Як використовувати шпалери в інтер'єрі ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як використовувати шпалери в інтер’єрі ванної кімнати


Напевно, ви не раз бачили фотографії інтер’єрів ванних кімнат, в яких стіни оздоблені красивими шпалерами: цікаві принти, яскраві рішення та загалом набагато креативніший декор. Шпалери у ванній кімнаті – звучить незвично і навіть дивно, але сьогодні дизайнери все частіше використовують це рішення для оформлення інтер’єрів.

Звичайно, наклеїти якісні водостійкі шпалери у ванній, де не передбачена волога зона, не складає труднощів, але ось обробка ванної, яка використовується регулярно і за призначенням, перетворюється на набагато складніше завдання.

001.jpg

Насамперед, потрібно визначити, які види шпалер підходять для роботи з вологими приміщеннями. Дизайнери одноголосно вибирають вінілові шпалери: саме цей вид ідеально підходить для ванної кімнати. Вінілові шпалери відрізняє стійкість до вологи, а також їхня здатність цю вологу не вбирати. Останнє гарантує, що в приміщенні не утворюватиметься цвіль, а для ванної це не рідкісна проблема.

002.jpg

Якщо вам не вдається знайти ідеальні вінілові шпалери, наприклад того кольору або з тим малюнком, що подобається, можна спробувати використовувати й інші види шпалер. Однак у цьому випадку потрібна спеціальна обробка лаком, який захистить матеріал від дії води. Не менш важливим етапом має стати підготовка стіни: як уже згадувалося, головною проблемою зазвичай стає навіть не складний догляд за шпалерами, а високий ризик розвитку цвілі під ними. Щоб максимально знизити ризик, використовуйте перед поклейкою шпалер ґрунтовку, спеціально призначену для подібних робіт.

003.jpg

Далі виникає, мабуть, найважливіше питання: де саме можна клеїти шпалери у ванній кімнаті? Зрозуміло, використовувати навіть повністю водостійкі шпалери в зоні душу чи ванни немає жодної можливості. А ось інші зони в приміщенні цілком можна розглянути. Так, наприклад, дуже красиво виглядають шпалери на стінах, що примикають до душової кабіни або обрамляють вхідні двері. Що ж до простору біля раковини, то потрібно дивитися по ситуації, тобто спочатку варто оцінити, чи зможете ви вберегти обклеєне шпалерами місце від прямого попадання води. Саме така дія провокує не тільки швидке зношування шпалер, але також швидке виникнення цвілі. Ось чому дизайнери зазвичай не рекомендують використовувати шпалери для декору ванної кімнати в тому випадку, якщо в будинку є маленькі діти — активних водних процедур з великою кількістю бризок точно не уникнути.

Яку б зону для обробки шпалерами б не розглядали, завжди в першу чергу звертайте увагу на інформацію на упаковці, адже тільки виробник зможе точно позначити, в яких умовах можна використовувати матеріал та якого догляду він вимагає.

004.jpg

Можливо, комусь наступна порада здасться банальною, проте вона справді здатна врятувати навіть найскладнішу ситуацію: найміть професіонала. Використання нестандартних матеріалів при оздобленні інтер’єру є непростим завданням навіть для профі, тому, щоб бути впевненим у результаті, краще довірити справу тому, хто в цьому розуміється. Проблема може бути ще й у тому, що мало підібрати правильні шпалери, потрібно знати ще купу дрібниць, пов’язаних з підготовкою стін та процесом їх обклеювання.

005.jpg

Отже, якщо ідея використання шпалер для декору ванної вам все ще до вподоби, але пов’язані з цими труднощами лякають, розгляньте також альтернативний варіант. Йдеться про рідкі шпалери. Процес нанесення спрощується в рази, результат буде виглядати не менш привабливо, при цьому в плані вологостійкості рідкі шпалери є набагато практичнішим варіантом. Готову суміш наносять на стіни, отримуючи унікальний малюнок та фактуру, ви також можете додавати до основи декоративні елементи, створюючи власний дизайн. Для захисту від вологи рідкі шпалери зверху покривають спеціальним лаком.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.