Як використовувати шпалери в обробці ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як використовувати шпалери в обробці ванної кімнати


Ви, напевно, бачили в інтернеті багато красивих фото, на яких зображений інтер’єр ванної кімнати, де стіни оздоблені шпалерами. І, напевно, ставили собі питання, наскільки таке рішення практично і чи можливо ось так взяти і обклеїти цю зону шпалерами. На перший погляд може здатися, що паперовій обробці в такій вологій зоні точно не місце, але насправді сьогодні існують шпалери, які без проблем витримають навіть випробування постійною вологістю і перепадом температури.

Крім того, один з найбільш яскравих трендів сьогодні якраз і полягає в тому, що стіни у ванній кімнаті прикрашають анітрохи не менше, ніж у вітальні чи спальні. А втілити декоративний задум найзручніше саме за допомогою шпалер. Тому розбиратимемося, які шпалери вибрати і що ще потрібно врахувати.

001.jpg

Отже, перше і найважливіше питання полягає в тому, які шпалери підійдуть для ванної кімнати. Звичайно, вибір тут дуже обмежений і з повною впевненістю можна порадити тільки вінілові шпалери. Цей вид шпалер не боїться вологи та пари, його можна протирати та мити навіть за допомогою спеціальних засобів. Що не менш важливо, вінілові шпалери і самі не вбирають вологу, а отже, не утворюватимуться цвіль.

002.jpg

Але що робити, якщо ви з якихось причин не можете використовувати вінілові шпалери? Наприклад, не знайшли той відтінок чи малюнок, який би вам сподобався. У такому випадку, ви можете поклеїти звичайні шпалери, але потрібно буде покрити їх захисним шаром лаку, який убереже обробку від намокання. Також потрібно підготувати стіну перед обклеюванням, для чого використовують спеціальну ґрунтовку, що запобігає появі цвілі під шпалерами.

003.jpg

Отже, шпалери вибрано. Тепер потрібно зрозуміти, а де саме у ванній кімнаті їх можна клеїти. Фактично, єдине місце, де шпалери точно клеїти не можна – це всередині душової зони. Інші стіни цілком можна розглядати, у тому числі навіть простір за окремою ванною, такою, як на фото.

004.jpg

Існує дві проблеми, з якими ви можете мати справу, якщо прикрасите інтер’єр ванною шпалерами. Перша полягає в тому, що самі шпалери зіпсуються через воду. А друга – не така очевидна, але, мабуть, небезпечніша, – це ризик появи цвілі у ванній. З цієї причини багато дизайнерів і зовсім відмовляються від ідеї використання шпалер у подібних зонах. Окрім правильного вибору самих шпалер та підготовки стіни перед обклеюванням, варто ще подумати про те, наскільки хороша вентиляція у кімнаті.

005.jpg

При виборі шпалер звертайте увагу не тільки на малюнок, але і на правила використання. Вони завжди прописано, за яких умов можна використовувати саме цей товар, і навіть, як їх доглядати.

006.jpg

Є ще ряд аспектів, які потрібно знати перед початком оздоблювальних робіт. По-перше, переконайтеся, що стіни, на які ви плануєте клеїти шпалери, є ідеально рівними. Іноді складно самим оцінити цей параметр та усунути дефекти, тому, можливо, знадобиться участь професіонала. Саме через високий ризик утворення цвілі потрібно повністю виключити зазори між стіною і полотном шпалер.

007.jpg

Ще один нюанс полягає в тому, що через складне і часто недостатнє освітлення у ванній кімнаті вибрані шпалери можуть виглядати не так красиво, як у магазині. Щоб уникнути подібної проблеми, добре б спочатку приміряти зразок шпалер у реальних умовах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *