вітальня, спальня, дитяча та ванна кімната
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

вітальня, спальня, дитяча та ванна кімната


Комод це досить старий, багатофункціональний тип меблів, призначений для зберігання різних речей, найчастіше одягу. Цей предмет інтер’єру з’явився в Італії приблизно в сімнадцятому столітті, де і почав набирати популярності, швидко полюбивши всю Європу. Завдяки своїй витонченості, компактності, мультизадачності та величезному простору для фантазії дизайнера комоди залишаються популярними і до цього дня, зі спалень поступово перебираючись і в інші кімнати.

Із самого початку комод розміщували саме у спальні. Його габарити дозволяють зберігати в ньому безліч різних речей, не захаращуючи кімнати, а широкий вибір матеріалів підібрати найбільш підходящий для створеного дизайнером інтер’єру. Крім того, комоди набагато простіше задекорувати, і дуже часто вони виглядають набагато естетичнішими, ніж шафи. При виборі комода варто звернути увагу на розміри кімнати, щоб він не виглядав безглуздо-маленьким або загрозливо-великим. Також варто оцінити, скільки речей туди поміститься, адже від цього залежатимуть розміри та функціональність інших меблів, призначення яких зберігати одяг. Комоди в спальнях найчастіше розташовуються біля стіни навпроти ліжка, винятком може бути лише дуже маленькі приміщення чи кімнати, де встановлене односпальне ліжко.

Коли справа стосується дітей, нерозумно економити та сподіватися на краще. Все в дитячій має бути надійно укріплено і перевірено, а також швидко відмиватися як від бруду, так і від мистецтв найулюбленіших чад. Вибираючи комод у дитячу кімнату нераціонально зупинятися на меблях з натурального дерева. Так чи інакше, комод будь-якої якості швидко прийде в непридатність, і через кілька років його доведеться міняти, тому звернути увагу варто на пластик і ламінат. Ці матеріали набагато дешевші, і відмиваються вони простіше, що полегшить життя всіх домочадців. Перед покупкою варто уважно перевірити всі найдрібніші деталі, такі як кріплення фурнітури або якість зовнішньої та внутрішньої обробки, щоб через кілька місяців меблі не довелося ремонтувати.

У наш час місце проживання комода не обмежене виключно спальнею. Багато дизайнерів, гідно оцінивши зручність і простоту цього елемента інтер’єру, вміло знаходять йому місце у будь-якому куточку квартири чи будинку. Наприклад, невеликий, акуратний і оброблений вологовідштовхувальним засобом комод може стати чудовим доповненням для будь-якої ванної кімнати, а мініатюрні комоди у вітальні стануть ідеальним місцем для зберігання різних дрібниць, які шкода викинути, та зайвих диванних подушок. Також непогано комоди виглядають у їдальнях, зберігаючи в собі упаковані сервізи, які чекають на спеціальних гостей, або кілька білосніжних скатертин.

Так як матеріал комоду, найчастіше, залежить від бюджету проекту та кімнати, в якій він буде розташований, а експерименти з його формою не завжди можливі, особливу увагу варто приділити кольоровій гамі. Правильно підібраний колір комода може повністю перетворити його, додати суворості або, навпаки, зробити яскравим і світлим елементом декору. Дуже часто комоди, столи та ліжка стають основними кольоровими акцентами спальні, головне — визначитися з кольоровою гамою і чітко дотримуватися плану.

Роль комоду в інтер'єрі

Найчастіше комоди темної колірної гами встановлюють у спальнях та кабінетахбажаючи зберегти обстановку похмурого затишку або, навпаки, спираючись на правила розмаїття. Для виготовлення подібного предмета інтер’єру використовують натуральні, темні дерева, щоб додати пишності та цінності, рідше – покривають фарбою, будь-яким кольором із підібраної дизайнером палітри. Комод з ялинки непогано виглядатиме в кабінеті, особливо в поєднанні зі смарагдово-зеленими або червоними відтінками, а ось для спальні краще вибрати пофарбований. Оригінальним рішенням стане біла кімната з темними ключовими елементами (комодом, ліжком і столом, тумбочками або шафою).

Дизайни, виконані в пастельних тонах, не зазнають змішувань і не завжди поєднуються з яскравими акцентами, тому потрібно правильно підібрати колірну гаму до початку роботи. Пастельними називаються всі бліді похідні від будь-яких яскравих, насичених кольорів. Особливостей цього кольорового стилю безліч, наприклад, пастель розширює простір і розсіює світло, що особливо корисно для маленьких кімнат з невеликими вікнами. Також пастельні тони в спальні, завдяки своєму розслаблюючому ефекту, допомагають швидше заснути і віддають інтер’єру ореол легкості та вишуканості.

Райдужні, насичені, смугасті і в горошину – якщо фантазія дизайнера безмежна, експериментувати з кольором можна скільки завгодно. Комод, насправді, річ невибаглива, тому правильно підібрати кольори не так складно, особливо якщо ключовим елементом декору є, наприклад, ліжко. Зручним і практичним рішенням буде використання комода як колірної плями, що розбавляє загальну атмосферу, але не привертає до себе уваги. Крім вибору одного кольору для фарбування можна проявити оригінальність, наприклад, пофарбувавши кожну висувну скриньку окремо, або виділити відтінком ніжки.

Комод можна порівняти з полотном, адже можливість творити на ньому не обмежена. Купивши звичайну дерев’яну коробку з висувними ящиками і кілька банок фарби його можна перетворити на будь-що, починаючи з вівтаря якомусь поп-ідолу і закінчуючи казковим замком принцеси. Рішень і можливостей декору комода маса, наприклад, змінюючи форму висувних шаф можна домогтися несподівано приємного результату. Порушуючи симетрію і руйнуючи стереотипи, забарвлюючи кожну висувну скриньку у свій колір і змінюючи форми ручок, дизайнери створюють справжні витвори мистецтва. Також, займаючись комодом, варто звернути увагу на техніку декупаж, яка зможе відтворити унікальний вікторіанський стиль за допомогою лаку, клею та упаковки серветок. Експерименти з матеріалом також не залишаться непоміченими. Найчастіше комоди виготовляються з дерева або пластик, і це раціональне рішення, а ось облицюванням можуть бути навіть бамбукові палиці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *