Який буває ковролін і чим він відрізняється за ворсом
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Який буває ковролін і чим він відрізняється за ворсом


Різноманітність способів плетіння та довжини ворсу дозволяє розділити ковролін на ряд типів. Отже, ковролін із ворсом буває:

  • коротковорсовий (довжина ворсу становить 2-5 мм)
  • середньоворсовий (довжина ворсу – 5-8 мм)
  • довговорсовий (понад 8 мм).

Варіювання висотою ворсу дозволяє створювати різноманітні об’ємні візерунки та геометричні фігури на поверхні ковроліну. Багаторівневий ковролін, безсумнівно, виглядає привабливіше, ніж однорівневий, проте догляд за ковроліном з різною висотою ворсу значно складніший. Крім висоти ворсу важливо враховувати такий показник, як його густина, адже від густини залежать такі параметри ковроліну, як збереження первісного вигляду, міцність, довговічність. Кожен різновид однорівневого або багаторівневого ковролінового покриття має власну назву. Нижче наведено лише деякі з них.

Велюр

Це однорівневе ковролінове покриття з низькою щільністю ворсу. Верхівка кожної ворсинки розпушена і тому поверхня покриття – м’яка, дотик до неї – надзвичайно приємний. Таке покриття забарвлюється в однотонні кольори і тому дуже чутливе до забруднення. Однак і догляд за цим ковролін досить простий.

Велюр ковролін фото в інтер'єрі

Ідеальне розміщення: вітальня, спальня, дитяча.

Фрізе

Це однорівневий ковролін із ворсом. Після певної термічної обробки кожна ворсинка ковроліну стає кучерявою, що визначає високу стійкість покриття до зминання.

Що стосується фризе застосовується ще дві прогресивні технології

  • комбінування ворсу різної товщини (що також дозволяє ковроліну тривалий час тримати форму);
  • нанесення принта.
Який буває ковролін і чим він відрізняється за ворсом

Ідеальне розміщення: дитяча.

Скролл

Незвичайність вигляду цього ковроліну забезпечує використання різноманітних прийомів:

  • багаторівневе розташування ворсу;
  • частина петель покриття обрізається, частина залишається недоторканою;
  • при виготовленні застосовується суміш із різних кольорів пряжі..

Поєднання цих прийомів визначає різноманітність колірних рішень, тривале збереження форми, низький рівень стирання.

Скролл ковролін фото в інтер'єрі

Ідеальне розташування: передпокій.

Кат Луп

Багаторівневий ковролін, об’ємність якого створюється за допомогою чергування областей високого ворсу з петлями, що розрізають, і областей щільного низького ворсу.

Кат Луп ковролін фото в інтер'єрі

Ідеальне розміщення: спальня.

Шеггі

Довговорсовий однорівневий ковролін. Використання надзвичайно товстого та пухкого ворсу з розрізаними петлями дозволяє створити ефект справжнього килима. Особлива м’якість і пружність цього покриття робить дотик до нього дуже приємним.

Який буває ковролін і чим він відрізняється за ворсом

Ідеальне розміщення: дитяча, спальня.

Саксоні

Ковролінове покриття, при виготовленні якого використовується кручена пряжа. Саксоні чимось нагадує Велюр, але, на відміну від останнього, має дуже специфічну «зернисту» структуру, що визначається способом стрижки ворсу.

Який буває ковролін і чим він відрізняється за ворсом

Бербер

Багаторівневий ковролін із ворсом. Унікальна об’ємність покриття визначається використанням великих петель, що розрізняються як за висотою, так і за кольоровими рішеннями. Таке покриття — надзвичайно ошатне і може бути використане в різних частинах будинку.

Бербер ковролін фото в інтер'єрі

Вибір ковроліну — завдання складне, проте величезна різноманітність варіантів поєднання різних параметрів (рівневість покриття, висота ворсу, його щільність, колір) дозволяє підібрати ковролін, що підходить до інтер’єру будь-якого будинку чи офісу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *