Ванна та душ в інтер'єрі спальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ванна та душ в інтер’єрі спальні


У наш час все частіше віддається перевага креативному та нестандартному інтер’єру. Люди облаштують свою оселю з максимальним комфортом, і це правильно. Якщо комусь хочеться, прийнявши ванну або душ, відразу лягти у своє ліжко і, сховавшись м’якою ковдрою, подивитися телевізор, то ідея розміщення ванни в спальні для них саме те.

Ванна кімната в спальні

Але, не виключено, що ви зіткнетеся з рядом труднощів на шляху незвичайного облаштування власного житла. Якщо у вас будинок, то проблем не буде. Але ось у квартирі такий інтер’єр необхідно узгодити з БТІ (Бюро Технічної Інвентаризації), до відомства якого і входить питання планування та перепланування квартирних приміщень. Сутність проблеми полягає в тому, що за законом встановлювати санвузол можна лише над нежитловим приміщенням, яке розташоване на нижньому поверсі. Таким чином, виходить, що під ванною на нижньому поверсі повинні розташовуватися або коридор, або комора. Якщо з цим у вас все гаразд, віднесіть усі необхідні документи до БТІ, і після затвердження можна приступати до обладнання вашого інтер’єру.

Оздоблення та обладнання ванної (душа) у спальні

Намітивши інтер’єр спальні, суміщеною з ванною або душем, потрібно подбати про захист від постійного перепаду температур та підвищеної вологості. Для цього встановіть двері, що щільно закриваються, але не звичайні, а сантехнічні. Такі двері стійко переносять температурні перепади, вологостійка, не коробляться, до того ж забезпечать надійну звукоізоляцію.

Двері між ванною та спальнею Огородження спальні від ванної за допомогою дверей Двері в інтер'єрі спальні, поєднаної з ванною

Звичайно, ви можете захистити ванну не лише за допомогою дверей. Скляна перегородка є чудовим способом поділити кімнату на зони. Скло може бути прозорим або матовим — і те і те виглядає чудово.

Скляна перегородка між ванною та спальнею Перегородка зі скла в інтер'єрі

Відмінною ідеєю буде виділення ванни в окрему зону за допомогою скляної коробки. В інтер’єрі це виглядає розкішно, витончено і дуже незвичайно. Виберіть прозоре скло, але з широкою матовою смужкою в нижній частині.

Ванна кімната в скляній коробці

Але двері або перегородка — це необов’язковий елемент, є чудовий інтер’єр спальні, поєднаної з ванною, де обидві зони взагалі не відокремлюються. Це створює загальний колорит приміщення.

Спальня, поєднана з ванною без огородження Ванна кімната в спальні на фото Загальний колорит спальні та ванної

Такий варіант підходить для цінителів старовини, коли присутність ванної кімнати в спальні була цілком нормальним явищем.

Дух старовини в інтер'єрі спальні, поєднаної з ванною

Також у дусі минулих епох вибирають як матеріал для подібного приміщення дерево. Це дозволить вам повністю поринути в атмосферу давнини, до того ж правильно оброблене дерево чудово переносить вологу та перепади температур, не дарма ж будують дерев’яні лазні.

Дерево в інтер'єр спальні з ванною

Важливо встановити вентиляцію, зробіть витяжку, що вмикається від того ж вимикача, що світло. Таким чином, вентилятор буде вмикатися разом зі світлом, і ви не забуватимете активувати його. Вибираючи вентиляційне обладнання, подбайте про його шумовий показник. Так як ми живемо у вік прогресу, винаходи можуть відповідати всім нашим уподобанням, вносячи максимум комфорту. Тобто існує тиха модель витяжки, яка найкраща для сусідньої кімнати – спальні. Ще встановіть спеціальні осушувачі повітря побутового призначення, це також сприяє зниженню вологості у приміщенні. Щоб почуватися комфортно в спальні, поєднаній з ванною, обладнайте підлогу підігрівом і у ванній, і в спальні, цим ви уникнете дискомфорту, переміщаючись з одного приміщення до іншого.

Матеріал для підлоги та ванної та спальні можна вибрати однаковий. Наприклад, тик. Це порода дерева, яка не боїться вологи, причому настільки, що у Венеції з неї робили палі.

Підлога в спальні, суміщена з ванною

Або обробіть підлогу спальні, наприклад, паркетом або ламінатом, а у ванній – плиткою.

Різні матеріали для підлоги

Для стін у спальні, поєднаній із ванною, є варіант шпалер, стійкі до вологи. Можна просто пофарбувати стіни фарбою або викласти мозаїку, Що в принципі не характерно для спальної кімнати, але, так як у нас нестандартний інтер’єр, де є ванна, то і дизайн буде відповідним. Відмінно буде виглядати комбінація мозаїки та шпалер. Наприклад, стіну біля ванни викладіть мозаїчним візерунком, а на решту наклейте шпалери в загальному стильовому напрямку.

Хорошою та зручною альтернативою ванні у наш час є душова кабіна, вставши з ліжка вранці, можна швидко прийняти душ і при цьому далеко ходити не треба, одночасно слухаючи радіо чи дивлячись телевізор.

Душова кабіна у спальні

Якщо у вас невелике приміщення, але ви все ж таки хочете поставити в спальну ванну кімнату, але можна зробити це максимально компактно, обгородивши ліжко і ванну невеликою перегородкою — стінкою.

Невелика спальня, поєднана з ванною

Дизайн спальні, поєднаної з ванною (душем)

Найбільш поширений варіант дизайну ванної кімнати в спальні – це загальний стиль, для більшої єдності обох приміщень. Колірне рішення та декор повинні поєднувати обидві зони, це виглядає гармонійно.

Загальний дизайн спальні та ванної Спальня та ванна в одному стилі Єдиний стиль для спальні та ванної

Але необов’язково поєднувати дизайн спальні та ванної, на свій розсуд, ви можете зробити його різним для кожного приміщення.

Різний дизайн спальні та ванної

Варіантів для облаштування своєї креативної спальні, поєднаної з ванною або душем безліч, ви в будь-якому випадку зможете підібрати для себе найбільш підходящий, що виражає ваш характер та індивідуальність. Нині немає нічого можливого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *