер'єрі

Поєднання чорно-білих смуг просто чудово у будь-якому інтер’єрі.

Чорно = білі смуги - класичне ефектне поєднання Багатобарвні шпалери можуть використовуватися в сучасних інтер’єрах, але найчастіше фрагментарно, лише для того, щоб створити акценти.

Фрагментарне використання смуг в інтер'єрі

Акцентують зазвичай такі зони, як стіна біля ліжка в спальні, стіна за диваном, стіна біля обідньої зони, ТВ-стіна, або стіна з каміном у вітальні. Використовуючи такі акценти, легко відвести увагу від непривабливого об’єкта в приміщенні, якщо такий є, і прекрасно освіжити інтер’єр.
Якщо смужки синьо-білі чи синьо-блакитні, то морський стиль визначається сам собою. У прованському стилі також використовується морська атрибутика, але вона є ключовим моментом.

Колір та ширина смуг

Наприклад, якщо вибрати шпалери з неконтрастними тонкими смугами, то здалеку вони майже повністю зіллються в один колір, набувши однотонності. Такі смужки зовсім не напружують, не ряблять в очах і візуально збільшують простіряк у ширину, так і у висоту.

Якщо тонкі смуги контрастних кольорів, це викликає важче сприйняття для людини. По-перше, від них буде рябити в очах, причому часом настільки, що може з’явитися запаморочення або нудота і сильна перевтома. У зв’язку з цим, віддаючи перевагу вузькій смужці, краще вибирати неконтрастні кольори. А якщо вибираєте контрастні відтінки, то смуги мають бути ширшими.

Широкі контрастні смуги в інтер'єріЖивий інтер'єр зі шпалерами в контрастну смужку

Зупиняючи свій вибір на тому чи іншому варіанті розташування смуг, слід враховувати головне правило, яке говорить: якщо стіна має висоту, набагато більшу, ніж її довжина, то в жодному разі не можна декорувати стіни у вертикальну смугу, інакше ваша кімната буде нагадувати колодязь. Крім цього, не варто забувати і про те, що вертикальні смужки збільшують висоту приміщення, тоді як горизонтальні навпаки роблять його ширше, але нижче.

Тобто. збільшення простору виходить у напрямку смуг, наприклад, для візуального збільшення низьких стель слід використовувати шпалери з вертикальними смужками. До речі, максимальний ефект візуального витягування можна отримати, якщо:

  • смужки на шпалерах мають одну, не надто контрастну кольорову гаму;
  • на шпальтах немає темного малюнка чи якогось візерунка;
  • шпалери за кольором гармонійні з кольором меблів

Якщо смужки не дуже широкі і яскраві, то вони не дратують, а навпаки здатні створити ефект, що заряджає енергією бадьорить. А якщо скомбінувати їх з однотонною обробкою, то можна досягти ще кращого результату — в такому інтер’єрі буде динаміка, але разом з тим він залишиться досить спокійним. Треба сказати, що шпалери в смужку чудово комбінуються з однотонними шпалерами, особливо, якщо підібрати відтінок, що чітко збігається з відтінком однієї зі смуг або представляє змішаний варіант цих кольорів, наприклад, смуги на шпалерах жовті і блакитні, а якщо їх змішати, вийде зелений — Колір однотонних шпалер для комбінування. Або можна використовувати будь-який нейтральний колір.

Неконтрастні широкі смуги у поєднанні з однотонними в інтер'єрі ванної кімнатиШирокі горизонтальні смуги у поєднанні з однотонною обробкою в тон однієї зі смуг Також декорувати смугастими шпалерами можна як цілу стіну, так і окремий її фрагмент.

Одна стіна, декорована різною товщиною кольоровими смугамиОдна стіна декорована неконтрастними горизонтальними смугами Крім цього, смужки можна чудово комбінувати з квітковим принтом, флористичним орнаментом, горошком чи дитячим малюнком. Проте, у своїй годі забувати у тому, що домінанта має бути лише одне: чи орнамент, чи смужка, тобто. один принт. Другий має обов’язково бути стриманим.

Смугасті стіни та психологія:

  • вузькі смуги активізують і збуджують, якщо вони контрастні, навіть стомлюють і дратують;
  • Широкі лінії особливо пастельних відтінків заспокоюють і розслаблюють.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *