
Мірт (100 фото) як доглядати за кімнатною квіткою
Навколо середземноморської рослини мирт ходить безліч легенд. Його згадку можна зустріти у біблії та інших стародавніх книгах. Квітка символізує молодість та красу і в давній міфології мирт асоціюють із богинею Афродітою. У Стародавньому Римі на голову нареченої поміщали миртовий вінок, а саме миртове дерево дарували на весілля, оскільки такий жест розцінювався як побажання щастя.
Незважаючи на зовнішню скромність, багато шикарних квітів поступаються мирту за естетичними характеристиками. Більшою мірою такий ефект досягається завдяки ароматним та блискучим листочкам. За переказами, Адам виніс мирт з раю для того, щоб на землі була хоча б одна рослина з райського саду.
Специфічні особливості рослини
Мірт відносять до вічнозелених рослин. Зазвичай це низькоросле деревце або чагарник. Догляд за ним вимагає певної вправності.
Окрасою рослини стали овальні блискучі листи та маленькі білі квіти. Плодами куща є дрібні темно-сині ягоди. У квітах і щільному листі мирту міститься велика кількість ефірних олій. Сушене листя можна використовувати в кулінарії.
Кущ мирта добре підійде для дитячої кімнати, оскільки він сприяє профілактиці простудних та алергічних захворювань, а сама рослина приємно пахне.
Культивація мирту триває вже 400 років. Основні відмінності між сортами проявляються у кольорі ягід та формі листя. Домашній мирт відрізняється поганою морозостійкістю, що не дозволить розводити їх у регіонах із холодним кліматом.
Однією з найбільш морозостійких видів є мирт звичайний – M.communis. Цей сорт може досягати до 3-х м заввишки. Він прикрашений блискучим темним листям зеленого кольору. Цвітіння зазвичай починається у червні чи липні білими дрібними квітками, які пізніше перетворяться на чорні плоди.
Більш дрібний сорт M.communis tarentina характеризується білими ягодами та вузьким листям. Повністю сформований кущ можна отримати до кінця весни.
Сорти, які підходять для утримання в кімнаті, досягають у висоту 1 м. При грамотному підході до піклування про рослину вона житиме довгі роки.
Основні нюанси турботи про мирт
У процесі догляду за миртом важливо стежити достатність поливу. В основному це пов’язано з тим, що родом цей чагарник із субтропіків і тому вкрай необхідна волога. Крім простого поливу, потрібно регулярно обприскувати листя рослини. Нестача вологи рослина покаже жовтінням листя, після чого вона почне сохнути.
Для обприскування та поливу потрібно використовувати виключно відстояну воду кімнатної температури.
Якщо говорити про полив у зимовий період, то режим слід дещо змінити. Помірний режим до одного поливу на тиждень буде достатнім. Обприскування взимку необхідно лише у випадку, коли на зиму рослина залишається у кімнаті.
Щоб досягти оптимального освітлення, краще розмістити миртове дерево у південній частині будинку чи ділянки. Але у разі відсутності такої можливості підійде і захід зі сходом. При цьому в середині дня не слід залишати рослину на сонці, а по можливості вкрити її від прямих променів.
Температура та вологість також відіграють важливу роль у зростанні та розвитку здорової рослини. При тому, що місце, де знаходиться чагарник, має надійно захищатися від протягів, важливо дбати і про температурний режим.
Оптимальний діапазон для кімнатного мирту — 22-24 гр. Таку рослину потрібно іноді виносити на повітря або провітрювати приміщення, де воно знаходиться.
Взимку нижньою гранню буде 10 гр. У цьому необхідно підтримувати оптимальний рівень вологості. Особливо високим він має бути влітку.
Прикорм мирту можна здійснювати за допомогою готових комплексних добрив із розряду «для квітучих рослин». Влітку в активний період процедуру можна проводити щотижня. Взимку достатньо одного підживлення на місяць.
Створення форми куща мирту за допомогою стрижки та прищипки
Кущі мирту добре переносять формування. Створити потрібну форму можна за допомогою обрізки зайвих пагонів.
Обрізати пагони потрібно повільно та планомірно. Головне у цьому процесі регулярність. Якщо за один раз відразу відрізати занадто багато, то можна завадити появі квіток та плодоношенню.
Грамотна стрижка стимулюватиме зростання бічних пагонів. Це допоможе з часом отримати максимально пишний і рясно квітучий кущ.
Для розмноження під час стрижки з верхівки рослини видаляють одерев’яні живці. Їх поміщають у спеціальний субстрат та накривають скляною банкою.
Тим сортам, які висаджують у саду, можна надати оригінальної форми. Це допоможе створити незвичайний ландшафтний дизайн. Пам’ятати слід лише про те, що стовбур у мирту занадто тонкий і його не варто надто оголювати.
Для пересадки краще вибрати зимовий період. У цей час рослина перебуває у спокої та простіше перенесе маніпуляції. Для початку потрібно підсушити грудку землі. Це допоможе зробити вилучення коренів із землі простіше.
Для поліпшення приживання можна обробити коріння рослини стимулятором. На дно нового горщика викладається керамзит задля забезпечення дренажу. Після цього можна розпочати готувати субстрат.
Найкращою комбінацією для ґрунту буде 30% торф’яного ґрунту, 30% дернової землі, а також по 20% перегною та річкового піску. Частина субстрату засипається на дно горщика, в який міститься кущ. Решта насипається зверху.
Вважалося гарною прикметою, проходячи повз миртовий кущ, зірвати гілочку. А коли така чудова рослина знаходиться прямо вдома, то благополуччя та щастя буде забезпечено її власнику на довгі роки вперед.

