як облаштувати квартиру та будинок на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як облаштувати квартиру та будинок на фото


У кожного з нас своє розуміння затишку і це відчуття абсолютно не залежить від квадратних метрів. Але все ж таки конкретні рекомендації щодо адаптації простору допоможуть вдало скоригувати вади периметра, і наділити кожен метр функціональністю.

У цьому плані варто повчитися раціональності у японців та їхньої віртуозності в ергономічній компонуванні предметів. Вони відкидають високі спинки меблів, громіздкі предмети, зайву атрибутику, важку багатошаровість штор, замінивши їх на зручні жалюзі, однойменними панелями або рол-шторами, маніпулюючи підйомним механізмом потоки світла.

Підстрахуватися у власних експериментах та допомогти створити оптимальний комфорт допоможуть креативні ідеї, доступні для реалізації у форматах різних квартир. Поки справа не дійшла до практики, починати краще з детального плану та створення ескізів. На початковому етапі цікавити має геометрія будинку: висота і ширина, наявність ніші, дверей, шляхи комунікацій. Наступний рівень закріплений за географією – потрібно скласти «карту» розташування інтер’єрних предметів.

"М'який" дизайн   Нестандартне рішення

У форматі ніші

Будь-яке оформлення повинно мати точку фокусу – архітектурний акцент чи групу елементів, які потребують стилістичної підтримки. У цій ролі можуть виступити панорамні вікна, колони або старовинні меблі, що задають концепцію. З точки зору вибудовується дизайнерський ланцюжок з декоративних ланок, що вимагають виразу за допомогою кольорів, оздоблення, меблів, атрибутів.

Необов’язково влаштовувати під сходами дворівневого будинку камеру зберігання непотрібних речей, так само як і повторно експлуатувати ідею родичів Гаррі Потерра про облаштування спальні для дитини. Використання універсального гіпсокартону дозволить втілити будь-які ескізи у практичну реальність. У комбінації красивого оздоблення та локального підсвічування будь-яка ідея претендує на оригінальність.

У кутовому просторі

Ніша здатна непросто урізноманітнити інтер’єр, але здійснити мрію про особистий кабінет з бібліотекою, стати місцем для гардеробу, робочого куточка школяра або ігрової для малюка. Призначення насамперед залежить від її розташування щодо вхідних дверей. У периметрі коридору незатребуваний простір стане аргументом на користь обладнання шаф та стелажів.

Розкішний гардероб Робоча зона

Унікальності в оформленні ніші можна досягти вишуканими вітражними панелями. Вони можуть служити фальшокном або прикрасити скляним панно весь отвір. Крихка конструкція також успішно встановлюється в глухий або наскрізний простір під сходами. Функціональність нижнього прольоту залежить від мети та способу монтажу. Здатність декоративних дверей легко ковзати по профілю, прикриє вміст гардеробу та шикарно прикрасить передпокій. Продовжте розпочате та зарифмуйте вікна в унісон барвистої варіації. Доречно продублювати оригінал на склі або вибрати римські штори в тон мозаїчного панно.

Вітражні вікна Вітражна перегородка

Існує багато способів обладнання гардеробних при асиметрії вертикалей. У популярному варіанті полиці кріпляться між двома опорами, залишаючи середину для дошки для прасування. Часто організується вбудована шафа-купе з роликовими ящиками для зручної експлуатації. Втім, якщо щодо монополії речей під сходами у вас інші плани, чому б систему зберігання не перенести до спальні? Запозичимо досвід у японців, які вважають за краще складати речі під підлогою, і підкоригуємо ідею на свій лад. За основу у технічній частині візьмемо адаптовану систему переміщення ящиків у пазах.

Обладнаємо спальню

Для пристойного обсягу достатньо модуля метрової глибини. Малогабаритну версію не заборонено поставити за високим узголів’ям ліжка, і оснастити вішалками, що викочуються, і ковзними полицями з одного боку шафи. При цьому залишити право звичного користування верхніми секціями з розстібними фасадами. Конструктивна частина має право на незалежність та модифікацію, і пропишеться у будь-якому сегменті.

Функціональний модуль

Висота подіуму для матраца регулюється відповідно до бажання. Висока платформа з численними відділами у вигляді комода вдвічі заощадить площу.

На високому подіумі

Можливі й інші схеми, якщо залишити у минулому стереотипи щодо постійної присутності меблів у кімнаті. Відштовхуйтеся від трансформаційних можливостей предметів щодо часу доби, і оцініть перевагу конструкцій, що складаються. Вдень ліжко буде приховано дверима шафи, а ввечері надасть місце прописки тілу, що втомився. Шафа-ліжко – приємне поєднання ергономіки та комфорту. До недоліків слід віднести скромну місткість модуля, зумовлену кількістю полиць з одного боку.

Ліжко-трансформер     У режимі сну

Завдання вирішуване включенням у систему багатоповерхових етажерок, скромно втиснутих у вільний кут. Якщо піти далі, тоді вертикальний простір допускається «завісити» дерев’яними полицями із простим декором, в унісон із вінтажними атрибутами. «Повітряний» антураж приживеться в кантрі, і складе компанію штучно зістарених поверхонь.

Підвісні стелажі             Ближче до природи

Протягом теми варто відзначити консолідацію дерева та металу. Мінімалізм кольорів та фактур позначений екостилем, присутністю деталей ручної роботи, натуральними циновками та ламелями, та позначений життєвою філософією. Аскетичність спальні сприяє медитації і глибокому сну.

У коричневому кольорі

В альтернативному оформленні помітно веселіше. Колірні комбінації не повинні бути хроматичними, а організаційна частина побудована за шаблоном. Велику спальню можна розділити на 2-3 сегменти без шкоди комфорту. Наприклад, присутність стелажу-перегородки з полицями з одного або обох сторін.

Довгий гардероб у метр шириною дозволить вирішити вічну проблему вільного розміщення речей, та забезпечить можливість залучення вільної площини зі зворотного боку шафи. Острівець під кабінет, з лініями вузьких полиць по периметру, наявність столу або обладнання підвіконня складним робочим столом, однозначно зробить життя комфортним

Велика поверхня перегородки стане й полотном для арт-стіни. Нанесіть фреску, повісьте мозаїчну панель, організуйте колаж та прикріпіть постери – будь-яка ідея має право на матеріалізацію.

У веселці квітів   Класна дошка   Кабінет   Сіро-рожева гармонія

А що буде, якщо піднятися вище? Ні, не на шкарпетки, а на рівень другого поверху. Особливість квартир-студій – облаштування спального місця у стилі лофт. Відпочивати під стелею також приємно, як і пересуватися по кімнаті, вільної від меблів. Якщо верхній простір стискує, скористайтеся технічною можливістю механізмів і перетворите диван на зручне ліжко.

  Ближче до неба   Високий подіум

Неформатні рішення у вітальні

У проекті краще відразу визначити сегментні ділянки, виходячи з позиції раціональності. Сьогодні дизайнери в одній вітальні примудряються передбачити кабінет, зону відпочинку та навіть спальне місце. Для супутніх поєднань доведеться скористатися метрами вітальні або зрушити місце прийому гостей на кухню, схрестивши її з балконом. Допускається зонувати кімнату мобільними перегородками, рівнем підлогою, інтер’єрними групами, розподілом світла.

  У пошуках простору Багатоярусне рішення Цікаві форми   Багатофункціональна вітальня

Задіяння площі стін набагато підвищує дозвільно місткість кімнати. Полиці під стелею або книжкові стелажі замість стін позначені не лише функціоналом, а й чудовим декором. Їх колір може зливатися зі стінами та меблями, але дизайн виглядають зовсім інакше в контрастному виконанні стелажу по відношенню до інтер’єру. І все ж таки бажано, щоб м’яка меблева група чітко виділялася на блідому тлі темною гамою, і візуально не розчинялася в потоках світла.

Маленька хитрість: кімната здаватиметься просторішою і вищою, якщо верхню полицю багатоярусної конструкції залишити вільною. Особливо це важливо для наскрізних шаф-перегородок.

Шафа-стелаж Скло, вогонь та дерево Природні мотиви

Якщо йдеться про підвісні полиці та в принципі про нестандартні рішення, зверніть увагу на висоту стін. Слід вибирати плоскі плафони, світлий декор або відмовитись від класичної схеми на користь точкових лампочок. Висвітленню належить одна з головних ролей у моделюванні інтер’єрного конструктора. Маніпулювання світловими потоками, що ллються з підлогових приладів, ламп, вмонтованих у корпуси меблів, стінних підсвічувань, арок та ніші змінює враження про дизайн.

На світлому фоні   Підсвічуємо картину

Ілюзію простору створить білий периметр, включаючи і підлогу. А щоб дизайн не здавався односкладовим, не стане на заваді присутність третього тону. Вибір на користь довгих завіс з гладкою поверхнею посилить відчуття. Цілком допустимо їх збіг із загальним тлом. При такому рішенні додайте більше аксесуарів і киньте на підлогу килим із строкатими принтами.

Скромно та зі смаком Дизайнерський креатив

Кухня по-європейськи?

Дизайнери в інших країнах вирішують проблему невеликих приміщень. Цілком природним вважається облаштування кухні в нішах або альтернатива з вбудованими меблями. Важко назвати скромний периметр автономним, оскільки кут має огорожі з трьох сторін і відкритий прохід до іншої кімнати. Швидше — це варіант зонального поділу, де по-різному позначаються межі. Такі кухні приживаються і в нас, і 5 кв. м достатньо, щоб організувати місце для приготування їжі. Планування зазнає будь-якої геометрії і розташовується лінійно, кутом, а по суті — як завгодно.

Зовсім інакше виглядає інтер’єр у просторіших кімнатах. Моделювання кухонного інтер’єру позначено пріоритетом вибору готових модулів. Багатоваріантність дозволяє розширити схеми поєднань і комбінувати предмети щодо периметра. Закриті високі стелажі до стелі, з дверима, що від’їжджають, сховають у глибоких надрах все кухонне начиння і гаджети, і порадують господинь сяйвом порожніх поверхонь.

Суцільна стіна з шаф

Варіюючи формами та лініями, можна знайти оригінальні комбінації, та за допомогою кольору об’єднати в органічну композицію. Дзеркальні панелі мармурових площин створять відчуття свободи, і в підтримці красивих фасадів та світла вони здаватимуться невагомими.

Біла кухня Сучасний дизайн

Цікаві компонування націлені на максимальну економію місця, хоча при цьому, можливо, здасться незвичним їхнє конструктивне рішення. У деяких комплектаціях – це фігурні силуети столів або частини, що виступають, що нагадують крила. Така передбачливість забезпечує комфорт у робочому трикутнику, де верхня площина експлуатується як острів. Подібну варіацію, у доповненні низьких полиць, допустимо використовувати не за прямим призначенням, і робочу поверхню інтегрувати в пристінний модуль.

Сплановане розміщення Креативний стіл

Простір для дітей

Мета ергономіки у дитячій – створення затишного місця для відпочинку та ігор. Активної дитини багато місця не буває, і тому краще звільнити підлогу від зайвих предметів. Ліжко можна поставити в функціональну нішу, де симетрію бічних шаф підтримають верхні лінії полиць. На зміну денному світлу прийде вечірнє регульоване освітлення, прикріплене зверху полиць.

Фото-стелі, такі популярні сьогодні, із сюжетами, обраними малюком, привнесуть до кімнати особливу енергетику. Крім естетичного захоплення, подібне декорування успішно скоригує нерівності. Правильним розташуванням електричних схем можна назвати необхідні зони. Різнокольорові вогники щодо часу доби та поганої погоди змінюватимуть настрій.

Вірне рішення

Не у всіх нас вистачить фантазії підвісити ліжка. Гойдалка для сну і крісло, що вільно балансує, – прекрасна ідея для дитячої. У цьому випадку закінчіть задану концепцію відповідним дизайном. З товстими мотузками та спартанськими ліжками приживеться морська тема із домінуванням атрибутів із дерева.

Макети кораблів, яхтовий штурвал, гітара, морські зірки та гірлянди черепашок, прозорі судини з кольоровим камінням та блакитні стіни створять потрібний антураж. Втім, можна як скромніше, так і яскравіше, якщо йдеться про місце для малечі. Зробити зі спального місця ігровий атракціон не так складно. Лісеня замініть гіркою, а підлогові конструкції — підвісними.

Творіть, і в результаті ваших старань будинок не буде схожим на інші!

Ліжка-гойдалка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *