100 найкращих ідей дизайну ванної кімнати
Ванна кімната – приміщення, інтер’єр якого має бути не тільки зручним та практичним з погляду експлуатації предметів сантехніки, але й естетичним, затишним, комфортним. У ванній кімнаті необхідно створити розслаблюючу атмосферу, що допоможе не тільки провести водні та санітарно-гігієнічні процедури, але й відпочити після трудового дня, набратися сил для нових звершень. У формуванні такого дизайну важлива кожна дрібниця, не кажучи вже про вибір основних компонентів. Дана публікація присвячена ідеям оформлення сучасних ванних кімнат. Сподіваємося, що велика добірка дизайн-проектів допоможе вам надихнутися для глобального ремонту або невеликої обробки вашої ванної кімнати.
Актуальні ідеї щодо створення оригінального оздоблення
Оздоблення ванної кімнати має виконувати кілька функцій – надійно захищати поверхні від високої вологості та температурних перепадів, бути практичним з погляду догляду. Але не тільки функціональності та практичності ми чекаємо від оформлення стелі, стін та підлоги в утилітарному просторі, важлива і естетика оздоблення, оригінальність вибору колірних чи фактурних рішень, креатив комбінування різних оздоблювальних матеріалів.
Один із найбільш актуальних способів комбінування матеріалів різного кольору в рамках ванної кімнати – поєднання світлих та темних поверхонь. Контрастний дизайн завжди допомагає не тільки підкреслити ідеальну геометрію приміщення, але й динамізм внести в інтер’єр. До того ж, на чорному тлі обробки біла сантехніка виглядає особливо ефектно. За допомогою локального темного оздоблення можна і акцент створити, і оригінальність форм сантехнічних пристроїв підкреслити.
Ще один не втрачає популярності спосіб комбінування обробки ванної кімнати — поєднань нейтральних тонів з матеріалами яскравих кольорів, строкатих малюнків та візерунків. Це може бути комбінація світлої керамічної плитки та яскравої мозаїки з металевим блиском (під золото, мідь чи срібло). Не меншою популярністю користується поєднання фактурної плитки, що імітує кам’яну кладку або бетонну стіну з виробами, на які нанесений яскравий принт, тематичний малюнок або навіть фотодрук.
Незвичайна сантехніка – особливість інтер’єру
Очевидно, що більшість приміщення ванної займають сантехнічні пристрої – ванна або душова кабіна, раковина, унітаз. Одне з найпростіших, але при цьому ефективних рішень щодо створення оригінального інтер’єру є придбання креативних моделей сантехніки. Незвичайні форми або кольори самі по собі можуть стати особливістю дизайну ванної кімнати і не вимагати жодних супроводів у вигляді оригінальних аксесуарів. Кожен популярний виробник сантехніки має лінійку оригінальних моделей ванн і раковин, консольних (підвісних) унітазів і біде, просторих або компактних гідробоксів. Вибір оригінальної сантехніки залежатиме від розмірів утилітарного приміщення, потреб конкретної сім’ї та її фінансових можливостей.
Підвісні моделі раковин, унітазів та біде не тільки допомагають економити дорогоцінний простір невеликих ванних кімнат, але й привносити мотиви сучасної стилістики в інтер’єр.
Аксесуари для сантехніки у незвичайному виконанні
Блиск хромованих аксесуарів для сантехніки ванної кімнати вже нікого не здивує. Залежно від обраної стилістики оформлення ванної кімнати, можна вибрати змішувачі та душові лійки, виконані під старовину (мідні, латунні покриття з спеціально нанесеною патиною) або ультрасучасні аксесуари з кераміки, в чорному або білому кольорі.
Чорні змішувачі, душові лійки та інші сантехнічні аксесуари виглядають неймовірно стильно, ідеально вписуючись у сучасний стиль інтер’єру, хай-тек та контемпорарі. Контраст темних тонів допомагає як підкреслити важливі функціональні сегменти, а й створити контрастну динаміку у характері інтер’єру.
Практичні та естетичні системи зберігання
Жодна, навіть найскромніша за площею ванна кімната, не обходиться без систем зберігання. Але можливості утилітарного простору не обмежуються традиційною тумбою під раковиною або навісною шафкою із дзеркальними дверцятами над нею. Залежно від масштабу вашої ванної кімнати можна вибрати наступні оригінальні варіанти створення систем або поверхонь для зберігання.
Вбудовані системи зберігання завжди естетичні, місткі та дозволяють заощаджувати корисний простір ванної кімнати. Це можуть бути шафи з фасадами, так і стелажі з відкритими полицями. Важливо тільки врахувати, що всі матеріали мають бути просякнуті спеціальними антисептиками проти утворення та розмноження грибкових бактерій.
Оригінальні відкриті полички самі собою здатні привернути увагу, не кажучи вже про свій вміст. Найбільш актуальним є використання дерева для виконання невеликих, але при цьому досить містких полиць. Неначе зістарена деревина або навмисно необроблена поверхня ідеально впишеться в сучасний стиль оформлення ванної кімнати.
Не меншої оригінальності можна домогтися, використовуючи полички, що кріпляться до стелі, в кілька ярусів, що складаються з металевих і дерев’яних елементів. Ціла композиція з відкритих полиць неминуче привертає увагу.
До мобільних систем зберігання можна віднести різні кошики, таці, плетені або дерев’яні контейнери, які наповнюють банним приладдям. Лише одна така деталь здатна привнести до найсуворішого інтер’єру ванної кімнати нотки теплоти домашнього затишку.
Не меншою мобільністю володіють етажерки на коліщатках. Два або три яруси поличок дозволяють конструкції бути місткою, зручною в експлуатації та при цьому естетичною системою зберігання.
Для того щоб організувати не просто комфортне, а неймовірно зручне та розслаблююче прийняття водних процедур, достатньо оснастити утилітарне приміщення невеликою дошкою (на ширину ванни). На неї можна буде покласти книгу, поставити свічки, невелику вазу з квітами, аромалампу або склянку соку.
Оригінальні вішалки та тримачі
Привнести оригінальність в інтер’єр ванної кімнати можна і за допомогою другорядних деталей, наприклад, незвичайних тримачів для рушників, халатів та іншого лазневого приладдя.
Як щодо використання невеликої драбинки як вішалки? Перевага такого пристрою в мобільності — вам не потрібно свердлити стіни (разом з керамічною або кам’яною плиткою) або використовувати будь-який інший вид кріплення. На поперечини сходів можна не тільки текстильні вироби вішати, а й кріпити контейнери для будь-яких дрібниць.
Система освітлення для ванної кімнати
Освітлювальні прилади для ванної кімнати мають не менше значення, ніж правильний вибір сантехніки та аксесуарів до неї. Навіть у приміщенні найскромніших розмірів складно обійтися одним стельовим світильником – це має бути точкове освітлення в кількох місцях стелі або стрічкове підсвічування по периметру. Важливо створити необхідний рівень освітленості в зоні дзеркала над раковиною (або парою раковин) – це може бути вбудоване в дзеркальну поверхню підсвічування або настінні світильники. У ванній кімнаті невеликих розмірів система освітлення допомагає створити візуальне розширення обсягів простору.
Якщо висота стелі ванної кімнати дозволяє використовувати світильники, що звисають, то має сенс використовувати освітлювальний прилад не тільки за прямим призначенням, але і як декоративний елемент. Оригінальна модель люстри або пари підвісних світильників здатна привнести креатив у дизайн ванної кімнати та стати акцентними елементами інтер’єру.
Свічки навряд чи можна віднести до елементів освітлювальної системи ванної кімнати, але їх однозначно можна використовувати як декоративний елемент. Не кажучи вже про те, що саме свічки допомагають створити особливу атмосферу, що розслаблює, для неспішного прийняття ванни та інших водних процедур.
Декоративні елементи
Часто інтер’єр ванної кімнати має досить суворий зовнішній вигляд. Особливо це стосується невеликих приміщень, які з метою візуального збільшення простору обробляли виключно у світлих тонах. Щоб покриті світлою кахлем стіни не викликали асоціацій зі стерильною операційною, необхідні невеликі акценти, деталі, що притягають погляд. Це може бути красива черепашка, морська зірка, оригінальна рослина (а знайти сорт, який дуже любить вологість, не складе труднощів), розписані вручну судини для рідкого мила, солі для ванн та іншого лазневого приладдя.